Zbiorniki na wodę dostosowane do każdej potrzeby 1

Zbiorniki na wodę dostosowane do każdej potrzeby

Magazynowanie wody wymaga profesjonalnych narzędzi

Magazynowanie wody w wielkiej skali wymaga odpowiednich narzędzi. Profesjonalne zbiorniki na wodę mogą mieć pojemność sięgającą nawet kilku tysięcy litrów wody. Do czego można je zastosować? Jedną z najczęstszych realizacji są zbiorniki przeciwpożarowe, które instalowane są w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, hotelach czy placówkach medycznych. Takie wewnętrzne zbiorniki na wodę są wyposażeniem obowiązkowym, co wprost wynika z odpowiednich przepisów. Ważne, aby tego typu konstrukcje posiadały odpowiednie atesty PZH i miały pojemność dopasowaną do zapotrzebowania danego obiektu. Nowoczesnym rozwiązaniem w tej kategorii są zbiorniki na wodę z tworzyw sztucznych, wykonane w technologii modułowej i montowane bezpośrednio na miejscu. Takie rozwiązanie obniża koszty całego przedsięwzięcia i umożliwia instalację nawet w trudno dostępnych miejscach. Nie bez znaczenia jest także walor estetyczny. Zbiorniki na wodę tego typu mogą wypełniać różnego rodzaju wnęki, luki i inne dostępne przestrzenie w danym budynku.

[materiał zewnętrzny]

Zbiorniki na wodę pitną

To konstrukcje potrzebne w budynkach o dużym zapotrzebowaniu na wodę, szczególnie w sytuacji, gdy standardowa instalacja nie zapewnia odpowiedniej wydajności. Zastosowanie zbiorników o bardzo dużej pojemności gwarantuje nieprzerywane dostawy, niezależnie od liczny punktów poboru. Naziemne zbiorniki na wodę pitną muszą być oczywiście utrzymywane w absolutnej czystości. Nie jest to proste zadanie, gdyż różnego rodzaju drobnoustroje wykorzystają nawet niewielkie nierówności powierzchni, gromadzą się tam i powodują przyspieszone psucie się wody. Zastosowanie odpowiedniego tworzywa do produkcji zbiorników rozwiązuje ten problem. Tworzywo PP-COPO albo HDPE jest niezwykle gładkie i nie posiada porowatej struktury. Jest to niezwykle istotne również podczas okresowego czyszczenia.

Zbiorniki na wodę – od projektu do montażu

Wielkogabarytowe zbiorniki na wodę, których pojemność może sięgać nawet dziesięć tysięcy litrów, powstają jako konstrukcje dedykowane konkretnym potrzebom naszych klientów. Do budowy stosowane są sprawdzone rozwiązanie, ale każdy projekt jest indywidualny. Podstawą są płyty modułowe, wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, a to z kolei pozwala tworzyć zbiorniki na wodę o dowolnych kształtach i w niemal nieograniczonym rozmiarze.