Bytów i okolice. Trasy joggingowe 2
Góra Siemierzycka, źródło: www.facebook.com
Góra Siemierzycka, źródło: www.facebook.com

W Bytowie i okolicach znajdują się malownicze trasy joggingowe. Jedną z nich jest MOSiRowska Ścieżka Zdrowia. Trasa ma żółty kolor, 1,5 km długości i prowadzi przez las, więc nawierzchnia jest naturalna.

Inną trasą są Niebieskie Stopy Jelenia. Szlak ma kolor niebieski i długość 17 km. Zaczyna się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji i biegnie przez Przyborzyce, Dąbki, Dąbie, Pomysk Wielki, Rzepnicę a kończy się na ulicy Step- Rekowskiego. Ścieżka ma raczej urozmaiconą rzeźbę terenu, są pagórki, górki i podbiegi.

Tajemniczy Szlak Góry Siemierzyckiej, to trasa koloru zielonego, sześciokilometrowa. Biegnie wzdłuż ścieżki „Atrakcje przyrodnicze okolic Rekowa”  Droga jest intensywna, prowadzi przez liczne wzgórza morenowe, z najwyższym punktem, Górą Siemierzycką. Wspaniały widok, jaki rozpościera się z wieży widokowej, na pewno zrekompensuje trudy trasy.

Jezioro Jeleń, źródło: commons.wikimedia.org
Jezioro Jeleń, źródło: commons.wikimedia.org

            Szlak Dzielnego Rycerza liczy 11 kilometrów i ma kolor czerwony. Zaczyna się u bram Zamku w Bytowie, biegnie ulicą Mierosławskiego, Kazimierza Wielkiego, wzdłuż jeziora Jeleń. Kończy się na ulicy Step- Rekowskiego.