Geodezja i budowa nowego domu - Magazyn Kaszuby
Geodezja i budowa nowego domu 2

Geodezja i budowa nowego domu

Zdecydowana większość ludzi kojarzy geodetów i geodezję z widokiem specjalistów w żółtych lub pomarańczowych kamizelkach stojących na poboczu drogi z różnymi dziwnie wyglądającymi przedmiotami. Nie ma co ukrywać, że hasło geodezja budzi właśnie takie pierwsze skojarzenia. Poniekąd jest to słuszna koncepcja powiem geodeta najczęściej zajmuje się pomiarami dróg, sieci elektrycznych czy wodociągowych biegnących wzdłuż i pomiędzy ciągami komunikacyjnymi. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że usługi geodezyjne mogą się przydać każdemu kto planuje zakup działki czy budowę domu.

[materiał zewnętrzny]

Kiedy geodeta jest niezbędny?

Geodeci zajmują się wszystkim co związane jest z pomiarami działek i gruntów pod budowę domów, bloków dróg czy autostrad. Jednak już na etapie zakupu działki, warto zawiązać współpracę z dobrym geodetą, bowiem może on być naszym największym sojusznikiem. Oglądając działkę, którą chcemy kupić, dobrze zabrać ze sobą geodetę, który zmierzy, wyliczy i upewni się, że wszelkie wymiary podane przez sprzedającego czy też umieszczone w księdze wieczystej są zgodne z rzeczywistością. Tego typu usługi geodezyjne dadzą nam spokój i rozwieją wszelkie wątpliwości. Co więcej, dobry geodeta umożliwi również uregulowanie stanu prawnego działek, które już kupiliśmy. Za pomocą tzw. równoważników, czyli wykazów synchronizacyjnych możemy uzgodnić to co istnieje w rzeczywistości z tym co pojawia się w księdze wieczystej gruntu. Kolejnym etapem, gdy usługi geodezyjne są niezbędne jest bez wątpienia początek budowy domu. Geodeta Kraków wytycza bowiem granice działki, a na samym gruncie dokonuje wytyczenia nowego budynku, zgodnie z przedstawionym projektem. Na podstawie mapy stworzonej przez firmę zajmującą się takimi usługami możemy rozpocząć inwestycję. Potem geodezja przypomina się w czasie odbiorów gotowego budynku. Powstaje wtedy jeden z najważniejszych dokumentów każdej budowy, czyli mapy z inwentaryzacji powykonawczych. Na podstawie takich pomiarów, które wykona geodeta możemy starać się o pozwolenie na użytkowanie naszego nowego, wymarzonego domu.

Usługi geodezyjne – dobry adres!

Wybierając usługi geodezyjne , warto kierować się doświadczeniem firmy. Im dłużej dane biuro geodezyjne działa na rynku tym lepiej dla nas. Dobrym wyborem jest chociażby firma HiLevel Geodezja, mogąca się pochwalić kilkuletnią historią pracy. W ten sposób możemy również sprawdzić większą liczbę realizacji i upewnić się, że nasz wybór był trafny!

To również cię zainteresuje...

Najnowsze Artykuły