najciekawsze ośrodki narciarskie na Kaszubach

Białe szaleństwo na Kaszubach? Sprawdź najciekawsze ośrodki narciarskie!

Zima sprzyja aktywności fizycznej na stoku. Co jednak, jeśli nie możesz pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd w góry do popularnych ośrodków narciarskich w Tatrach czy Beskidach? Północna Polska także stoi otworem przed miłośnikami zimowych sportów. Poznaj najciekawsze punkty na mapie Kaszub dla aktywnych.

1. Wyciąg narciarski Trzepowo

Kaszubskie ośrodki narciarskie często położone są w pobliżu niewielkich, ale urokliwych miejscowości. Jednym z nich jest Ośrodek Trzepowo oddalony o 25 km od Kościerzyny. Ujście dla swojej energii znajdą tutaj zarówno narciarze, jak i snowboardziści. Do ich dyspozycji oddano 300-metrowy stok z wyciągami orczykowymi. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w zimowych sportach, specjalny stok szkoleniowy będzie wówczas idealny.

Największą atrakcją ośrodka w Trzepowie są dwa wyciągi do snowtubingu (zjazd na gumowych oponach). To zarazem najdłuższe tory zjazdowe na całym Pomorzu!

Niezależnie od stopnia zaawansowania, pamiętaj o wcześniejszym wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Polisa narciarska w porównywarce rankomat.pl będzie dobrym rozwiązaniem – na portalu znajdziesz zestawienie najciekawszych produktów ubezpieczeniowych, które dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb.

2.Wieżyca Koszałkowo

To jedna z najsłynniejszych miejscowości w tym regionie Polski – m.in. ze względu na wyjątkowy punkt widokowy. Działa tutaj także popularny ośrodek narciarski, do którego co roku zjeżdżają setki turystów.  W Wieżycy można korzystać z dwóch stoków o długościach 300 i 150 metrów. Na miejscu funkcjonuje także dobrze zaopatrzona wypożyczalnia sprzętu.

Nie bez powodu Wieżyca Koszałkowo to idealne miejsce na wakacje zimowy odpoczynek całą rodziną. Wszystko z powodu Ziajalandii, czyli strefy małego narciarza. To specjalnie wydzielony obszar, gdzie najmłodsi mogą korzystać z przenośnika taśmowego popularnego na alpejskich stokach. Działa tutaj również profesjonalna szkółka narciarska.

3.Wyciąg Szymbark Kotlinka

Wielu turystów przyjeżdża do Szymbarku, aby zobaczyć słynny dom do góry nogami. Jednak nie brakuje tu miłośników białego szaleństwa na stoku, a konkretnie sztucznie naśnieżanym stoku Kotlinka o długości 320 metrów. Dobrze będą bawić się tu również dzieci, którym ośrodek udostępnia możliwość zjazdu na gumowych oponach. Co jeszcze obejmuje oferta dla najmłodszych? To m.in.:

·        szkoła narciarska Skitersi;

·        przedszkole narciarskie działające przy stoku z wyciągiem baby lift.

4.Przywidz

Ten wyciąg narciarski to propozycja dla wytrawnych narciarzy, którzy liczą na niezapomniane wrażenia podczas zjazdu. Tutejsza trasa liczy aż 800 metrów, a na jej szczyt prowadzą dwa wyciągi orczykowe. Sztuczny stok jest bardzo dobrze oświetlony, więc bez przeszkód można z niego korzystać po zmierzchu.

Swoje umiejętności możesz szkolić w dwóch ośrodkach oferujących lekcje jazdy na nartach lub desce snowboardowej. Warto skorzystać także ze Stacji Rodzinka – na najmłodszych czeka tutaj m.in. tor saneczkowy i zimowy plac zabaw. Zróżnicowana oferta ośrodka w Przywidzu obejmuje także trasy do snowtubingu czy trasę przeznaczoną dla miłośników narciarstwa biegowego.

Polskie góry to nie jedyny obszar, w którym z przyjemnością spędzisz czas na stoku. Sprawdź rodzinne ośrodki narciarskie na Kaszubach i przekonaj się, że białe szaleństwo jest możliwe także nad morzem.

Artykuł promocyjny Rankomat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *