Chojnice. Park wodny

Park Wodny w Chojnicach to największy taki obiekt na południowych Kaszubach. Jest bardzo popularnym miejscem – tu przychodzi się, żeby potrenować sport, wypocząć albo zafundować dzieciom wodną atrakcję.

Chojnice. Park wodny
Park Wodny w Chojnicach, źródło: facebook.com

Park Wodny w Chojnicach to kompleks krytych basenów

Można tu skorzystać z: basenu sportowego i rekreacyjnego, zjeżdżalni trójspiralnej, brodzików dla dzieci, masaży i biczy wodnych, gejzerów, jacuzzi i sztucznej rzeki.

Znajdujący się tu basen sportowy ma wymiary tzw. olimpijjskie: 25 m x 12,5 m, głębokość od 1,35 m do 1,8 m. Dzięki temu mogą się tu odbywać zawody pływackie czy szkolenia z zakresu pływania synchronicznego.

Park Wodny w Chojnicach – nie tylko pływanie

Basen rekreacyjny ma powierzchnię 180 m.kw. i od 80 cm do 110 cm głębokości. Tu odbywają się lekcje pływania. To również miejsce odpoczynku w wodzie. Pełen relaks potęgują znajdujące się w nim gejzery i bicze wodne. Z basenem tym łączy się 20 metrowa sztuczna tzw. rwąca rzeka.
Jeśli zaś chodzi o masaże i bicze wodne w basenie rekreacyjnym – znajdują się tu 2 masaże górne – bicze wodne – o różnych rodzajach strumienia oraz 4 miejsca do masażu bocznego i dennego.

W swojej ofercie obiekt ma również saunę fińską, łaźnię turecką i łaźnię łagodną. Można korzystać z zajęć aqua fitnessu i warsztatów pływania.

Park Sportu – nie tylko rekreacja wodna

W kompleksie chojnickiego Parku Wodnego funkcjonują również sekcje sportowe. Pod okiem trenerów można trenować: jogę, boks, karate tradycyjne, aerobik.

***

Adres:

Centrum Park Chojnice

ul Huberta Wagnera 1

89-600 Chojnice

Tel. 48 52 39 66 442

Cena:  godzina, bilet normalny: 13zł

Inne ceny dostępne na stronie: www.centrumpark.eu