nieruchomości trójmiasto

Boom na mieszkania w Trójmieście

Od dłuższego czasu najczęściej sprzedawanymi mieszkaniami są te dwupokojowe. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla studenta, jak i dla młodej pary. Na takie mieszkania największe zapotrzebowanie jest w Trójmieście. Dziś najchętniej wybierane i budowane są te w kombinacji salon z aneksem kuchennym plus sypialnia.

Jakie mieszkania cieszą się największym zainteresowaniem w Trójmieście?

W rynku pierwotnym najczęściej wybieranymi nieruchomościami to te nie przekraczające 50 m kw.. Nie różni się to zasadniczo od metraży na rynku wtórnym, jednak wybierając nową nieruchomość należy liczyć się z tym, że będzie oddalona o kilka kilometrów od centrum. Ceny mieszkań z rynku pierwotnego zaczynają się już od 10 289 zł za metr kwadratowy w Gdańsku – Chełmie. Najlepiej połączone, dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej, z centrum dzielnice Trójmiasta to: Przymorze, Zaspa, Żabianka czy Wrzeszcz.

Wybór lokalizacji przy zakupie mieszkania

W Gdyni popularne dzielnice to Redłowo i Witomino. Witomino to jedna z najładniej położonych dzielnic Gdyni, na miejscu jest cała niezbędna infrastruktura. Do centrum dojedziemy autobusem nawet w kilkanaście minut. Redłowo zaś położone jest na wzgórzu, uznaje się je za najatrakcyjniejsze miejsce w Gdyni. Współczesne osiedla wyposażone są w pełni w dyskonty, apteki czy nawet przedszkola. Także inwestorzy chętnie lokują swoje filie dalej od centrum. Wobec tego, decydując się na dalszą dzielnicę nie należy martwić się o uciążliwość w załatwianiu swoich codziennych spraw. Z ofert dostępnych na portalu RynekPierwotny.pl, w Gdańsku można znaleźć mieszkanie, w dobrej lokalizacji, kosztujące przeciętnie w granicach 590000 zł. Średnia cena za metr kwadratowy w Gdańsku wynosi 11385 złotych, w Gdyni zaś jest to 9624  zł. Najdroższy w Trójmieście jest oczywiście Sopot, od lat słynący z prestiżu. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tam 15057 złotych.

Pod miastem nie znaczy gorzej

Chcąc wybrać nieruchomości Trójmiasto warto też zapoznać się z ofertą deweloperów w rejonach podmiejskich. Najważniejszym argumentem są ceny. Biorąc pod uwagę niewielką odległość od miasta, i dobrą komunikację – wspomnianą już wyżej SKM – może to być naprawdę dobrze podjęta decyzja. W Pruszczu Gdańskim, oddalonym od Gdańska o 20 kilometrów, gdzie dwupokojowe mieszkanie możemy nabyć już w cenie od około 5240000 złotych. W Tczewie, oddalonym od stolicy Trójmiasta o 40 km, metr kwadratowy kosztuje nieco mniej – 6398 złotych, czyli mieszkanie dwupokojowe można kupić już od 350000 złotych.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *