Nowość, Floating Spa w Trójmieście, Five Senses float• spa

Nowość, Floating Spa w Trójmieście, Five Senses float• spa

Wyobraź sobie, że czas się cofa, i cofa… Wyruszasz w podróż, u kresu której nie ma nic prócz Ciebie…

Floating: bez grawitacji, bez dotyku, bez dźwięku i bez zakłóceń. Inaczej mówiąc – terapia unoszenia się na wodzie. To inaczej terapia ograniczenia bodźców środowiskowych (z ang. REST – Restricted Environmental Stimulation Therapy). Znana od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jest przedmiotem badań wielu renomowanych ośrodków naukowych na świecie. Obecnie nie ma wątpliwości, że jest niebywale skuteczną metodą relaksacyjną… I nie tylko. Pomaga w leczeniu wielu schorzeń.

Tyle teoria… A czym w praktyce jest floating?

Podczas sesji floatingowej wchodzi się do kabiny, która jest wypełniona wodą o głębokości 30 cm. To jednak nie jest zwykła woda – charakteryzuje się wysokim nasyceniem specjalistycznej soli EPSOM, podgrzanej do temperatury skóry. Dzięki temu ciało dryfuje na tafli wody, a człowiek zażywający sesji ma uczucie, jakby unosił się w powietrzu – lewitował.

Czasem uczucie to jest porównywane do stanu, w jakim rozwija się nienarodzone jeszcze dziecko w łonie matki.

– W kabinie jesteś odcięty od wszelkich bodźców zewnętrznych, co pozwala na całkowite odprężenie organizmu i osiągnięcie głębokiego stanu relaksu – opowiada Patryk Sidor, współwłaściciel jedynego w Gdańsku SPA, w którym można odbyć sesję floatingu – SPA FIVE SENSES. – Twoje ciało się rozluźnia, schodzi z niego wszelkie napięcie mięśniowe oraz stres, a także następuje ukojenie bólu i regeneracja. W takich warunkach mózg uwalnia ogromne ilości endorfin i zaczyna dążyć do równowagi obu półkul. Umysł nie tylko się odpręża, ale staje się bardziej kreatywny – przekonuje Patryk Sidor.

Ciekawostką jest fakt, że 60 minutowa sesja odpowiada czterem godzinom głębokiego snu.

– Co więcej, mózg przestawia się ze zwykłych fal alpha na fale theta, czyli osiąga stan, który buddyści starają się osiągnąć podczas medytacji. Już po pierwszej wizycie odczuwa się nieprawdopodobne działanie terapii REST, jednak dla uzyskania najefektywniejszych korzyści Floatingu zaleca się regularne wizyty – tłumaczy Karol Nowiński – współwłaściciel SPA FIVE SENSES.

Terapia floatingowa oddziałuje na ciało, umysł i duszę – zgodni co do tego są zarówno wszyscy ci, którzy już doświadczyli sesji, jak i naukowcy od lat badający wpływ floatingu na zdrowie i funkcjonowanie człowieka.

Dowody naukowe

Historia floatingu rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych, w połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, dzięki osobie Johna C. Lilly, który był lekarzem, neurobiologiem i psychoanalitykiem. Opracował on tzw. technikę deprywacji sensorycznej i w roku 1954 skonstruował w tym celu zbiornik do izolacji, który był dźwiękoszczelny, bez dostępu światła dziennego, a w jego wnętrzu znajdowała się ciepła, osolona woda, która unosiła ciało na powierzchni roztworu. Badano w ten sposób reakcję mózgu w warunkach ciszy, kompletnego braku bodźców termicznych i dotykowych. Lilly, dzięki swoim eksperymentom dowiódł, że izolacja sensoryczna w kabinie floatingowej stymuluje pewne funkcje mózgu, a ograniczenie bodźców i informacji jakie nasz mózg musi przetworzyć sprawia, że może on pracować z większą intensywnością. Dowiódł również, że dzięki sesji ograniczania bodźców środowiskowych, można zwiększać kreatywność i usprawniać procesy myślowe.

Obecnie trwa dynamiczny rozwój nowych centrów floatingu. Od momentu publikacji pierwszych badań nad deprywacją sensoryczną, które prowadził John Lilly, inni naukowcy również zaczęli się interesować badaniami i wpływem floatingu na ciało i umysł ludzki. Na tę chwilę, badania są prowadzone w Stanach Zjednoczonych i Europie. W USA, w maju 2009 roku, powstał Instytut Badań nad Procesami Mózgowymi (Laureate Institute for Brain Research), z kolei w Europie, badaniami nad terapią R.E.S.T. zajmuje się Uniwersytet Karlstad w Szwecji. Obecnie wiele ośrodków naukowych prowadzi badania nad wpływem floatingu na ludzkie ciało, a są wśród nich najbardziej znane i renomowane ośrodki na świecie, między innymi takie uczelnie, jak Harvard University w Stanach Zjednoczonych, University of British Columbia w Kanadzie czy Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Dla ciała i duszy

Dzięki dotychczasowym doświadczeniom i badaniom, można dziś stwierdzić jednoznacznie, że floating to przede wszystkim głęboka relaksacja i wyciszenie, uwolnienie od stresu i napięcia nerwowego, eliminacja zmęczenia. U osób cierpiących na depresję, nerwicę, lęki czy natręctwa zaobserwowano znaczną poprawę stanu zdrowia. Udowodniono również, że floating pomaga w leczeniu uzależnień i bezsenności.

Jednakże floating to nie tylko leczenie duszy. To również korzyści dla ciała. Łagodzi i eliminuje różnego rodzaju bóle pleców, mięśni, bóle reumatyczne, stany zapalne stawów i ścięgien, kontuzje i stłuczenia. Pomaga zredukować objawy takich dolegliwości, jak migrena, i przewlekłe bóle, wpływa na poprawę krążenia, wzrost odporności, redukuje wysokie ciśnienie krwi, różnego rodzaju obrzęki. W ten sposób można wspomagać leczenie artretyzmu i reumatyzmu. Dzięki sesjom floatingowym poprawia się przemiana materii, organizm oczyszcza się z toksyn…

Jest wiele korzyści wynikających z odbywania sesji floatingowych. Wszystkie one są w bardziej szczegółowy sposób opisane na stronie internetowej SPA FIVE SENSES – fivesenses.pl.

Obawy? Niepotrzebne!

– Wiele osób posiada obawy lub odczuwa strach przed pierwszą sesją. Prawda jest taka, że naprawdę nie ma czego się bać! – tłumaczy Karol Nowiński. – Obawy te często mają związek z zamknięciem w pomieszczeniu, klaustrofobią czy poczuciem braku kontroli… Tymczasem w trakcie sesji floatingowej nasi klienci mają pełną kontrolę nad sytuacją. Mogą wejść i wyjść z kabiny w każdym momencie. Sesja może odbyć się z otwartymi lub zamkniętymi drzwiami zbiornika. Można również decydować o natężeniu światła w kabinie czy głośności muzyki. Kabina zapewnia najbardziej komfortową temperaturę wody i powietrza (34 st. Celsjusza) oraz prawidłową wentylację.

Floating, i nie tylko…

Jak przekonuje Patryk Sidor, w SPA FIVE SENSES można skorzystać nie tylko z sesji floatingu.

– Naszym klientom proponujemy szeroką ofertę masaży i zabiegów o właściwościach leczniczych i relaksacyjnych. To co nas wyróżnia spośród innych SPA to unikalny, autorski masaż FIVE SENSES przywracający sprawność, witalność oraz dobre samopoczucie. Rozpoczyna się inhalacją i delikatnym kołysaniem ciała, które rozluźnia mięśnie i wprowadza organizm w stan głębokiego relaksu. Masaż FIVE SENSES jest połączeniem płynnych ruchów wykonywanych przedramionami, głębokich ucisków oraz elementów rozciągania. Zakończony jest relaksacyjnym masażem twarzy i głowy. Masaż zapewnia relaks zarówno fizyczny jak i psychiczny – tłumaczy Patryk Sidor.

W ofercie SPA FIVE SENSES są również masaże klasyczne, lecznicze, intensywne, aromatyczne, masaże świecą czy gorącymi kamieniami, także masaż rytmiczny. A także zabiegi pielęgnacyjne na ciało oraz pakiety zawierające poszczególne zabiegi.

– FIVE SENSES Exclusive to kompleksowy pakiet pielęgnacyjny dla ciała i umysłu. Sesja floatingu wprowadza organizm w stan głębokiego relaksu, a zawarta w wodzie sól Epsom, działa zmiękczająco na skórę, którą w dalszej części zabiegu złuszczamy przy pomocy peelingu z alg morskich. Poprzez masaż na naturalnym oleju i masce z błota Morza Martwego, odżywiamy i nawilżamy skórę. Dopełnieniem jest relaksujący masaż twarzy i głowy. Po zabiegu nasza skóra jest jedwabiście gładka, mięśni w pełni rozluźnione, a umysł oczyszczony. Pakiet FIVE SENSES Exclusive gwarantuje niesamowite doznania i oszałamiające efekty – Karol Nowiński zaprasza do SPA FIVE SENSES przekonując, że dosłownie każdy będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie, a opuszczając to niezwykłe miejsce, szybko zapragnie do niego powrócić.

***

Five Senses float• spa
Kamila Cypriana Norwida 4
Osiedle Garnizon
80-280 Gdańsk
Polska

tel.: +48 517 406 279
tel.: +48 722 303 536

email: [email protected]
www.fivesenses.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 12:00 – 22:00
Wtorek: 10:00 – 22:00
Środa: 10:00 – 22:00
Czwartek: 10:00 – 22:00
Piątek: 10:00 – 22:00
Sobota: 09:00 – 20:00
Niedziela: 11:00 – 21:00

W celu umówienia wizyty w SPA FIVE SENSES należy dokonać rezerwacji. Formularz kontaktowy znajduje się na stronie: www.fivesenses.pl w zakładce KONTAKT

[materiał sponsorowany]