Najczęstsze typy cery Polek i nasze porady!

Najczęstsze typy cery Polek i nasze porady!

Które kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy warto polecić?

Niestety, Polki zazwyczaj nie wiedzą, jaki mają typ cery oraz jakie kosmetyki wybrać do właściwej pielęgnacji skóry. Jakość naszej skóry wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na zdrowy wygląd. Czas dowiedzieć się więcej i pomóc sobie w zadbaniu o jakość i wygląd cery!

Jakie typy cer dominują u Polek?

Polki najczęściej deklarują posiadanie cery mieszanej, która polega na występowaniu obu typów cery jednocześnie na różnych partiach twarzy. Zazwyczaj w strefie T występuje skóra tłusta, a na policzkach i szyi skóra jest sucha. Na kolejnym miejscu w tabeli są kobiety o cerze suchej i wrażliwej. Cera wrażliwa jest bardziej narażona na podrażnienia i działanie czynników zewnętrznych.

Dodatkowo cera sucha objawia się występowaniem suchych skórek i matowym wyglądem. Najmniej kobiet deklaruje posiadanie cery tłustej i normalnej. To nic dziwnego, że skóra normalna plasuje się na samym końcu, występuje ona bowiem głównie u dzieci. Tłusta cera objawia się nadmiernym łojotokiem, powiększeniem porów i często występowaniem zaskórników.

Problemy skórne u Polek – czy to częste zjawisko?

Niestety, jak wskazują badania, bardzo duża część Polek zmaga się z jakimiś problemami skórnymi. Co jeszcze gorsze, większość z nich nie zgłasza się z problemem do specjalisty. Jeśli więc widzisz na swojej skórze zmiany, które od dłuższego czasu nie przemijają, nie zwlekaj dłużej i czym prędzej udaj się do dermatologa. To tam otrzymasz najlepszą pomoc i, dzięki badaniu i odpowiedniej diagnozie, będziesz w stanie wprowadzić odpowiednią pielęgnację i zadbać o to, aby jakość i kondycja cery znacząco się poprawiła.

Polki, a pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy jest istotna dla każdej kobiety, niezależnie od pochodzenia. Doskonale wiedzą o tym Polki, znaczna większość regularnie stosuje nie tylko oczyszczanie, ale także skupia się na odpowiednim nawilżeniu i pielęgnacji poprzez używanie kremów.

Wiele z nas poświęca na pielęgnację około pół godziny dziennie, to naprawdę dobry wynik, jednak razem ze starzeniem się ten czas się zmniejsza. Polki coraz częściej w ramach możliwości sięgają po kosmetyki o dobrych składach. Ostatnio bardzo polubiły też korzystanie z tych stworzonych z naturalnych składników. Jednak nadal najbardziej kluczowy w ich wyborze jest stosunek ceny do jakości i ilości.

Jak dbać o najlepszy wygląd cery?

Mimo ciągle rosnącej świadomości na temat kosmetyków i pielęgnacji jeszcze wiele Polek nie ma dostatecznej wiedzy, jak prawidłowo zadbać o swój wygląd, a, jak wiadomo, niewłaściwa pielęgnacja może wpłynąć bardzo negatywnie na jakość cery. Dlatego przygotowaliśmy kilka porad, jak jeszcze lepiej o nią zadbać. Oto one:

  • często i dokładne oczyszczaj twarz odpowiednio dobranymi kosmetykami;
  • nawilżaj i zadbaj o regenerację skóry;
  • dbaj o odpowiednie nawodnienie;
  • wprowadź do diety zdrowe nawyki;
  • w przypadku zauważenia niepokojących zmian skóry niezwłocznie udaj się do specjalisty;
  • sprawdzaj składy kosmetyków i wybieraj te z przeznaczeniem do Twojego typu cery;
  • systematyczność i jeszcze raz systematyczność.

Sprawdź na https://www.phlov.com/