Urlop na łonie natury? Wybierz się w Pieniny

Urlop na łonie natury? Wybierz się w Pieniny

W górach warto szukać takich miejsc, gdzie duch konsumpcjonizmu nie zabrał resztek pierwotnego uroku. Pieniny czekają!

Po miesiącach srogiej zimy z jej krótkimi, pochmurnymi dniami, w końcu nadeszła upragniona wiosna! Pierwsze ciepłe dni i temperatury oscylujące w okolicach 20 stopni Celsjusza warto wykorzystać na relaks. Najlepiej na łonie natury!

Jaworki, czyli odpoczynek w otoczeniu przepięknej przyrody

Świetnym pomysłem na urlop w otoczeniu pięknej przyrody jest wyjazd w góry. Nie w każdym górskim kurorcie znajdziemy jednak spokój i ukoimy zmysły. Wiele miejsc traci swój urok przez nadmiar turystów. Warto zatem szukać takich miejsc, gdzie duch konsumpcjonizmu nie zabrał resztek pierwotnego uroku.

Idealnym przykładem miejsca, gdzie człowiek nadal żyje w zgodzie z naturą są Jaworki leżące nieopodal Szczawnicy. Ta przeurocza połemkowska wieś umiejscowiona na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego stanowi wspaniała bazę wypadową, z której bardzo blisko do najciekawszych atrakcji regionu, takich jak:

  • stromościenny Wąwóz Homole zlokalizowany w Małych Pieninach,
  • najpiękniejsza w okolicy rzeka Dunajec oferująca możliwość spływów kajakowych o każdej porze roku,
  • wodospad Zaskalnik znajdujący się w dolinie Sopotnickiego Potoku,
  • urokliwa dolina Grajcarka z promenadą,
  • stok narciarski Palenica skierowany do wszystkich miłośników białego szaleństwa,
  • przepiękny Park Górny im. Adama hrabiego Stadnickiego
  • szczyty górskie z Trzema Koronami, Bryjarką i Sokolicą na czele.

Ekskluzywne apartamenty górskie w Jaworkach

Podczas planowania wymarzonego urlopu, niezbędny jest wybór komfortowego noclegu. Na szczęście w Jaworkach nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem pokojów o wysokim standardzie. Wystarczy sprawdzić propozycję od Polskich Ostoi – https://polskieostoje.pl/ostoja-jaworki/apartamenty. W niniejsze ofercie znaleźć można bogato wyposażone apartamenty (m.in. wysokiej jakości sprzęt AGD, wanna z hydromasażem, klimatyczny kominkiem) położone wśród przepięknej pienińskiej flory i fauny.

Co więcej, dla najmłodszych gości również czeka masa atrakcji. Specjalnie z myślą o dzieciach kompleks apartamentów został wzbogacony o wyjątkową salę zabaw oraz plac do rozrywki na świeżym powietrzu.

Pragniesz odpocząć? Wybierz się w Pieniny, odwiedź Jaworki!