Sintra - baśniowe piękno Portugalii

Sintra – baśniowe piękno Portugalii

Sintra – zachwycające miasto położone niedaleko Lizbony

Sintra jest miejscem niezwykle urokliwym, ze względu na swoje położenie u stóp gór, a także piękne kolorowe domki. Ponadto podziwiać tu można tajemnicze ogrody i zachwycające zamki położone na różnych wysokościach. Co warto zwiedzić w tym miasteczku położonym niedaleko sławnej Lizbony?

Pałac Pena

Zdumiewająco kolorowy pałac, który należy do 7 cudów architektonicznych Portugalii. Zlokalizowany jest na szczycie jednego ze wzgórz, które otaczają historyczne centrum miasteczka. Do jego budowy wykorzystano różne style architektoniczne, ponadto użyto również pozostałości dawnego klasztoru, który znajdował się tam wcześniej. Koło Pałacu Pena znajduje się okazały i piękny park, do którego także warto się udać.

Quinta Da Regaleira

Sintra także ma swoje labirynty. Quinta da Regaleira to dawna posiadłość Antonio Augusto Carvalho Monteiro, który określany był również „Milionerem Monteiro. Podziwiać tutaj można bogato zdobiony pałac, podziemne tunele, przejście, kaplicę i tak zwaną „Studnię Inicjacji”. Jest to głęboka studnia wraz ze schodami, różą wiatrów i podziemnymi tunelami.

Zamek Maurów

Powstał pomiędzy VIII a IX wiekiem i został stworzony przez Maurów. To efektowny średniowieczny zamek o nieregularnym kształcie, znajdujący się na jednym z zielonych wzgórz otaczających Sintrę. Zamek posiada podwójne mury, z których podziwiać można cudowny widok na całą okolicę.

Pałac Narodowy

Znajduje się w centrum Sintry, przy Largo Rainha Dona Amelia. Jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów, gdyż dzięki niemu można zobaczyć, jak kiedyś mieszkali królowie Portugalii. Podczas zwiedzania jego wnętrz podziwiać można między innymi Salę Srok czy Salę Łabędzią.

Pałac Monserrate

Następny cudowny pałac, znajdujący się nieco dalej od innych. Jest punktem wartym odwiedzenia, a jego historia powiązana jest z objawieniem Matki Boskiej i Madonny z Montserrat, której kaplica się tutaj znajduje. Pałac i park znajdujący się obok niego zaczęły powstawać w 1863 roku. Cały kompleks został wybudowany w stylu mauretańskim z wieloma gotyckimi elementami.

Co jeszcze warto zobaczyć w Sintrze?

  • Muzeum Wiadomości w Sintrze- można tutaj dowiedzieć się w jaki sposób rozwijało się radio, gazety, telewizja czy Internet. Interaktywna placówka, która ukazuje cały rozwój w sposób multimedialny.
  • Kościół św. Marcina- mała świątynia znajdująca się w centrum miasteczka. Utrzymana w stylu gotyckim z elementami romańskimi i barokowym wykończeniem.
  • Klasztor Kapucynów-  znajduje się wśród zielonych wzgórz Sintry, to niewielkie aczkolwiek zachwycające miejsce. Mieszczą się tutaj klasztorne cele wyłożone korkiem.
  • Muzeum Historii Naturalnej- ukazuje ewolucję świata zwierząt, jest to miejsce o nowoczesnym stylu. Można tutaj zapoznać się między innymi z informacjami na temat dinozaurów.
  • Pałac Królewski w Queluz- położony jest w miejscowości Queluz, pomiędzy Lizboną a Sintrą. Został wybudowany w XVIII wieku w stylu barokowym. To okazały i bogato zdobiony pałac, wybudowany według projektu portugalskiego architekta Mateus Vicente de Olivera.
  • Ratusz w Sintrze- niezbyt duży, aczkolwiek efektywny gmach ratusza w Sintrze. Wybudowany w połowie XX w stylu neomanuelińskim. Przed ratuszem umieszczono przepiękną fontannę.
  • Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy kontynentalnej. Jego wysokość wynosi ponad 140 metrów, w pewnych miejscach pionowa opada do oceanu. Jest to unikalne miejsce, które z pewnością warto odwiedzić.
  • Historyczny tramwaj- zabytkowy środek lokomocji, dzięki któremu można przejechać z centrum miasteczka do plaży Praia das Macas.