Marsz Śledzia

Marsz Śledzia, czyli pieszo Zatokę Pucką

Marsz Śledzia to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które co roku przyciąga setki, a nawet tysiące uczestników. To nie tylko okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także doskonały sposób na poznawanie piękna polskiego wybrzeża. Podczas tej niesamowitej przygody uczestnicy mogą podziwiać malownicze krajobrazy, wspaniałe widoki na morze i zabytkowe miejsca. Jednak Marsz Śledzia to nie tylko piękno przyrody i historia – to przede wszystkim wyzwanie dla każdego, kto lubi się przetestować w trudnych warunkach. W końcu 35 kilometrów pieszo to nie lada wyczyn! Jeśli jesteś gotowy na taką wyprawę, koniecznie zapisz się na Marsz Śledzia i poczuj na własnej skórze, co to znaczy aktywnie spędzić czas na wybrzeżu.

Zapisz się na Marsz Śledzia 2023 i przemierzaj najpiękniejsze zakątki kraju – trasa Marszu Śledzia

Marsz Śledzia 2023 to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników turystyki i przyrody, którzy pragną na własne oczy ujrzeć najbardziej urokliwe, zapierające dech w piersiach polskie krajobrazy. Trasa marszu składa się z czterech etapów, z których każdy zapewni niezapomniane wrażenia oraz liczne wyzwania dla jego uczestników. Podczas pierwszego etapu, zwanego etapem „Wiary”, zadaniem uczestników wycieczki będzie wejście do wody, a po przebyciu około 700 metrów – płynięcie. Drugi element wyprawy, nazywany „Syndromem Mojżesza” to wędrówka nie tylko w wodzie, ale również przez wąski pas suchej ziemi. To właśnie tutaj można w pełni zachwycić się zarówno okoliczną przyrodą, jak i wrakami okrętów morskich. Podczas trzeciego etapu, czyli etapu „Próby” na wszystkich czeka degustacja niezwykle aromatycznego i pożywnego śledzia, przyrządzanego zgodnie z unikalną recepturą, a także spróbowanie tradycyjnego, marynarskiego napoju. Ostatni etap w postaci „Byle do brzegu” stanowi zakończenie całości trasy, w postaci sztucznego przekopu w mieliznach, którego średnia szerokość wynosi od 700 m do nawet 1400 m

Marsz Śledzia – kiedy?

Marsz Śledzia w 2023 będzie trwał przez dwa dni – rozpoczyna się 24.06.2023 o godzinie 20.00, a kończy – 25.06.2023 o 16.00.

Sobota

W sobotę, o godzinie 20.00 odbędzie się pierwszy punkt wyprawy, w postaci spotkania w Kuźnicy. Wezmą w nim udział zarówno osoby zapisane, jak i sympatycy wydarzenia. Podczas spotkania, każdy z uczestników będzie miał okazję zapoznać się z interesującymi, niekiedy nawet zaskakującymi ciekawostkami, dotyczącymi Zatoki Puckiej, a także historii samego marszu czy jego przebiegu. Zorganizowany zostanie również darmowy poczęstunek, zwieńczony degustacją wyrobów Partnerów Marszu Śledzia.

Niedziela

Drugi dzień rozpoczyna się od poczęstunku, organizowanego przez firmę SEKO SA, na którym zagoszczą różnego rodzaju wyroby rybne, przygotowane w oparciu o ryby z polskich wód. O godzinie 8.30 natomiast, wszyscy uczestnicy zobowiązani są zjawić się w budynku Informacji turystycznej, mieszczącego się na ul. Gen. J. Hallera. Wówczas, odbędzie się proces potwierdzania udziału osób zakwalifikowanych oraz przyjmowanie zgłoszeń przez grupę „Last Minute”. Godzinę później, zaplanowana jest tak zwana „weryfikacja wodna„, mająca na celu sprawdzenie umiejętności pływackich uczestników, w postaci wejścia na specjalny ponton ratowniczy wprost z wody. Wraz z pomyślnym przejściem testu, na wycieczkowiczów czeka podział na grupy oraz sprawdzenie ekwipunku, zakończone uroczystym otwarciem marszu, a następnie wejście do wód Zatoki Puckiej o godzinie 10.30. O godzinie 12.30 z kolei, odbędzie się niezwykle emocjonująca chwila, w postaci pasowania na śledzia. Ostatnim punktem Marszu Śledzia jest Rewa – zostaną wręczone dyplomy i odznaki, a także serwowany będzie poczęstunek, w postaci gorącej zupy oraz win i nalewek Winnica Reserva.

Marsz Śledzia – zapisy

Jeśli chcesz zapisać się na tegoroczny Marsz Śledzia, nie zwlekaj i zrób to już dziś! Rejestracja odbywa się za pośrednictwem internetowego portalu b4sportonline, natomiast opłata startowa wynosi 350 zł, natomiast, jeśli chodzi o miejsca „Last Minute” – 400 zł. Z kolei osoby, startujące w ramach aukcji charytatywnych czy konkursów, są w pełni zwolnione z wpisowego.

Jakie miejsca warto odwiedzić po zakończeniu marszu?

Szczególną uwagę warto zwrócić na Kaszuby, które znajdują się w pobliżu trasy marszu. To malownicza kraina z licznymi jeziorami, rozległymi lasami oraz urokliwą infrastrukturą, gdzie można poczuć autentyczną atmosferę zarówno kulturalną, jak i turystyczną regionu. Popularnością wśród uczestników cieszą się także takie miejscowości, jak historyczny Gdańsk, nowoczesna Gdynia czy piękny nadmorski kurort – Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *