Dlaczego przynajmniej raz w życiu warto odwiedzić Gdańsk? 1

Dlaczego przynajmniej raz w życiu warto odwiedzić Gdańsk?

Co zwiedzić w Gdańsku?

Nadbałtyckie miasto Gdańsk od lat jest jednym z najbardziej niedocenianych miast w Europie. Przez długi czas ten śpiący olbrzym pozostawał niezauważony, do niedawna, kiedy miasto nagle stało się niezwykle popularne wśród turystów. Mówimy w końcu o miejscu przesiąkniętym historią, pełnym atrakcji przez cały rok. Jeśli jeszcze tam nie byliście to dziś opiszemy wam, dlaczego warto!

[materiał zewnętrzny]

Zaspa

Na gdańskiej Zaspie znajduje się największa w Europie osiedlowa kolekcja fototapet mieszkaniowych. Niemal wszystkie bloki mieszkalne na Zaspie mają ściany pomalowane w niezwykły sposób. Te masywne malowidła ścienne dokumentują część historii politycznej Polski i upadku komunizmu, a inne ściany są po prostu malowane z pasją bez przesłania politycznego. Również Lech Wałęsa, prezydent Polski w latach 1990-1995, ma tam swój własny mural. Oficjalna strona internetowa murali Zaspy zawiera wszystkie szczegóły i chociaż ich widok jest „bezpłatny”, można również zorganizować wycieczkę z przewodnikiem, który przedstawi ich przewodni motyw.

Ulica Długa

Przygotuj się na jedną z najpiękniejszych ulic w Europie. Gdański Długi Targ to w zasadzie główny, reprezentacyjny plac, pełen zabytków oraz urokliwych kamienic i restauracji. Mówiąc prościej, nie da się koło niej przejść obojętnie.

Europejskie Centrum Solidarności

Stocznia gdańska była miejscem poważnego przełomu w historii Europy, który teraz jest wspominany z chwałą we wspaniałym Europejskim Centrum Solidarności, poświęconym ruchowi „Solidarność” lat 80. XX wieku. Ten ruch związkowy kierowany przez Lecha Wałęsę rozrósł się do dziesięciu milionów członków i zasiał ziarno nowej przyszłości, kluczowej w upadku komunistycznych rządów.

Ulica Piwna

Gdańsk to także raj dla pijących, zwłaszcza że w jednej ciasnej okolicy, na słynnej „Ulicy Piwnej” i wokół niej, znajduje się ponad 30 barów. Można tam znaleźć jedne z najlepszych tego typu miejsc w Gdańsku, każde z własnym urokiem, choćby puby w starym stylu PRL i irlandzkie. Odwiedzając ten dystrykt, przygotuj się na jedną z najbardziej zaskakujących nocy w trakcie wakacji.

Muzeum Narodowe

Sąd Ostateczny to słynny obraz niemieckiego artysty Hansa Memlinga. Mieści się w Muzeum Narodowym w Gdańsku, który wpisany jest na praktycznie każdą listę obiektów koniecznych do zobaczenia w tym mieście. Mowa tu o oszałamiającym tryptyku przedstawiającym niebo, ziemię i piekło.

Jarmark św. Dominika

Jarmark św. Dominika odbywa się w Gdańsku każdego lata i działa już od ponad 750 lat. Odbył się po raz pierwszy w 1260 roku, kiedy został założony przez papieża Aleksandra IV. W czasie jego trwania ulice są pełne straganów sprzedających jedzenie, napoje, pamiątki, ubrania i w zasadzie wszystko, o czym tylko pomyślisz. W nocy grana jest muzyka na żywo i odpalane są fajerwerki, aby uczcić zakończenie festiwalu.

 

Źródło:https://hotelhanza.pl/

Podsumowanie

Gdańsk jest miejscem idealnym pod wyjazd wakacyjny, niemniej, aby w pełni wykorzystać taką okazję, niezbędne będzie zorganizowanie noclegu w postaci hotelu. Na szczęście miasto to błyszczy pod tym względem, zatem znalezienie komfortowego obiektu hotelowego w żadnym razie nie będzie niczym trudnym.