Inteligentny zamek do drzwi - co musisz o nim wiedzieć?

Inteligentny zamek do drzwi – co musisz o nim wiedzieć?

Nowoczesne zamki otwierają drzwi przy użyciu nie kluczy, tylko smartfona

Nowoczesne zamki otwierają drzwi przy użyciu nie kluczy, tylko smartfona

Masz już w domu pralkę, którą możesz włączyć za pośrednictwem smartfona? Żaluzje, którymi sterujesz również za pomocą telefonu lub pilota? Inteligentne oświetlenie? Czujniki otwarcia okien lub drzwi? A więc teraz nadszedł czas na inteligentne zamki do drzwi wśród których największą popularnością cieszy się zamek tedee.

[materiał zewnętrzny]

Rodzaje inteligentnych zamków do drzwi

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zamków do drzwi. Klienci mogą więc dopasować rozwiązania, które najbardziej będą odpowiadały ich potrzebom oraz możliwościom finansowym. Istnieją elektroniczne zamki  do apartamentów, które obsługiwane są za pomocą smartfonów. Dzięki nim nie ma potrzeby posiadania klucza, a dostęp do budynku czy mieszkania możemy uzyskać w dowolnym momencie. Takim zamkiem jest właśnie zamek tedee. Kolejnym rodzajem należącym do omawianej grupy są zamki otwierane za pomocą karty magnetycznej czy też breloka. Drzwi wyposażone w taki rodzaj zamka otwiera się wykorzystując brelok (który może być przypięty do kluczyków od samochodu) lub kartę, przypominającą wyglądem kartę bankomatową. Jej zgubienie nie skutkuje niemożnością wejścia do domu. Jeśli dojdzie do tego typu sytuacji to wystarczy wstukać na klawiaturze numerycznej numer utraconej karty, a następnie ustalić nowy kod. Istnieją także zamki biometryczne otwierane na odcisk palca.

Możliwości jakie daje inteligentny zamek do drzwi

W czym inteligentne zamki do drzwi są lepsze od tradycyjnych? Przede wszystkim do ich otwarcia nie potrzeba kluczy. Oznacza to, iż na przykład gdy mamy zajęte ręce zakupami – drzwi otworzą się same jeśli uprzednio odpowiednio ustawimy taką opcję na aplikacji (ustawienie zamka w taki sposób, by nie trzeba było dotykać klamki gdy podchodzi się do drzwi).  Ogranicza to także ryzyko zgubienia tradycyjnego klucza, które często zostawiamy w różnorodnych miejscach, nie przykładając do tego większej wagi.  Ponadto niektóre inteligentne zamki (na przykład zamek tedee) stwarzają możliwość ustawienia poziomu bezpieczeństwa, który nadajemy sobie lub innym użytkownikom (właściciel, administrator, gość). Dzięki temu możemy udzielić dostępu do domu lub mieszkania dowolnej osobie, która w trakcie naszej nieobecności zadba o dom lub też korzystającemu z domu w tym czasie najemcy.  Dodatkową korzyścią płynącą z posiadania inteligentnego zamka obsługiwanego za pomocą smartfona jest możliwość otwarcia drzwi, wtedy gdy znajdujemy się w środku, ale jesteśmy zbyt zajęci by podejść do drzwi i je otworzyć przybywającym gościom.

Cechy oraz funkcje zamka tedee

Zamek tedee sprzedawany jest w zestawie wraz z routerem Wi-Fi/Bluetooth „Bridge”, którego zadaniem jest łączenie zamka teddee z internetem, a także sterowanie nim z wykorzystaniem odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub urządzeniu Apple Watch. Zamek Tedee umożliwia także dostęp do „dziennika zdarzeń”, czyli historii otwierania oraz zamykania drzwi, która wyświetla się na ekranie telefonu. Dodatkowo użytkownik może ustawić powiadomienia otwarcia zamka i odpowiednio szybko zareagować na przykład w sytuacji, w której wie, że żaden z domowników nie ma prawa przebywać na terenie posesji w danym momencie (i ma podejrzenie że do domu wkradła się osoba niepowołana). Natomiast jeśli – na przykład przebywając w pracy – nie ma on pewności czy wychodząc na pewno zamknął drzwi – może w każdym momencie zweryfikować to za pośrednictwem aplikacji.