Gdzie wymienić tanio dolary?

Gdzie wymienić tanio dolary?

Walutomat – społecznościowa platforma wymiany walut

Niezależnie od miasta, czy regionu kursy walut danego dnia w kantorach są podobne. Różnią się tylko spreadem, czyli marżą placówki, która wyrażana jest w różnicy między kupnem a sprzedażą waluty. Jak zatem wybrać kantor z najniższą marżą, gdy potrzebujemy dolarów po atrakcyjnym kursie?

[materiał sponsorowany]

Gdzie wymienić tanio dolary?
Źródło: walutomat.pl

Kantory stacjonarne i placówki bankowe charakteryzują się niestety dość wysokimi spreadami. Owszem, czasem istnieją w kantorach możliwości negocjacji, ale trzeba występować z pozycji osoby, która chce wymienić większą ilość gotówki. No właśnie. Niestety tutaj operujemy gotówką, którą jeszcze trzeba zabezpieczyć, przetransportować. Narażamy się więc na niepotrzebne ryzyko napaści, czy utraty gotówki. I do tego koszty pozyskania waluty, właśnie ze względu na wysokie spready, są duże.

Lepszą alternatywą jest wymiana w kantorach internetowych. Tutaj eliminujemy ryzyko utraty pieniędzy podczas transportu. Kantory w sieci działają na zasadzie przelewów. Wymieniając tu walutę trzeba zwrócić uwagę na atrakcyjny kurs dolara, w porównaniu właśnie do kantorów stacjonarnych i do banków. Spread oscyluje w granicach kilku groszy, gdzie we wspomnianych wyżej tradycyjnych punktach wymiany jest to nawet kilkadziesiąt groszy.

Jeszcze inną możliwością zakupu dolarów po atrakcyjnym kursie jest … kupienie ich od innej osoby, która akurat chce je sprzedać. Problemem jest tylko znalezienie takiej osoby. Na grupach miejskich w mediach społecznościowych można znaleźć takie ogłoszenie “kupię euro”, czy “sprzedam dolary”. Lepiej jednak skorzystać ze sprawdzonych przez setki tysięcy użytkowników społecznościowych platform wymiany walut, czyli na przykład Walutomat.pl. Tam skupione są osoby, które mają potrzeby walutowe i właśnie tam szybko i bezpiecznie wymienimy walutę po bardzo atrakcyjnym kursie. Platforma taka nie narzuca swoich kursów, a jedynie pośredniczy w transakcji między użytkownikami. Nie ma tutaj spreadu, a jedynie niewielka prowizja ustalana przez operatora.

Gdy mamy więc potrzebę sprzedaży, bądź kupna dolara warto skorzystać z internetowej wymiany walut. Skorzystamy na kursie dolara i na szybkości transakcji.