Bałtyk zimą - dlaczego warto przyjechać nad morze nie tylko latem? Propozycje spędzenia czasu zimą w Trójmieście

Bałtyk zimą – dlaczego warto przyjechać nad morze nie tylko latem? Propozycje spędzenia czasu zimą w Trójmieście

Pora przekonać się, jak wiele atrakcji oferuje Bałtyk zimą

Powszechnie utarło się, że najlepszym kierunkiem na letnie wakacje jest morze, a na zimowy wyjazd góry. Pora przełamać ten schemat i przekonać się, jak wiele atrakcji oferuje Bałtyk zimą. Oto kilka propozycji, jak spędzić czas o tej porze roku w Trójmieście.

Spacer nad morzem, łyżwiarskie szaleństwo na lodowisku, a może zwiedzanie miasta? Pomysłów na spędzenie zimowego wypadu do Trójmiasta na pewno nie zabraknie.

[materiał sponsorowany]

Bałtyk zimą - dlaczego warto przyjechać nad morze nie tylko latem? Propozycje spędzenia czasu zimą w Trójmieście
Źródło: hotelnumberone.pl/

Spacer brzegiem morza

Po zakończeniu sezonu letniego trójmiejskie plaże pustoszeją, a te bardziej dziewicze nabierają szczególnego uroku zimą. Spacer brzegiem morza, gdy słupek rtęci na termometrze nieubłaganie spada poniżej zera, okazuje się niesamowicie przyjemny i korzystny dla zdrowia. Wystarczy ciepło się ubrać i wyruszyć przed siebie, wsłuchując w szum fal. Dla tych, którzy nie przepadają za marszem na piasku, alternatywą jest zimowy spacer po Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. To popularny półtorakilometrowy trakt, ciągnący się wzdłuż morza. Rozciąga się w niego widok na błękitną taflę Bałtyku. Podczas spaceru gdyńskim bulwarem warto zrobić sobie przerwę na odwiedziny w ciekawym Muzeum Miasta Gdyni i słynnym Oceanarium, które przedstawia podwodną faunę i florę.

Zabawa na lodowisku

Zima oznacza rozpoczęcie sezonu łyżwiarskiego. Amatorzy tego sportu z pewnością nie odpuszczą sobie zabawy na lodzie. W Gdańsku funkcjonują dwa kryte lodowiska, w Halii Olivii i na Placu Zebrań Ludowych, niedaleko Starego Miasta. W obu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew. Natomiast w Sopocie można poszusować na odkrytym lodowisku, przy molo na Placu Zdrojowym. Jazda na łyżwach w zimowej scenerii z morzem w tle to prawdziwa przyjemność nie tylko dla zapalonych łyżwiarzy.

Szusowanie na stoku narciarskim

A gdyby tak wybrać się na narty? To możliwe nawet nad morzem. Co prawda na górskie widoki nie ma co liczyć, ale za to szusowanie dostarczy równie dużo frajdy co w Tatrach. A to wszystko na jedynym w Trójmieście krytym, sztucznym stoku Skimondo. Jest on doskonałym miejscem do nauki jazdy na nartach lub rozwinięcia swoich umiejętności.

Na zwolenników narciarstwa biegowego czeka zimą Trójmiejski Park Krajobrazowy. Popularne trasy wiodą m.in. przez pofalowane tereny w Matemblewie. Ośnieżone, nagie drzewa tworzą prawdziwie górską scenerię.

Sopockie lasy zimą

Narty nie są zresztą konieczne, żeby odkrywać uroki trójmiejskiej przyrody. Jedne z najbardziej malowniczych ścieżek spacerowych ciągną się przez lasy w Sopocie. Na zimowy spacer szczególnie poleca się biały szlak Wiewiórek o długości 4 km. Nie jest wymagający, a oferuje wspaniałe widoki na zimową panoramę Trójmiasta.

Zimowy spacer po Gdańsku

Szczególnego uroku zimą nabiera także gdańskie Stare Miasto. Na ulicy Długiej, tuż przy Fontannie Neptuna wyrasta ogromnych rozmiarów choinka. Warto chłonąć zimową aurę miasta, spacerując jego urokliwymi uliczkami. W trakcie można zrobić sobie przerwę na odwiedziny w Muzeum Bursztynu czy Bazylice Mariackiej. Ciekawym pomysłem jest też wizyta w położonym niedaleko Muzeum II wojny światowej i Europejskim Centrum Solidarności.

Wyjazd z rodziną, przyjaciółmi lub drugą połówką

Wyjazd do Gdańska zimą to naprawdę przyjemne przeżycie, miasto zamienia się wówczas w bożonarodzeniową, magiczną krainę. To świetne miejsce na przyjazd z rodziną, przyjaciółmi, czy ukochaną osobą. Najwygodniejszym noclegiem będzie wybór hotelu w centrum Gdańska, który zapewnia wygodę oraz bliskość najciekawszych atrakcji – polecamy Hotel Number One, który zapewni komfort noclegu, a także relaks w strefie Spa. Więcej informacji na stronie hotelu:

www.hotelnumberone.pl/