Wesele w stylu rustykalnym, czyli jakie?

Wesele w stylu rustykalnym, czyli jakie?

Planujesz wesele? Może warto zorganizować je w stylu rustykalnym…

Wesela rustykalne są coraz częściej spotykane, głównie ze względu na swoją odmienność od wesel tradycyjnych, czy w stylu glamour. Dzień ślubu to niewątpliwie dzień wyjątkowy dla każdej Młodej Pary i nie ma w tym nic dziwnego, że każda chce, by to jej wesele było tym najlepszym, o którym będzie się mówić latami i porównywać do niego wszystkie inne wesela.

„Pierwszą decyzją, którą musimy podjąć na temat naszego wesela, jest styl, w którym chcemy by wszystko się obracało” – komentuje ekspert z Leśny Dwór. Jest tego naprawdę wiele – glamour, tradycyjny, marynarski, vintage, rustykalny, boho. Można również organizować przyjęcia w stylu Alicji w Krainie Czarów czy nawiązujące do innych, lubianych przez nas tematów. A jak jest z weselem w stylu rustykalnym?

Czym charakteryzuje się wesele w stylu rustykalnym?

Wesela rustykalne są bardzo sielskie, pełne dekoracji z drewna, kolorystyka pokrywa się z kolorami ziemi – zielonym, brązowym. Jak sama nazwa wskazuje – „rustykalnie” oznacza „wiejsko”. Niektórzy do takich wesel dodają elementy ludowe, inni babcine koronki. Im więcej rzeczy w tym stylu, tym większy efekt wow. Imprezy tego typu bardzo często organizuje się w stodołach czy winnicach, a samą uroczystość ślubną Młodzi często chcą organizować w plenerze. Należy jednak pamiętać, że wesele w tym stylu nie musi wcale być organizowane w takim miejscu – nic nie stoi na przeszkodzie, by wiejską stylistykę przenieść do neutralnej sali. Najwięcej, niezależnie od wybranego przez Młodą Parę stylu, robią dodatki, którymi można diametralnie zmienić styl miejsca. Porównując wesele rustykalne do wesela w stylu glamour jest na pewno luźniej i spokojniej. Mnóstwo kwiatów, roślin oraz wiejski klimat tworzą niepowtarzalną aurę, która towarzyszy Młodym i gościom podczas całego przyjęcia. Panny Młode w pięknych wiankach na głowach, Panowie w szelkach, sesje ślubne w polu, w lesie, gra światła, pełna naturalność i swoboda charakteryzują wesela rustykalne. 

Dla kogo wesele w stylu rustykalnym?

Takie wesele sprawdzi się u osób, które nie lubią wzniosłości oraz nadmiernej elegancji. Jeśli Młoda Para jest dodatkowo zainteresowana sprawami środowiska i kocha naturę, to zapewne styl rustykalny będzie do niej pasował. Organizacja imprezy w takim klimacie jest również nieco tańsza, porównując do innych stylów weselnych, ze względu na to, że sporo rzeczy można wykonać samemu w domu. Mimo tego, że coraz częściej organizuje się wesela w tym stylu, to nadal są one rzadko spotykane, a goście, którzy mieli okazję uczestniczyć w przyjęciu w takim stylu, często są zachwyceni i bardzo długo wspominają takie imprezy. Trzeba jednak podkreślić, że wesele rustykalne nie sprawdzi się u każdego – jeśli Para Młoda marzy o blasku oraz ekstrawaganckim szyku, taki styl może się u niej nie sprawdzić. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by styl rustykalny połączyć z innym i stworzyć swoje własne, unikalne wesele. Im więcej własnej inwencji twórczej, tym lepsze wesele. Jeśli na co dzień pracujecie w korporacjach czy innych miejscach, gdzie wymagane jest zachowanie pewnych zasad, warto dzień wesela zorganizować w całkiem innym stylu od tego, który towarzyszy Wam na co dzień. To jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowość chwili!