Skoki spadochronowe w tandemie – spełnij marzenia bez ryzyka!

Skoki spadochronowe w tandemie – spełnij marzenia bez ryzyka!

Skok ze spadochronem w tandemie? Dokonaj rezerwacji już teraz!

Chociaż do rozpoczęcia sezonu spadochroniarskiego pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz można dokonać rezerwacji terminu skoku w tandemie.

[artykuł sponsorowany]

Przez wielu skoki spadochronowe kojarzone są głównie ze sportem ekstremalnym oraz wysokimi kosztami. Jednak dzisiaj wcale nie musimy przepłacać i ryzykować, żeby zobaczyć świat z perspektywy ptaka. Wystarczy skorzystanie z oferty ośrodków spadochroniarskich oferujących skoki tandemowe – to okazja dla każdego, kto marzy o locie w przestworzach!

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

Tandem to nazwa stosowana nie tylko na rower dla dwóch osób – to także określenie skoku spadochronowego odbywającego się w dwójkę. Skoki tandemowe zaczęły być popularne w latach siedemdziesiątych w USA, ale obecnie można skorzystać z nich na całym świecie – także w Polsce.

W skoku w tandemie stosuje się specjalny spadochron tandemowy – jest on większy niż standardowy i bez trudności potrafi utrzymać parę skoczków. W wydarzeniu bierze pilot tandemu – instruktor posiadający szerokie doświadczenie i odpowiadający za kwestie techniczne, a także pasażer, czyli osoba, która chce zaznać emocji towarzyszących skokom bezpiecznie. Razem złączeni są ze sobą uprzężą tandemową.

Do skoku tandemowego pasażer nie musi posiadać żadnego szczególnego przygotowania – nie trzeba uczestniczyć w badaniach lekarskich, specjalnych szkoleniach czy posiadać perfekcyjnej kondycji. Jedyne, czego potrzebujemy, to odwaga, a także niewielka suma na skok – ceny rozpoczynają się już od około 550 złotych.

Skok ze swobodnym spadaniem w przestworzach

Na skok możemy zapisać się on-line – bezpośrednio na stronach internetowych organizatorów. Wystarczy, że wybierzemy odpowiadający nam termin albo możemy kupić voucher upominkowy, jeśli chcemy podarować komuś taki niezwykły prezent.

W dniu skoku należy pojawić się na miejscu z wyprzedzeniem. Wtedy skoczkowie uczestniczą w krótkim instruktażu bezpieczeństwa i otrzymują odpowiednie wyposażenie potrzebne w trakcie skoku tandemowego. Gdy wszyscy są już gotowi, wchodzą do samolotu, który wylatuje na wysokość 3000 lub 4000 metrów.

Wysokość wyskoku w przypadku tandemu można wybrać samodzielnie. Wpływa ona na czas trwania tak zwanego swobodnego spadania, które ma miejsce od razu po wyskoku z samolotu aż do określonego pułapu. To wtedy spadochron nie jest jeszcze to otwarty, dlatego uczestnicy mogą poczuć na własnej skórze wyjątkowy pęd powietrza. To ten najbardziej ekscytujący moment całego skoku!

W przypadku wyskoku z 3000 metrów swobodne spadnie trwa około 30 sekund, natomiast przy 4000 metrach to około minuty. Gdy skoczkowie znajdą się już na odpowiedniej wysokości, pilot tandemu otwiera spadochron i następuje paruminutowe opadanie na lądowisko. Lądowanie jest bezpieczne – nie ma ryzyka powstania urazów.

Ile zapłacimy za skok tandemowy?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, ceny skoków tandemowych wcale nie są bardzo wysokie. Najmniej zapłacimy za skok z 3000 metrów – to około 550 złotych. Za skok z 4000 metrów będziemy musieli przeznaczyć już około 700 złotych.

W przypadku skoków tandemowych możemy wykupić również usługę filmowania i fotografowania – zajmuje się tym dodatkowy skoczek, więc materiały naprawdę są unikatowe. Taka usługa to dodatkowy wydatek około 250 złotych. Warto jednak za nią dopłacić, aby uzyskać niesamowitą pamiątkę.

Do zarezerwowania skoków tandemowych już teraz zaprasza ośrodek Skydive.pl, który zajmuje się spełnianiem marzeń swoich klientów już od lat. Formularz rezerwacji znajdziemy tutaj: https://skydive.pl/tandem-rejestruj/

Skoki spadochronowe w tandemie – spełnij marzenia bez ryzyka!
Źródło: Skydive.pl