Usługi HR – kiedy zgłosić się do agencji?

Usługi HR – kiedy zgłosić się do agencji?

Współpraca z agencją doradztwa personalnego – czy to się opłaca?

Współpraca z agencją doradztwa personalnego opłaca się firmie nie tylko wtedy, gdy w grę wchodzi rekrutacja pracowników. Usługi HR to dziś o wiele więcej niż zatrudnianie nowych osób do pracy. Profesjonalna agencja może przygotować dla firmy kompletną strategię employer brandingową, zająć się obsługą kadrowo-płacową, business coachingiem, zaproponować rozwiązania z zakresu outplacementu i wiele innych.

Rekrutacja i selekcja pracowników

To najważniejsze usługi HR, które przychodzą nam do głowy na myśl o współpracy z agencją. Rzeczywiście, jest to ważny obszar działalności tego typu firm, istotny zwłaszcza w obecnej sytuacji rynku pracownika, gdy firmy i pracodawcy muszą zabiegać o kandydatów. Usługi HR z zakresu rekrutacji mogą okazać się rozwiązaniem w sytuacji, gdy wcześniej prowadzone procesy okazały się nieskuteczne, mamy problemy z rotacją pracowników lub trudno nam pozyskać odpowiednich kandydatów. Profesjonalna agencja zaoferuje przedsiębiorcy przede wszystkim sprawdzone rozwiązania i będzie potrafiła dobrać odpowiednie kanały dotarcia do kandydatów. W razie potrzeby, taka agencja zaproponuje specjalistyczne usługi HR z zakresu rekrutacji, takie jak executive search, czyli metodę pozyskiwania wysokiej klasy specjalistów i menedżerów.

Employer branding

Rynek pracownika wymógł na pracodawcach poważne podejście do działań z zakresu employer brandingu. Dziś, żadna szanująca się firma nie może zaniedbywać wkładu w budowanie pozytywnego wizerunku jako pracodawcy. Z tego powodu usługi HR z zakresu employer brandingu cieszą się aktualnie dużym zainteresowaniem. Zlecenie opracowania skutecznej kampanii agencji jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na jej obiektywizm. Partnerowi zewnętrznemu niejednokrotnie łatwiej jest zdiagnozować problemy pojawiające się w firmie i zaproponować odpowiednią strategię.

Business coaching

Z usług business coacha często korzystają sami właściciele firm i jest to bardzo dobry pomysł, pozwalający podnosić swoje kompetencje z zakresu zarządzania ludźmi. Jest to istotne szczególnie na wzgląd, że marka osobista lidera nabiera dla innych pracowników coraz większego znaczenia. W ostatnim czasie business coaching oraz szkolenia biznesowe są także jednym z popularniejszych sposobów motywowania pracowników. Mogą stanowić formę nagrody pracowniczej, inwestycji w wybitne talenty, a także być rozwiązaniem wobec pojawiających się w zespołach konfliktów czy problemów, takich jak zarządzaniem czasem, spadek produktywności.

Outsourcing kadr i płac

Nie każda agencja będzie miała w portfolio takie usługi HR, jak payroll czy outsourcing kadr i płac. Są to jednak rozwiązania, na które decyduje się wiele przedsiębiorstw. Przyczyna jest prosta. Wydzielanie pewnych obszarów działalności firmy na zewnątrz staje się coraz popularniejszym modelem biznesowym. Pomaga bowiem firmie skupić się na kluczowych obszarach działalności, odciąża i pozwala na wprowadzenie oszczędności. Na outsourcing decydują się zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa na różnych etapach rozwoju.

Więcej znajdziesz na https://hrk.pl/pl/dla-klienta