Weekend na Kaszubach? Jest w czym wybierać

Weekend na Kaszubach? Jest w czym wybierać

Od Elektrycznych Gitar po kapele garażowe. Od biegaczy, przez rowerzystów i piechurów – po żeglarzy. Od amatorów kiełbasek przy sobótkowym ognisku po młodych przyrodników. Wszyscy oni spotykać się będą na Kaszubach

Pogoda będzie raczej niepewna. Nie ma co planować opalania się przy grillu. To nie znaczy jednak, że nie warto wyskoczyć za miasto, ściślej biorąc – na Kaszuby. To rzecz oczywista.

baner_tulacze-185x185Kartuzy staną się w ten weekend kaszubską stolicą wszelkich aktywności. „Tułacze” będą biegać i jeździć na rowerach (jeszcze można się zapisać!), biegacze będą biegać wokół jeziora Klasztornego Dużego a pływacy – pływać w miejskim basenie. Nieopodal, w Złotej Górze zmagać się będą z wodą i wiatrem żeglarze. Zaczynają się też na Kaszubach obchody Nocy Świętojańskiej (wypada we wtorek, więc część imprez sobótkowych odbędzie się w przyszły weekend). W Zgorzałem, Żukowie, Kolonii zapłoną ogniska przy dźwiękach muzyki – od lokalnych kapel po na przykład Elektryczne Gitary. A jeśli już jesteśmy przy kapelach – w Cewicach szarpać druty i walić w bębny będą początkujący adepci rocka (i, jak sądzę – nie tylko rocka). Dla młodych i starszych przyrodników czekają atrakcje w Loryńcu zaś rodziny cyklistów spotkają się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na leśnym campingu w okolicach Nowego Dworu Wejherowskiego. W Mikorowie zaś będą świętować po słowiańsku wojowie przybywający z zamierzchłej przeszłości.

Jako się rzekło – jest w czym wybierać.

Wszystkie imprezy zapowiadamy w Magazynie Kaszuby – w dzialeWYDARZENIA.

Zaplanuj z nami weekend na Kaszubach.

Zobacz, co jeszcze proponujemy na weekend na Kaszubach.