LEGO Friends

Prawdziwych przyjaciół poznaje się… z Lego – poznaj serię LEGO Friends

Codzienne sprawy też mogą być ekscytujące – szczególnie gdy towarzyszą nam w nich najlepsi przyjaciele! Z LEGO Friends świetną zabawę zwiastuje nie tylko podróż kamperem lub noc w domku na drzewie, ale także wyprawa po zakupy czy też spotkanie z najbliższymi koleżankami. Wszystko zaczyna się od zbudowania mniej lub bardziej skomplikowanej konstrukcji – reszta zależy już tylko od wyobraźni twojej pociechy. Dowiedz się, czy LEGO Friends będzie dla niej dobrym wyborem!

Potęga przyjaźni zaklęta w klockach

Nie od dziś wiadomo, że wśród zestawów LEGO każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szuka pierwszego kompletu klocków Duplo dla własnej pociechy, czy sam potrzebuje kilku godzin relaksu przy skomplikowanej konstrukcji. A co z dziećmi, które nie potrzebują zestawów o niezliczonej ilości elementów i dreszczyku emocji – za to wolą nawiązywać przyjaźnie i radzić sobie z odczuciami w mniej spektakularny sposób? Idealnym pomysłem będzie tu seria LEGO Friends.

Jej pierwsze zestawy pojawiły się w 2012 roku – od tamtej pory kolekcje fanów LEGO Friends wciąż się rozrastają. Choć zestawy, które się w niej znajdują, są kierowane raczej do dziewczynek, ich zróżnicowane elementy mają szansę spodobać się każdemu dziecku, bez względu na płeć. Zabawa polega na odgrywaniu scenek i rozmów między postaciami – taka rozrywka może pomóc maluchowi rozwinąć empatię i kompetencje społeczne.

Dzięki LEGO Friends twoje dziecko może zbudować całe miasteczko Heartlake, w którym na każdym kroku czekają na niego życzliwe postacie. Nie może zabraknąć w nim zarówno skateparku i modnych kafejek, jak i salonu fryzjerskiego, szkoły, a nawet rezerwatu dla zwierząt. Seria może być pomocna także w przekazaniu dziewczynce lub chłopcu najważniejszych dla ciebie wartości. Jej postacie często angażują się na przykład w działania proekologiczne – jeżdżą ekologicznym autem i odwiedzają sklep ze świeżymi produktami z pobliskiej farmy.

LEGO Friends – kogo możesz spotkać w Heartlake?

Główne bohaterki serii LEGO Friends różnią się wyglądem, charakterem i zdolnościami – dzięki temu dziecko łatwo może wybrać, z którą z nich najbardziej się utożsamia. Wybór jest szeroki! Mieszkanki Heartlake udowadniają, że dziewczynki mogą być takie, jak chcą – marzyć zarówno o zajmowaniu się domem, jak i o podróży statkiem kosmicznym. Na początku paczka LEGO Friends składała się z pięciu przyjaciółek:

  • chodzącej z głową w chmurach, uzdolnionej artystycznie Emmy,
  • Mii, która jest zafascynowana przyrodą (zwłaszcza końmi – opiekuje się klaczą Bellą),
  • rozśpiewanej i roztańczonej miłośniczki muzyki – Andrei,
  • sportsmenki Stephanie, która wręcz zaraża swoją pasją wszystkich dookoła,
  • małej naukowczyni Olivii, która w przyszłości chce pracować w laboratorium.

Mimo różnic dziewczyny uwielbiają spędzać razem czas i są wręcz nierozłączne. Przez lata do LEGO Friends dołączyło także wiele innych bohaterek – na przykład kochająca spędzać czas na dworze Autumn lub Luna, której poruszanie się na wózku nie ogranicza w poznawaniu świata dookoła. Która z nich wydaje się twojemu dziecku najciekawsza? To może być początek pięknej przyjaźni!

Zbuduj przyjaźń od podstaw z LEGO Friends i SMYKIEM!

Zastanawiasz się, czy LEGO Friends to odpowiedni wybór dla twojego dziecka? Zestawami mogą bawić się już maluchy, które skończyły 4 lata. Można je łączyć i dowolnie przebudowywać – w niektórych kompletach pojazdy potrafią przekształcić się w miejską scenerię lub kafejkę, w której spotykają się nasze postacie. Dzięki LEGO Friends sceny z codziennego, zwykłego życia stają się niezwykłe!

A gdy podejmiesz już decyzję, obejrzyj zestawy LEGO Friends na smyk.com, gdzie znajdziesz zarówno małe, jak i największe komplety z serii. Podaruj jeden z nich twojemu dziecku – odkryjcie wspólnie magię przyjaźni!

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *