Co warto zobaczyć w Gdyni?

Co warto zobaczyć w Gdyni?

Propozycja jednodniowej wycieczki do Gdyni

Wszyscy wiedzą, że Gdynia razem z Gdańskiem i Spotem wchodzi w skład Trójmiasta, ale w przeciwieństwie do sąsiedzkich miast nie jest tak często odwiedzana przez turystów. Niesłusznie, Gdynia to piękne miasto, gdzie nawet w ciągu jednego dnia można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Co warto zobaczyć w Gdyni?

[materiał zewnętrzny]

O to nasze propozycje na jednodniową wycieczkę:

Skwer Kościuszki

Kto odwiedza Gdynię, choć raz musi się przespacerować po Skwerze Kościuszki. Tu cumują najsłynniejsze gdyńskie statki i okręty, a także znajduje się przystań żeglugi pasażerskiej – w sezonie letnim można odbyć rejs po Zatoce. Choć w szczycie sezonu odwiedza go tłum ludzi, warto na niego zajrzeć, chociażby ze względu na liczne wydarzenia kulturalne, które się tam odbywają.

Znajdują się też przy nim popularne, specjalizujące się w kuchni pomorskiej restauracje, w których można zjeść obiad czy kolację, mając spektakularny widok na Zatokę. W sąsiedztwie skweru znajduje się największy na polskim wybrzeżu port jachtowy, Marina Gdynia, gdzie można podziwiać prywatne jachty aktualnie przebywających w porcie żeglarzy.

Dar Pomorza

Będąc w Gdyni, koniecznie trzeba zobaczyć jedną z piękniejszych zachowanych fregat na świecie. Chociaż jej wnętrze nie zawsze otwarte jest dla zwiedzających, warto nawet z daleka zachwycić się jej majestatyczną sylwetkę, spacerując po Molu Południowym.

Ten trzymasztowy żaglowiec szkolny zbudowany został w 1909 roku w niemieckiej stoczni, a dla Polski zakupiony został w 1929 roku z datków zebranych przez Pomorski Komitet Floty Narodowej. Właśnie dla upamiętnienia tego szlachetnego gestu Pomorzan nazwano go „Darem Pomorza”.

W czasie swojej długiej służby „Dar Pomorza” odbył 102 rejsy szkolne i przepłynął pół miliona mil morskich – opłynął świat około 25 razy. Od 1982 roku służy jako statek-muzeum należący do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i stoi w miejscu swojego dawnego cumowania.

Akwarium Gdyńskie

Po spacerze po Molu Południowym, zwiedzeniu Daru Pomorza i wyśmienitym obiedzie warto jeszcze odwiedzić w Gdyni jej sławne Akwarium, które jest największym w Polsce wodnym ogrodem zoologicznym. Do obejrzenia jest przepiękna rafa koralowa, groźne rekiny i węgorze elektryczne, ogromne anakondy, niebezpieczne płaszczki, kolorowe tropikalne rybki, a nawet piranie czerwone.

Znajdują się w nim niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzące z niemal wszystkich stron świata. Bez względu na wiek, każdy amator dzikiej fauny wodnej będzie zachwycony zbiorami Akwarium. Dla dzieci do lat 4 wejście jest bezpłatne, a w budynku znajdują się udogodnienia dla osób z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych.

Oczywiście samo morze i gdyńskie plaże

Dla amatorów dłuższych spacerów idealna jest trasa Bulwarem Nadmorskim sięgająca od plaży Śródmiejskiej do plaży przy Polance Redłowskiej. Spacerując po nim, możemy podziwiać spektakularny widok na wodę Zatoki Gdańskiej, trzeba tylko uważać na gdyńskie łabędzie, które upodobały sobie ten teren i mogą być dość napastliwe.

Bulwar jest oświetlony, więc jeśli tylko pogoda dopisze, spacerować można tam nawet po zmroku. Sama plaża przy Polance Redłowskiej jest uroczym zakątkiem, gdzie można rozłożyć koc i złapać trochę słońca. Teraz kiedy już wiecie, co warto zobaczyć w Gdyni, pozostaje tylko znaleźć wolną chwilę i odwiedzić to piękne miasto.

Artykuł powstał we współpracy z Hotel Nadmorski Gdynia