Czy dostanę kredyt gotówkowy

Czy dostanę kredyt gotówkowy, spłacając kredyt hipoteczny?

Finansowe wsparcie ze strony banku bardzo często jest jedynym, możliwym rozwiązaniem, aby spełniać swoje cele. Okazuje się, że tylko co drugi Polak generuje oszczędności, ale nadwyżki najczęściej nie są zbyt wysokie. Aby móc nabyć własną nieruchomość, wykonać remont mieszkania albo kupić samochód, standardowo opcją staje się już kredyt bankowy. Co więcej, zdolność kredytowa wielu klientów instytucji bankowych pozwala na to, aby móc brać nawet kilka zobowiązań jednocześnie. Czy dostanę kredyt gotówkowy, jak mam hipoteczny? Często zadajesz sobie takie pytanie? Odpowiedź nie jest wcale taka prosta, bo musisz uwzględnić wiele czynników, które weźmie pod uwagę bank, zanim wyda decyzję o możliwości współpracy z klientem. Dowiedz się więcej już teraz.

Ile można mieć kredytów jednocześnie?

Nie ma konkretnej, maksymalnej liczby kredytów, które może mieć jeden kredytobiorca. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji finansowej, potrzeb i możliwości spłaty takich zobowiązań. Pamiętaj, że bank zawsze bierze pod uwagę wypłacalność oraz wiarygodność potencjalnego klienta. Jeśli uzna, że nie stać Cię na regularną spłatę kolejnego zobowiązania, po prostu nie otrzymasz finansowego wsparcia. Z drugiej strony każdy potrzebujący dodatkowych środków powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stać go na regulowanie należności z tytułu kredytu. Kilka zobowiązań kredytowych może wywołać niekorzystną pętlę zadłużenia. Oznacza to, że kolejne kredyty będą zaciągane w celu spłaty tych wcześniejszych, aż wreszcie klient instytucji bankowej straci zdolność kredytową i zostanie z długami, które będą niemożliwe do spłaty.

Statystyczny, dorosły Polak ma przynajmniej jeden kredyt bankowy. Musisz wiedzieć, że decyzja o zaciąganiu takiego zobowiązania zawsze musi być dobrze przemyślana i wynikać z rzeczywistych potrzeb.

Czy bank udzieli kredytu gotówkowego osobie, która ma kredyt hipoteczny?

Czy można dostać kredyt gotówkowy, mając kredyt hipoteczny? Oczywiście, że tak, ale tylko wtedy, kiedy Cię na to stać. Możliwe jest nie tylko posiadanie przynajmniej dwóch zobowiązań kredytowych, ale również połączenie kredytu gotówkowego z hipotecznym. Najważniejszym kryterium, jakie bierze pod uwagę bank, jest Twoja wypłacalność. Najczęściej rozważa się ją przy uwzględnieniu stabilnych dochodów kredytobiorcy w odniesieniu do kosztów stałych, jakie ten spłaca w każdym miesiącu. Może okazać się, że wysokie zarobki i tak nie są wystarczające, aby móc zachować płynność finansową w obliczu obciążenia budżetu kilkoma ratami. Z drugiej strony polskie społeczeństwo stale się wzbogaca i coraz częściej stać nas na spłatę nie tylko jednego kredytu. Sam kredyt hipoteczny nigdy nie jest ograniczeniem, które uniemożliwia wzięcie kredytu gotówkowego. Banki przychylnie rozpatrują wnioski o kolejne zobowiązanie kredytowe, jeśli tylko mają pewność, że kredytobiorca będzie regulował miesięczne raty wszystkich kredytów w wyznaczonym terminie.

Jakie warunki należy spełnić, starając się o kredyt gotówkowy, spłacając kredyt hipoteczny?

Co bank sprawdza przy kredycie gotówkowym? Standardowo, podstawą jest wiarygodność i wypłacalność potencjalnego klienta, dlatego priorytetem jest zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Każdy bank dokonuje analizy raportu BIK, w którym odnotowane są wszystkie bieżące zobowiązania oraz te, które były spłacane w przeszłości. Na tej podstawie można ocenić płynność finansową przyszłego klienta oraz minimalizować ryzyko ewentualnych opóźnień w płatnościach. Jeśli okaże się, że wnioskujący o kolejny kredyt, tym razem gotówkowy, nie reguluje rat kredytu hipotecznego albo znacznie opóźnia takie płatności, raczej nie ma szans na kolejną współpracę z bankiem.

