Najlepsze Aquaparki na Kaszubach

Najlepsze aquaparki na Kaszubach – czy znasz je wszystkie?

Kaszuby są jednym z najbardziej atrakcyjnych dla turystów regionów Polski. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni znajduje się ok. 700 jezior oraz duży odcinek plaży bałtyckiej, z uroków których co roku cieszą się miliony osób. Wielu turystów korzysta również z kąpieli w miejscowych aquaparkach. Zjeżdżalnia jednego z nich zakończona jest przeszklonym tunelem znajdującym się wewnątrz akwarium z żywymi rekinami! Jakie atrakcje oferują najlepsze aquaparki na Kaszubach? Z pewnością nie znasz ich wszystkich!

W regionie Kaszub znajduje się kilka aquaparków zasługujących na uwagę. Obiekty tego rodzaju są z reguły pięknymi kompleksami rekreacyjno-sportowymi składającymi się z basenów, zjeżdżalni, kręgielni, saun, wanien z hydromasażem, wodnych placów zabaw dla dzieci oraz innych tego rodzaju atrakcji. Kąpiel na tych akwenach jest bezpieczna. Można się tam bawić nawet w chłodne i deszczowe dni, kiedy bałtyckie plaże są puste.

Aquaparki Trójmiasto

Przewodniki turystyczne rekomendują atrakcje aquaparku w Sopocie przy ul. Zamkowa Góra. Wśród nich wyróżniają się wyspa z gejzerem wodnym, grota z wodospadem, parasol i bicze wodne oraz sztuczny prąd rzeczny. W basenach dla najmłodszych dzieci temperatura wody wynosi od 31 do 34 st. C, a głębokość jest zróżnicowana – od 0-30 cm i od 30-60 cm. Są armatki wodne, postaci zwierząt tryskające wodą, zjeżdżalnie dla maluchów czy gejzery.
 
Basen pływacki o długości 25 m ma głębokość 140 cm i służy głównie do prowadzenia kursów nauki pływania oraz dla miłośników pływania sportowego. Całoroczny basen zewnętrzny połączony jest z basenem rekreacyjnym nastrojowo oświetlonym kanałem przepływowym. Sezonowy basen zewnętrzny posiada kolorową konstrukcję do interaktywnych zabaw.

W dzikiej rzece o długość 71 m, gdzie różnica poziomów wynosi sześć metrów woda pędzi z zawrotną prędkością 600 litrów na sekundę. Na zjeżdżalni familijnej (żółtej) o niskim poziomie trudności spadek nie przekracza 10 proc. Długość obiektu wynosi 110 m przy różnicy poziomów 12 metrów. Natomiast do 20 proc. spadku należy oczekiwać na zjeżdżalni turbo (niebieskiej) z bardzo szybką rurą kamikadze o długości 70 m.

Najlepsze aquaparki na Kaszubach

Niezwykłych emocji dostarcza aqupark Reda przy ul. Morskiej 5 w pobliżu drogi S6 między Trójmiastem a Półwyspem Helskim, który oferuje atrakcje basenowe połączone z oceanarium. Na rodzinnej zjeżdżalni Family Slide o długości 48 m można zjeżdżać na pontonach. Podczas rzecznej ekspedycji do pokonania jest ponad 300-metrowa droga wodna, którą urozmaicają niezwykłe atrakcje.

Shark Slide to wyjątkowa zjeżdżalnia, gdzie podświetlony tunel prowadzi przez akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny. Jedna ze ścian basenu do nurkowania jest przezroczysta. Widać przez nią pływające żarłacze. W aquaparku jest basen z falami, które mogą sięgać nawet 1,5 m wysokości. AquaSpinner to pierwsza w Europie zjeżdżalnia obrotowa, na której mamy złudzenie braku grawitacji. Użytkownicy wahadłowo pokonują kręte korytarze z przyśpieszeniem do 40 km/godz. W strefie relaksu znajdują się m.in. sauny (bursztynowa, leśna, fińska i inne), łaźnie, grota solna, bania oraz masaże.

A aquaparku Centrum przy ul. Hallera w Kościerzynie mamy basen sportowy o wymiarach 25 m na 16 m oraz sześć torów wodnych i trybuny dla publiczności na 300 osób. Na basenie można organizować m.in. naukę pływania synchronicznego i aqua aerobic. Powierzchnia basenu rekreacyjnego wynosi prawie 160 mkw. Są dwie zjeżdżalnie, basen do nurkowania o głębokości 4,85 m oraz strefa saun i jacuzzi.

Muzyka odtwarzana w wodzie

Centrum Park Chojnice przy ul. Wagnera reklamowany jest jako największy kompleks krytych basenów w regionie. Wśród miejscowych atrakcji są: baseny sportowy i rekreacyjny, zjeżdżalnia trójspiralna, grota solna, grota lodowa, masaże i bicze wodne, gejzery, jacuzzi oraz sztuczna rzeka. Gospodarze zapraszają do korzystania z leczniczych właściwości sauny fińskiej, łaźni tureckiej, łaźni łagodnej oraz infrasauny.

Tutejszy basen sportowy o wymiarach olimpijskich pozwala na organizację zawodów pływackich, szkoleń w zakresie pływania synchronicznego czy zajęć rehabilitacyjnych. Dodatkową atrakcją jest muzyka odtwarzana w wodzie, co podobno ma dobroczynny wpływ na układ krwionośny i oddechowy człowieka. W basenie rekreacyjnym o powierzchni 180 mkw. znajdują się gejzery i bicze wodne oraz 20-metrowa rwąca rzeka z wodą o temperaturze 29-32 st. C.

W internecie spotkać można pozytywne opinie dotyczące obiektu sportowo-rekreacyjnego z krytą pływalnią MOSiR przy ul. Chałubińskiego w  Gdańsku, który składa się z sali basenowej z trzema nieckami. Jedna służy do pływania sportowego, a w dwóch pozostałych basenach odbywają się nauka pływania, zabawy w wodzie oraz ćwiczenia aqua aerobiku i rehabilitacyjne. Są dwie sauny i masaże.

Hotel z aquaparkiem Kaszuby

Nawet bardzo wymagający turyści znajdą na Kaszubach hotele z aquaparkiem lub szybkim dowozem do takiego obiektu. Miejsca takie, z reguły przyjazne dla dzieci, kuszą stylowym wnętrzem gości otwartych na ciekawe doznania, odrobinę szaleństwa oraz nowe wrażenia i znajomości. Duża ilość polodowcowych jezior oraz otaczających je wysokich wzniesień kojarzą się z krajobrazem alpejskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *