Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Jak zorganizować przeprowadzkę by nie ponieść niepotrzebnych szkód?

Rzadko kiedy ludzie mieszkają, uczą się i pracują w tym samym mieście przez dłuższy czas. Życie zmusza nas do przeprowadzki w miejsce, gdzie jest potrzebna nam placówka edukacyjna, praca z przyzwoitymi perspektywami i nie mniej przyzwoitym wynagrodzeniem.

Problemów mieszkaniowych również niekiedy nie da się rozwiązać bez przeprowadzki. Ludzie przeprowadzają się po założeniu rodziny, powiększając swoją przestrzeń życiową wraz ze wzrostem liczby spadkobierców. Nierzadko pracownicy biurowi są zmuszeni do przeprowadzki, jeśli ich firma nie jest właścicielem lokalu, lecz go wynajmuje. Wszystkie przeprowadzki mają jedną wspólną cechę — pakowanie mebli podczas przeprowadzki, pakowanie artykułów gospodarstwa domowego, rzeczy i urządzeń. W końcu kupowanie za każdym razem nowego zestawu jest zbyt kosztowne.

Jak pakować meble?

Najbardziej przydatnym opakowaniem na  zabezpieczenie mebli podczas transportu są pudła z tektury falistej. Skrzynie są wygodne, ponieważ można je przewozić ułożone w kilku poziomach, ściśle do siebie przyciśnięte, co pozwala zaoszczędzić miejsce w skrzyni ładunkowej, bagażniku samochodu. Jeśli nie zachowałeś pudełek od zakupionego sprzętu, możesz je kupić na poczcie lub zamówić w sklepie lub kiosku, który dostarcza towary w takim opakowaniu. Bez zbędnego zamieszania włóż rzeczy do pudełek i starannie wypełnij całą dodatkową przestrzeń. W przeciwnym razie przedmioty będą się przemieszczać i zgniatać wzajemnie podczas transportu.

Jeśli masz materiały do pakowania — gumę piankową, piankę polietylenową, folię bąbelkową — użyj ich. Jeśli nie, zawinięcie w gazetę może pomóc. Wszystkie przedmioty, które mogą zostać uszkodzone przez odpryski (wazony, zabawki), należy owinąć w folię lub umieścić w pudełkach obok książek, ubrań. Nie należy pakować rzeczy zbyt ciasno, ponieważ wybrzuszone boki kartonów utrudniają układanie ich blisko siebie. Spakowane pudła należy podpisać markerem lub długopisem, tak aby te, które nie są potrzebne, można było od razu schować do spiżarni lub na półpiętro. Napisy będą pomocne przy załadunku samochodu. Pudła, które nie zawierają delikatnych lub miękkich przedmiotów, można bezpiecznie umieścić na niższym poziomie.

Pakowanie przedmiotów o dużych gabarytach

Przedmioty wielkogabarytowe sprawiają najwięcej problemów w transporcie dużych przedmiotów. Należą do nich instrumenty muzyczne (na przykład keyboard elektryczny), lampy podłogowe, obrazy, kuchenki i pralki.

Transport mebli wymaga skutecznego zapakowania dużych przedmioty. Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów. Zabezpieczenie mebli podczas transportu wymaga używania arkuszy płyty pilśniowej, tektury falistej w rolkach, aby chronić lakier przed zarysowaniami, a metal przed wgnieceniami. Czasami konieczne jest zmontowanie skrzyni z ramą z belek, ponieważ obrazów nie można po prostu zawinąć w papier.

Kiedy biuro jest przenoszone i trzeba zgromadzić nie tylko papiery i sprzęt biurowy, najtrudniej jest to zrobić bez specjalistycznej pomocy. Mebli, które znajdują się w szafkach, nie można po prostu wyjąć i załadować do samochodu, ponieważ nie mieszczą się w podnośniku, jeśli taki istnieje.  Zejście zmontowanych mebli po schodach oznacza porysowanie i uszkodzenie. Meble biurowe są często montowane bezpośrednio w biurze. Oznacza to, że przed wyjęciem należy ich zdemontować. Jeśli uważasz, że poradzisz sobie bez pomocy, układaj poszczególne części ostrożnie. Bezpośrednio po demontażu należy każdą część podpisać, z której szafki lub stołu pochodzi. Nie jest konieczne umieszczanie napisu na ścianie; można po prostu przykleić kartkę papieru i napisać na niej, z której strony szafki jest ona przymocowana.  Pozwoli to uniknąć pomyłek przy ponownym montażu i pomoże określić, której części brakuje.

Szczegółowe informacje na temat transportu mebli znajdziesz na stronie: https://www.liderpak.pl/transport-mebli/