gdzie na wakacje

Gdzie wyjechać zimą za granicę? 3 propozycje na wyjazd

Rozważasz wyjazd za granicę w okresie zimy? Nie wiesz, jakie kierunki brać  pod uwagę? Koniecznie zapoznaj się z jego treścią, ponieważ podpowiadamy 3 propozycje na zimowy wyjazd! 

Wyjazd za granicę zimą – dlaczego warto?

Zima w Polsce to przede wszystkim przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Wielu z nas w tym czasie zatraca się w bieganiu za prezentami, szykowaniu kreacji świątecznych, czy strojeniu domów i mieszkań. Dochodzą do tego oczywiście zakupy spożywcze, pieczenie i gotowanie, bo przecież w czasie świąt nie może zabraknąć smacznego jedzenia.

Dla niektórych to bardzo przyjemny czas, ale nie brakuje też osób, które nie lubią całej świątecznej otoczki, spotkań z rodziną przy świątecznym stole, zwłaszcza gdy najczęściej kończą się kłótnią. Dla takich osób wyjazd za granicę zimą to dobry pomysł, więc wtedy warto sprawdzać kierunki na wakacje w grudniu, ponieważ w prosty sposób można uniknąć wielu nieprzyjemności. Oczywiście są też wśród nas osoby, które po prostu nie lubią zimy.

W Polsce przez ostatnie lata zima nie jest zbyt dokuczliwa pod względem niskich temperatur, ale i tak jest szaro-buro, wietrznie i deszczowo. Dni są do tego bardzo krótkie, wieczory bardzo długie, więc tracimy też chęci do aktywności, spada nam wydajność i energia. Można jednak z tym bardzo skutecznie walczyć, a jedyne, co musimy zrobić, to po prostu zdecydować się na wyjazd zimą.

Już kilka dni w ciepłych krajach pozwoli nam nacieszyć się słońcem, zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Co więcej, to również zimą możemy liczyć na znacznie przystępniejsze ceny w popularnych regionach świata, więc unikniemy też nadwyżki kosztów związanych z wyjazdem. 

Wyjazd za granicę zimą – gdzie jechać?

Prawdę mówiąc, to jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć w okresie zimowym, zwłaszcza że wiele z nich nie jest w tym czasie obleganych przez turystów. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce zimą nie ma zbyt dużo słońca, a temperatura zwykle jest poniżej zera, lepiej stawiać na ciepłe i bardziej oddalone regiony. W pozostałych regionach Europy pogoda zimą także nie zachwyca, więc lepiej brać pod uwagę południową część globu. Oczywiście są też pewne kierunki, które nigdy nas nie zawiodą i zawsze można je brać pod uwagę, gdy planujemy wyjazd zimą. Poniżej trzy z nich!

Egipt

Chyba nikogo nie zdziwi to, że wśród naszych topowych kierunków pojawia się Egipt. To tutaj każdego roku swój urlop spędza wielu Polaków nie tylko w ścisłym sezonie, ale też poza nim. Zimą jest tutaj wyjątkowo przyjemnie, bo temperatury utrzymują się na poziomie około 24 stopni Celsjusza. Nawet temperatura wody nie spada zwykle poniżej 24 stopni, więc osoby, które chcą zażywać kąpieli, nie będą miały powodów do narzekań.

To samo dotyczy osób nastawionych na zwiedzanie, ponieważ to optymalna temperatura do długiego spędzania czasu na słońcu. Na korzyść wyjazdu do Egiptu zimą przemawiają też stosunkowo niskie ceny, czy nawet to, że nie ma tak wielu turystów, zwłaszcza rodzin z dziećmi. Dzięki temu można odpocząć i cieszyć się dostępem do popularnych zabytków bez zbędnego tłumu.

Sri Lanka

Szukając ciekawych miejsc na wyjazd w grudniu, warto wziąć pod uwagę Sri Lankę. To wyspa, na której średnia temperatura zimą oscyluje w granicach 29 stopni Celsjusza. Możemy zatem złapać dużo promieni słońca, a nawet opaleniznę, która zostanie z nami do początku wiosny. Sri Lanka zachwyca też pod względem ciekawych miejsc i zabytków, które po prostu trzeba poznać.

Sama kultura tej wyspy jest niezwykła, a mieszkańcy tak sympatyczni, że można tutaj poczuć się jak w domu. Na Sri Lance do swojej dyspozycji mamy też  liczne kurorty z basenami, rozbudowaną strefę wellness, czy plaże, na których nawet najbardziej wymagające osoby miło spędzą czas. 

Zanzibar

Zanzibar zwykle przyciąga Polaków w okresie wakacyjnym. Jednak warto mieć na uwadze, że ta wyjątkowa wyspa należąca do Tanzanii idealnie sprawdzi się również na wyjazd zimą. Wszystko dlatego, że wówczas temperatury tutaj oscylują w granicach 30 stopni. Nawet sama woda w oceanie jest zwykle kilka stopni chłodniejsza, więc można do woli zażywać kąpieli wodnych. Zanzibar ma też piękne plaże, bujną roślinność i zabytki, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Bilety zimą także można nabyć znacznie taniej, więc koniecznie trzeba sprawdzić też ofertę biura podróży.

Wyjazd za granicę zimą – o czym pamiętać?

Aby wyjazd za granicę zimą był udany, to zawsze musimy się do niego odpowiednio przygotować. Oznacza to wybór najlepszych ofert wakacyjnych, ale również zabranie ze sobą ważnych dokumentów. Jest to szczególnie ważne, gdy wyjeżdżamy na wakacje poza UE, ponieważ wtedy będziemy potrzebowali ważnego paszportu.

Nie możemy zapominać też o polisie turystycznej – więcej na ten temat na https://wakacyjnapolisa.pl/. Dobre ubezpieczenie ochroni nas przed ewentualnymi kosztami leczenia, ratownictwa medycznego, czy nawet rehabilitacji. Do tego możemy też liczyć na ochronę OC, assistance w podróży, czy fachowe doradztwo, co bywa pomocne podczas pobytu w zupełnie obcym kraju.

Materiał sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *