Lampy przemysłowe – czy warto inwestować w lampy led?

Lampy przemysłowe – czy warto inwestować w lampy led?

Technologie ledowe zdobyły w ostatnich latach wielką popularność na rynku osprzętu oświetleniowego i zaczęły zastępować tradycyjne żarówki i świetlówki [sponsorowane]

[artykuł sponsorowany]

Technologie ledowe zdobyły w ostatnich latach wielką popularność na rynku osprzętu oświetleniowego. Żarówki oparte na technologiach LED z powodzeniem zaczęły zastępować używane niegdyś tradycyjnie żarówki i świetlówki, wypierając konkurencyjne produkty z rynku. Przyczyn popularności żarówek ledowych oraz innego osprzętu oświetleniowego korzystającego z dobrodziejstw tej technologii jest naprawdę wiele.

Na czoło wysuwa się energooszczędność takich rozwiązań technicznych, która pozwala na zmniejszenie stałych kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Wiąże się to z wysoką sprawnością pracy układów led, które wykazują zdecydowanie mniejsze straty energetyczne niż alternatywnie oferowane produkty. Istotne jest także to, że z uwagi na niską emisję ciepła żarówki ledowe nie przyczyniają się w żaden sposób do pogarszania stanu środowiska. Cechuje je też duża trwałość oraz wydłużony – w porównaniu do tradycyjnych żarówek i świetlówek – czas pracy, co pozwala zniwelować koszty ich zakupu. Nie może więc dziwić, że po rozwiązania ledowe zaczęło sięgać coraz więcej osób, wykorzystując je zarówno na użytek prywatny, jak też na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej oraz na użytek publiczny.

W ostatnich czasach po oświetlenie ledowe coraz częściej zaczynają też sięgać przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie produkcji lub magazynowania produktów. Dostrzegając zalety żarówek ledowych zastępują standardowo stosowane lampy przemysłowe lampami opartymi na technologiach ledowych. Nietrudno zauważyć, że wskutek takich działań mogą oni w dłuższej perspektywie czasu zaoszczędzić znaczne środki finansowe, które przeznaczyć będą mogli na działania inwestycyjne oraz rozwój prowadzonej działalności gospodarczej. Skoro bowiem wymierne korzyści finansowe przynosi nawet dla pojedynczego domostwa wymiana zwykłych żarówek na żarówki ledowe, zastąpienie wszystkich punktowych źródeł oświetlenia – lamp przemysłowych – na ich ledowe odpowiedniki wiązać się będzie z kilkusetkrotnym wzrostem opłacalności takiego przedsięwzięcia. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że lampy przemysłowe led – w przypadku dużych obiektów przemysłowych – zastępować będą mogły setki, a czasem nawet tysiące ich tradycyjnych odpowiedników.

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem lamp przemysłowych led do swojej firmy powinny też wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt. Powszechnie przyjmuje się, że światło emitowane przez diody (żarówki) ledowe jest przyjaźniejsze dla wzroku w porównaniu z innymi źródłami światła. Jest ono bardziej zbliżone do światła dziennego, poprzez co nie męczy tak wzroku i nie obciąża pracowników. W sposób pośredni może więc to wpływać także na ich wydajność w pracy. Zapewnienie komfortowych i przyjaznych warunków pracy w większości przypadków znajduje bowiem bezpośrednie przełożenie na ich efektywność, pozwalając uzyskiwać w tym samym odstępie czasu lepsze wyniki pracy. Zadowolenie pracowników z warunków panujących w pracy przekłada się też na ich motywację i nastawienie do realizacji powierzanych im obowiązków.

Poznaj ofertę lamp przemysłowych w ELED.pl

Lampy przemysłowe – czy warto inwestować w lampy led?
Fot. Archiwum eled.pl