Co więcej, aby określić zdolność kredytową klienta, ten musi złożyć do banku odpowiednie dokumenty. Na jego wypłacalność wpływ ma także zaświadczenie o zarobkach oraz zaświadczenie o zatrudnieniu. Pamiętaj, że może okazać się, że otrzymasz kredyt gotówkowy, ale na przykład o niższej wartości albo z krótszym okresem spłaty.

Jeśli rozważasz kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny, uwzględnij, że znacznie mniejsza zdolność jest wymagana w przypadku zobowiązania gotówkowego na dowolny cel, aniżeli kredytu hipotecznego. Lepszą strategią będzie więc ta, aby wziąć najpierw kredyt hipoteczny na mieszkanie, a dopiero później dobierać kolejne zobowiązanie na dowolny cel.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt gotówkowy spłacając kredyt hipoteczny?

Jeśli masz już kredyt hipoteczny, ale potrzebujesz dodatkowego wsparcia ze strony banku na dowolny cel, zanim złożysz o takie zobowiązanie wniosek, zadbaj o odpowiednią zdolność kredytową. Swoje szanse na otrzymanie kolejnego kredytu możesz zwiększyć, korzystając z różnego rodzaju trików. Do tych najczęściej stosowanych zalicza się:

  • podjęcie dodatkowej pracy zarobkowej,
  • wzięcie kredytu gotówkowego ze współkredytobiorcą,
  • spłata innych zobowiązań, które zaniżają zdolność kredytową,
  • skorzystanie z kredytu skonsolidowanego z możliwością dobrania dodatkowych środków.

Twoje szanse na drugi, tym razem kredyt gotówkowy będą tym większe, im większe są Twoje zarobki. Co więcej, kredyt gotówkowy na dowolny cel jest łatwiejszy do zdobycia, jeśli jest niewielkiej wartości, a jego okres spłaty jest jak najdłuższy. Taki zabieg pozwala regulować dodatkowe, ale niskie raty miesięczne, dzięki czemu zdolność kredytowa może być wystarczająca.

Gdzie warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, mając kredyt hipoteczny?

To Ty decydujesz, z którym bankiem chcesz rozpocząć współpracę. Kredytobiorcy najczęściej popełniają spory błąd, zwracając się o kolejny kredyt, tym razem gotówkowy do instytucji bankowej, w której spłacają już kredyt hipoteczny. Okazuje się, że znacznie lepsze warunki kredytowe może oferować konkurencja. Z reguły atrakcyjniejsze kredyty otrzymują nowi klienci, aniżeli ci stali. Właśnie dlatego, zanim złożysz wniosek o kolejny kredyt gotówkowy, najpierw porównaj co najmniej kilka propozycji. Z pomocą przychodzą rankingi kredytów gotówkowe, które są zestawieniem najważniejszych kryteriów, które wpływają na opłacalność takiego zobowiązania. Warto zwrócić uwagę na ranking kredytów gotówkowych dostępny na stronie https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Oczywiście, może okazać się, że to Twój bank ma dla Ciebie specjalną, najlepszą ofertę.

Na co uważać decydując się na kredyt gotówkowy podczas spłaty kredytu na mieszkanie?

Przede wszystkim zastanów się, czy stać Cię na kolejny kredyt i czy Twoje potrzeby są na pewno priorytetowe, aby rozpoczynać kolejną współpracę z bankiem. Czy dobrym pomysłem jest kredyt gotówkowy na spłatę kredytu hipotecznego? To zależy od indywidualnych warunków kredytowych tych zobowiązań. Uznaje się, że to kredyt hipoteczny udzielany jest na preferencyjnych warunkach, ponieważ bank zyskuje dodatkowe zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Z drugiej strony ten, który został zaciągnięty już kilka lat temu, może wykazywać gorsze warunki współpracy. Kredyt gotówkowy może sprawdzić się, jeśli kredyt hipoteczny o niewielkiej wartości ma zostać całkowicie spłacony, a nowe zobowiązanie będzie tańsze.

Artykuł zewnętrzny.