Piast Gliwice – zapowiedź rundy wiosennej!

Piast Gliwice – zapowiedź rundy wiosennej!

Piast Gliwice po rundzie jesiennej: spora dawka niedosytu

Podopieczni Waldemara Fornalika nie mają za sobą udanej rundy jesiennej. Piast Gliwice zakończył rozgrywki w dolnej połowie tabeli, dlatego też nic dziwnego, że piłkarze tego zespołu mają nadzieję na lepszą formę w rundzie wiosennej. Czy Gliwiczanie mają jeszcze szanse na awans do europejskich pucharów?

Słaba runda jesienna

Piast Gliwice po 19 rozegranych meczach ma na koncie 23 punkty. Taki dorobek sprawia, że tej drużynie jest bliżej do strefy spadkowej aniżeli do miejsc gwarantujących udział w europejskich pucharach. Gliwiczanie w ostatnich latach przyzwyczaili kibiców do lepszych rezultatów. Nic więc dziwnego, że runda jesienna w wykonaniu tego zespołu została określona mianem sporego niedosytu.

Piast Gliwice zarówno przed własną publicznością, jak i w meczach wyjazdowych rundy jesiennej grał na podobnym poziomie. Podopieczni Waldemara Fornalika wywalczyli 14 punktów na swoim boisku i 9 w delegacjach, gdzie rozegrali jeden mecz mniej.

Aktualnie Piast traci aż 12 punktów do 3 miejsca w tabeli, które zajmuje Raków Częstochowa. Tak duża strata przy 15 pozostałych meczach ligowych do rozegrania może się okazać decydująca w kontekście szansy na walkę o europejskie puchary.

Gliwiczanie latem dokonali ciekawych wzmocnień, a głównym transferem tego zespołu było pozyskanie Damiana Kądziora. Mimo wszystko letnie transfery nie wypaliły tak dobrze, jak można było się tego spodziewać, dlatego też ta drużyna aktualnie plasuje się w środku ligowej stawki.

Ewentualnie możesz zajrzeć na specjalne forum bukmacherskie, gdzie znajdują się analizy dotyczące spotkań oraz dostępne typy na mecze polskiej piłki nożnej.

Runda wiosenna – cel: Puchar Polski!

Przed rundą wiosenną większość kibiców tego zespołu koncentruje swoją uwagę na rozgrywkach Pucharu Polski. Wiele wskazuje na to, że właśnie tędy wiedzie najkrótsza droga do pucharów. W poprzedniej rundzie podopieczni Waldemara Fornalika wygrali z Zagłębiem Sosnowiec. Kolejnym przeciwnikiem Piasta Gliwice w Pucharze Polski będzie Górnik Zabrze. Warto jednak podkreślić, że Gliwiczanie są faworytem tego spotkania w opinii zakładów bukmacherskich, ponieważ zagrają na własnym boisku.

Zanim jednak dojdzie do rywalizacji z Górnikiem Zabrze, to Piast Gliwice zmierzy się jeszcze na swoim boisku z Pogonią Szczecin w Ekstraklasie. Będzie to pierwszy mecz ligowy tego zespołu po zimowej przerwie. W związku z aktualną sytuacją można zakładać, że Waldemar Fornalik zdecyduje się na roszady w składzie na mecz z Portowcami, aby mieć kompletny skład, gotowy na pucharowe derby z Górnikiem.

W ofercie zakładów bukmacherskich można znaleźć proponowane kursy na dwa najbliższe mecze w wykonaniu Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika nie są faworytem starcia z Pogonią Szczecin, jednak takie przewidywania nie powinny dziwić kibiców, którzy regularnie śledzą wydarzenia na boiskach Ekstraklasy. Piast ma za sobą bardzo trudną końcówkę rozgrywek, w której wywalczył zaledwie 6 punktów w 7 rozegranych meczach.

Poznaj zalety jazdy na rowerze – dbaj o swoje zdrowie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95