Agregaty prądotwórcze na budowie

Agregaty prądotwórcze na budowie – dlaczego są niezbędne?

Prace na budowie wymagają korzystania z różnego rodzaju elektronarzędzi oraz maszyn, które do pracy potrzebują dostępu do prądu. Nie zawsze jednak można liczyć na bliskość sieci elektrycznej czy innych źródeł. Rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy. Dlaczego jego zastosowanie ma tak duże znaczenie?

Agregat prądotwórczy na budowę – niezbędny podczas prowadzonych prac

Rozpoczęcie budowy, zarówno obiektu mieszkalnego, jak i firmowego bądź innego rodzaju, wymaga pracy z wieloma narzędziami, urządzeniami i maszynami budowlanymi. Wiele z nich potrzebuje podłączenia do sieci elektrycznej, aby zapewnić sprawne i poprawne działanie. Często jednak dostęp do sieci jest ograniczony bądź w ogóle nie można na niego liczyć.

Co w takim przypadku? Korzystanie z prądu „po sąsiedzku” jest nielegalne, dlatego to rozwiązanie nie wchodzi w grę. Można się postarać od początku o stałe przyłącze, co jednak trwa sporo czasu, niekiedy kilka tygodni, a nawet dłużej. Dla prowadzonych prac budowlanych i konieczności dochowania założonych terminów taki czas oczekiwania zwykle nie wchodzi w grę.

Można również postawić na przyłącze tymczasowe, co jednak oznacza dodatkowe koszty. Poza tym nie daje gwarancji, że nie wystąpią przerwy w dostawie prądu. Polecana alternatywa to agregat prądotwórczy na budowę. Sprawdza się on wszędzie tam, gdzie w pobliżu nie ma zabudowań, żadnego przyłącza ani możliwości uzyskania dostępu do stałej sieci elektrycznej.

Zapotrzebowanie na prąd na budowie

Prąd na budowie jest niezbędny, aby móc korzystać m.in. z elektronarzędzi. Korzystanie z agregatu prądotwórczego pozwala na uniezależnienie od stałych źródeł prądu. Oznacza również, że nie trzeba przerywać wykonywanych prac, gdy dochodzi do awarii w sieci elektrycznej.

Każdorazowe przerwy w dostawie prądu bądź awarie powodują nierzadko spore opóźnienia w realizowanych projektach. To nie tylko kwestia stresu czy zbędnych nerwów, które przeżywają głównie klienci indywidualni podczas budowy domu, lecz przede wszystkim przesuwanie kolejnych terminów. Na placu budowy, gdzie realizacji podejmuje się konkretna firma budowlana, terminami związani są wszyscy usługodawcy oraz wykonawcy. Każde opóźnienie to straty czasowe i finansowe, które trudno odrobić.

Agregat na budowę – zastosowanie

Agregat na budowę jest niezbędny, gdy korzystamy z elektronarzędzi. Zapewnia on ciągłość ich pracy, co ma znaczenie dla sprawnej realizacji poszczególnych zadań i etapów budowy. Stały dostęp do prądu, który jest w stanie zapewnić agregat prądotwórczy na budowę, pozwala zadbać o oświetlenie placu budowy. Maszty oświetleniowe są bowiem niezbędne w porze wieczorowej, ale i w godzinach popołudniowych, jeśli budowa realizowana jest w okresie jesienno-zimowym. Niektóre zadania realizowane są nawet przez całą dobę, dlatego nie obejdzie się bez oświetlenia, które do działania wymaga podłączenia do źródła prądu.

Kolejne sprzęty, które korzystają z energii elektrycznej, to wszelkiego rodzaju urządzenia wchodzące w skład systemów bezpieczeństwa i monitoringu. Niestety place budowy padają ofiarami złodziei i osób niepowołanych, które nawet pozornie błahymi zniszczeniami terenu bądź materiałów budowlanych przyczyniają się do niepożądanych opóźnień i problemów z dalszymi realizacjami. Monitoring daje szansę na ograniczenie ryzyka takich zdarzeń.

Zalety korzystania z agregatów prądotwórczych

Dzięki agregatom prądotwórczym firma budowlana czy użytkownicy prywatni, którzy podejmują rozmaite zadania, są uniezależnieni od działania sieci elektrycznej. Nie muszą się martwić, co zrobić w przypadku przerw w dostawie prądu bądź długo trwających awarii sieci.

Co więcej, dostępne są agregaty prądotwórcze o różnych konstrukcjach, dzięki czemu można je dopasować pod względem mocy czy innych parametrów do wymogów związanych z konkretnymi realizacjami.

I wreszcie zastosowanie agregatu jest mniej kosztowne niż budowanie tymczasowego przyłącza, a do tego można liczyć na oszczędność czasu. Agregat bowiem od razu po jego zakupie czy wypożyczeniu trafia na plac budowy, a na załatwienie formalności i przygotowanie przyłącza, zarówno tymczasowego, jak i stałego, trzeba sporo czekać.

Wynajem agregatu prądotwórczego – zalety

Kupno agregatu na własność jest niezwykle kosztowne, a często wręcz nieopłacalne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wynajem agregatu prądotwórczego. Wystarczy znaleźć w okolicach placu budowy wypożyczalnię lokalną, wybrać agregat, który będzie dostosowany do potrzeb budowy, zarezerwować go i wynająć na określony czas.

Koszty wynajmu są nieporównywalnie niższe w stosunku do cen zakupu, a wypożyczenie na dłuższy czas oznacza jeszcze lepsze warunki finansowe. Do rąk klientów trafia za to agregat sprawdzony, wydajny, odpowiednio dopasowany pod względem parametrów, a gdy trzeba – także dostarczony na miejsce docelowe.

Bezpieczeństwo i konserwacja agregatów prądotwórczych

Jaki agregat prądotwórczy na budowę będzie odpowiedni? Takie pytanie powinien sobie zadbać każdy, kto liczy na wydajność pracy agregatu, ale i komfortowe oraz bezpieczne korzystanie z niego. Do wyboru są bowiem różne konstrukcje, agregaty mogą przy tym pracować dzięki zasilaniu na benzynę, diesel czy gaz. Dostępne są modele jedno- i trójfazowe. Dopasowanie pod tym względem ma zatem znaczenie dla efektywnego i bezpiecznego użytkowania.

Warto również pamiętać o zapoznaniu się z instrukcją użytkowania, aby właściwie uruchomić agregat po raz pierwszy. Nie można pomijać kwestii wymiany elementów eksploatacyjnych. Regularna konserwacja wpływa na żywotność tego sprzętu.

Prąd na budowie dzięki agregatowi!

Zapewnienie źródła prądu na budowie to konieczność. Aby jednak uniezależnić się od stałej instalacji elektrycznej, ominąć problematyczne kwestie formalne i zapomnieć o opóźnieniach wynikających z przerw w dostawie prądu czy awarii sieci, najlepiej postawić na agregat prądotwórczy.

Jeszcze więcej oszczędności i wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania zapewni sprzęt pozyskany dzięki usłudze wynajmu, oferowanej przez lokalną wypożyczalnię sprzętów budowlanych. Wynajem jest tańszy niż zakup agregatu na własność, ponadto niweluje wszelkie niedogodności związane z posiadaniem tego sprzętu na stałe.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *