Gdzie szukać wymarzonej pracy?

Gdzie szukać wymarzonej pracy?

W jaki sposób znaleźć w internecie dobrą ofertę pracy?

Każdy z nas ma swoje preferencje. Nawet odnośnie stron, na których można przeszukać ogłoszenia o pracę. Każdy z nas szuka czegoś zupełnie innego i ma inne oczekiwania. Jednemu zależy na szczegółowej wyszukiwarce, innym na ilości ogłoszeń, a jeszcze innym na blogu, gdzie mógłby znaleźć jakieś wskazówki – jak szukać, gdzie, jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej itp. Wybraliśmy kilka najlepszych stron z ogłoszeniami o pracę, które warto, abyście regularnie odwiedzali. Sprawdźcie, czy wasz ulubiony serwis znalazł się na naszej liście.

[materiał zewnętrzny]

Pracuj.pl

To prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych stron z ofertami pracy. Oprócz szczegółowej wyszukiwarki można znaleźć tam również wiele przydatnych artykułów, które pomogą w znalezieniu pracy, przygotowaniu się na rozmowę kwalifikacyjną, stworzeniu idealnego CV, które zainteresuje potencjalnego pracodawcę. Oprócz tego, po założeniu konta, możemy stworzyć sobie Curriculum Vitae za pomocą specjalnego kreatora, a w dodatku ustalić, które oferty pracy nas interesują i włączyć powiadomienia, aby otrzymywać spersonalizowane propozycje o ofertach, które by przypadły nam do gustu. 

Joob.pl

Lokalny portal z pracą. Praca Warszawa to coś, co was interesuje? Tutaj znajdziecie całe mnóstwo propozycji pracy w Warszawie i okolicach. Nawet, jeśli jesteście z mniejszego miasteczka w województwie mazowieckim – na pewno coś się dla was ostało. Oprócz tego macie bardzo rozbudowanego bloga, w którym możecie poszukać wszystkiego, co was interesuje. Od opisów zawodów, przez porady dotyczące tworzenia CV, aż po wskazówki dotyczące rozmów o pracę. Na pewno się wam spodoba! 

LinkedIn 

Zdziwieni, że biznesowe media społecznościowe znalazły się w zestawieniu? Wiele firm decyduje się teraz na prowadzenie rekrutacji właśnie poprzez LinkedIn. Dlaczego? Bo oferty pracy trafiają do wąskiego grona, zainteresowanego daną branżą czy przedsiębiorstwem. Pracodawcy praktycznie od razu dostają kogoś, kto jest bardzo zainteresowany. LinkedIn to narzędzie przyszłości do szukania pracy. 

GoWork

Jedna z najpopularniejszych stron, gdzie nie tylko możecie sobie sprawdzić oferty pracy, ale również poczytać opinie o pracodawcach. To bardzo przydatna strona, ponieważ minimalizujecie w ten sposób ryzyko na natrafienie na nieuczciwego szefa czy kiepskie przedsiębiorstwo. Dlatego bardzo polecamy wam zapamiętać sobie tę stronę, aby znaleźć opinie, które was interesują. 

OLX

Klasycznie – nie mogło tutaj zabraknąć miejsca, gdzie do dzisiaj jest najwięcej ogłoszeń o pracę. Może nietypowo, bo nie jest to klasyczna strona, która zajmuje się stricte pracą, ale… Tutaj można znaleźć sporo perełek. Często zapominamy o OLX, a można znaleźć tam naprawdę ciekawe ogłoszenia, na które aplikowało niewiele osób. Jeśli szukacie pracy i wyczerpaliście już wszystko, tutaj na pewno coś znajdziecie. 

Co sądzicie? A wy gdzie szukaliście dotychczas pracy?