Radunia Stężyca powalczy o awans do 1. Ligi? 3

Radunia Stężyca powalczy o awans do 1. Ligi?

Czy drużyna ze Stężycy awansuje?

Radunia Stężyca przystąpiła do obecnej kampanii w roli beniaminka 2. Ligi. Piłkarze tego zespołu jednak nic nie robią sobie z takiego miana i realnie walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Projekt budowany na Kaszubach już od kilku lat znajduje się na ustach kibiców i dziennikarzy, ponieważ nie jest tajemnicą, że budżet tego klubu przerasta wiele drużyn nawet w 1. Lidze. Czy Radunia wywalczy awans w obecnym sezonie?

[materiał zewnętrzny]

Runda jesienna w wykonaniu tego zespołu

W rundzie jesiennej piłkarze Raduni Stężyca zaprezentowali się powyżej oczekiwań. Takie oto wnioski można wyciągnąć na podstawie przewidywań analityków zakładów bukmacherskich, którzy przed rozpoczęciem sezonu wcale nie wierzyli w awans tej drużyny. Na ten moment Radunia plasuje się na 4 miejscu w tabeli, co jest dobrą pozycją wyjściową pod kątem walki o bezpośredni awans, albo udział w barażach. Zawodnicy ze Stężycy w 20 rozegranych meczach wywalczyli 32 punkty.

Na ten moment strata tego zespołu do lidera tabeli wynosi 13 oczek i wydaje się, że jest to zbyt duży dystans. Realnie można jednak spoglądać w stronę Chojniczanki Chojnice, która z dorobkiem 38 punktów znajduje się na 2 miejscu, które gwarantuje bezpośredni awans.

Jak prezentowała się Radunia przed własną publicznością? Trzeba przyznać, że występy tego zespołu w meczach domowych są ich głównym atutem. Drużyna z Kaszub wywalczyła 22 punkty w 10 rozegranych starciach przed własnymi trybunami. W tym miejscu warto również podkreślić, że stracili oni zaledwie 9 bramek, co jednak nie jest najlepszym wynikiem w czołówce. Po stronie strzelonych goli również nie było najgorzej, ponieważ 20 razy znaleźli drogę do siatki przeciwnika.

Radunia Stężyca – statystyki meczów domowych:

 -Radunia uzbierała 22 punkty w 10 meczach domowych.

-Radunia strzeliła 20 bramek w 10 meczach na swoim boisku.

-Drużyna ze Stężycy traci średnio poniżej jednego gola na mecz domowy.

-W klasyfikacji meczów domowych ta drużyna plasuje się na 4 miejscu.

-Radunia ma najgorszą defensywę z Top 9 tabeli meczów domowych.

O wiele gorzej piłkarze tego zespołu radzili sobie w meczach wyjazdowych. Wystarczy tutaj wspomnieć, że Radunia plasuje się aktualnie na 9 miejscu w klasyfikacji rozegranych delegacji. Ze wszystkich drużyn czołówki radzą oni sobie w tym aspekcie zdecydowanie najgorzej. Stal Rzeszów i Ruch Chorzów wywalczyły od nich odpowiednio o 7 punktów więcej na wyjazdach, a Chojniczanka o 4 oczka. Nie ma więc wątpliwości, że właśnie nad tym aspektem muszą popracować, jeśli realnie chcą włączyć się do walki o awans w rundzie wiosennej.

Radunia Stężyca – statystyki na wyjazdach:

-Radunia Stężyca zdecydowanie gorzej punktuje w meczach wyjazdowych aniżeli na swoim boisku.

-Radunia do tej pory wywalczyła zaledwie 10 punktów w 10 meczach wyjazdowych.

-Ekipa ze Stężycy straciła aż 20 goli na wyjazdach.

-W 10 meczach wyjazdowych tego zespołu padło łącznie 35 bramek.

-Radunia w klasyfikacji meczów wyjazdowych zajmuje dopiero 9. miejsce.

Kluczowy mecz na otwarcie rundy wiosennej!

Kibice klubu ze Stężycy z pewnością liczą, że piłkarze odpowiednio przygotowali się do rundy wiosennej i już od pierwszego meczu wejdą na najwyższe obroty. Wszystko za sprawą terminarza, który już w pierwszej rywalizacji sprawił, że rywalem Raduni będzie Chojniczanka. Oba te zespoły dzieli dokładnie 6 oczek w ligowej tabeli, więc w przypadku zwycięstwa gospodarzy mogą się oni zbliżyć do miejsca gwarantującego bezpośredni awans. Zadanie jednak nie będzie łatwe, ponieważ analitycy zakładów bukmacherskich w tej rywalizacji nie mają faworyta. Takie wnioski można wyciągnąć na podstawie przygotowanej oferty, która wskazuje, że mamy taki sam kurs na zwycięstwo gospodarzy, jak również triumf gości. W związku z tym być może ciekawym wyborem z oferty zakładów sportowych byłby tutaj remis. Trzeba jednak pamiętać, że pierwsze spotkanie pomiędzy tymi ekipami zakończyło się zdecydowanym triumfem Chojniczanki. Chluba Grodu Tura przed własną publicznością pokonała tego przeciwnika w stosunku 5:1.

Tak jak wcześniej wspomniałem, Radunia jest jednak zdecydowanie innym zespołem, jeśli chodzi o mecze domowe, a także wyjazdowe. Przed własną publicznością piłkarze tego zespołu czują się jak ryba w wodzie, więc nie należy wyciągać zbyt wielu wniosków z pierwszego starcia pomiędzy tymi zespołami. Zwłaszcza że Chojniczanka również o wiele lepiej radzi sobie przed własną publicznością, aniżeli na wyjazdach.

Superbet Zakłady Bukmacherskie – sprawdź ofertę na najbliższy weekend!

Ostatnie mecze sparingowe z udziałem Raduni Stężyca wskazują, że powinniśmy zobaczyć ofensywną grę w wykonaniu tego zespołu. Tegoroczny beniaminek zdobył przynajmniej 2 bramki w każdym z ostatnich 5 rozegranych meczów. Chojniczanka za to w grach kontrolnych nie zaprezentowała się najlepiej, jednak być może piłkarze i sztab szkoleniowy tego zespołu wychodzą z założenia, że najlepsza forma ma przyjść dopiero na pierwsze spotkanie ligowe.

Zakłady bukmacherskie na 2. Ligę!

Spotkanie Raduni Stężyca z Chojniczanką Chojnice jest jednym z najciekawszych meczów w nadchodzącej kolejce. Pod kątem typowania zakładów bukmacherskich nie będzie to jednak łatwa rywalizacja. Doskonale widać to na podstawie przygotowanych kursów, które wskazują, że jest taki sam przelicznik zarówno dla gospodarzy, jak i gości. W związku z tym, jak można idealnie wyjść z tej sytuacji? Przykładowo zakłady bukmacherskie Superbet wyciągają pomocną rękę dla swoich klientów. Po pierwsze gwarantują one dostęp do znakomitej oferty powitalnej, dzięki której można zagrać bez ryzyka, a dodatkowo mają szeroki zakres proponowanych typów. Możesz między innymi skorzystać z zakładów specjalnych.

Biorąc pod uwagę formę tych zespołów, a także pierwsze spotkanie pomiędzy nimi, uważam, że w tym meczu możemy zobaczyć wynik btts. Chojniczanka w 3 poprzednich rozegranych meczach pomiędzy tymi drużynami strzeliła przynajmniej jednego gola, a nie wierzę, że Radunia nie odpowie na trafienie przeciwnika na swoim boisku.

Sprawdź najnowsze aktualności z regionu -> https://magazynkaszuby.pl/kategoria/aktualnosci/

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95