Rolety rzymskie

Rolety rzymskie do kuchni – inspiracje i pomysły na aranżacje

Sprawdzą się zarówno w minimalistycznych wnętrzach nowoczesnych, jak i w klasycznych aranżacjach, wystroju boho oraz rustykalnym. Co jeszcze powinieneś wiedzieć przed zakupem rolet rzymskich do kuchni?

Efektowne i funkcjonalne rolety rzymskie do kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym niekiedy spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Mówi się nawet, że to serce domu i to tu kończą się najlepsze imprezy. Ogromnym powodzeniem cieszą się obecnie projekty wnętrz, w których kuchnia jest otwarta na salon, dzięki czemu podczas gotowania, sprzątania po posiłku, nie trzeba rezygnować z rozmowy z domownikami lub gośćmi. To ogromne udogodnienie, lecz trzeba przy nim pamiętać o odpowiednim urządzeniu tego pomieszczenia, by było reprezentacyjne i spójne z jadalnią oraz salonem. Dobrym rozwiązaniem jest w takim przypadku zamontowanie w oknie kuchennym oraz salonowym rolet rzymskich. Są praktyczne, skutecznie zaciemniają pomieszczenie i zabezpieczają je przed nadmiernym nagrzewaniem się latem oraz wychładzaniem zimą, a jednocześnie wyglądają bardzo gustownie. Duża ilość marszczonego materiału może stanowić świetną ozdobę okienną, szczególnie jeśli jest odpowiednio dobrana i współgra z obiciem kanapy, poduszkami, dywanem, a w kuchni z blatem oraz frontami szafek.

AdobeStock_697401478.jpeg

Pomysły na udekorowanie okna roletą rzymską

Roleta rzymska do kuchni – Karnix może być jedynym akcesorium zaciemniającym i ozdabiającym okno. To obecnie niezwykle popularne, a rezygnacja z firan i zasłon staje się normą. Jeżeli jednak chcesz uzyskać ciekawszy efekt, zależy Ci na nieszablonowych rozwiązaniach, połącz roletę w kuchni np. z krótkimi zasłonami spiętymi po bokach okna. Dobrym rozwiązaniem jest także zamontowanie takich samych rolet w otwartej kuchni oraz salonie, lecz w oknie salonowym dodatkowe uzupełnienie ich o długie stylowe zasłony w podobnej tonacji kolorystycznej. W ten sposób oddzielisz dwie strefy otwartej przestrzeni, przy zachowaniu harmonii i spójności.

Kolejną istotną kwestią, którą należy przemyśleć przed zakupem, jest wybór koloru rolety rzymskiej. Najpopularniejsze są modele białe, beżowe, szare i brązowe. Świetnie jeśli komponują się z kolorystyką wnętrza, lecz możesz równie dobrze postawić na mocny kontrast, wybrać rolety rzymskie do kuchni, które ją wyróżnią np. czerwone, żółte, pistacjowe. Idealnie, jeśli również w takim kolorze będą inne dodatki, sprzęty, elementy ozdobne.

AdobeStock_92302387.jpeg

Gdzie kupić dobrej jakości rolety rzymskie?

Zależy Ci na tym, by był to zakup i wydatek na lata? Poznaj rolety rzymskie od producenta Karnix, gdzie każdy model jest wykonany z dużą precyzją oraz z zastosowaniem najlepszych materiałów. Co więcej, znajdziesz tu bardzo duży wybór, dzięki czemu masz szansę zadecydować nie tylko o kolorze materiału, ale również sposobie montażu rolet i systemie podnoszenia. Swoje rolety w kuchni możesz zamocować bezinwazyjnie na ramie okiennej, nie naruszając jej struktury, ale także na ścianie lub suficie, co znacząco zwiększa stabilność i bezpieczeństwo nawet przy zwierzętach domowych, które mogłyby mieć kontakt z tkaniną.

Jeżeli nie jesteś pewien co do wyboru rolety kuchni, zapoznaj się z ofertą Karnix, w której znajdziesz wiele rodzajów i modeli rolet. Zamów rolety na wymiar, które będą najlepszą dekoracją Twoich okien.

Artykuł zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *