1

Henna alternatywą dla farb fryzjerskich – ciemny brąz w zaciszu domowym

Aby uzyskać wymarzony kolor włosów, należy sięgnąć po produkt dobrej firmy

W dobie pandemii wiele kobiet zrezygnowało z wizyt u fryzjera. Częściowo przez to, że przez długi czas salony były zamknięte, a częściowo przez problemy finansowe. W niepewnych czasach każdy grosz ma znaczenie, a samodzielne pofarbowanie włosów to o wiele tańsze rozwiązanie, niż wizyta u eksperta. Jak jednak zadbać o piękny, naturalny kolor, bez niszczenia włosów? Odpowiedź jest prosta: sięgnij po hennę!

[materiał zewnętrzny]

Ajurwedyjska receptura i piękno Orientu

Kobiety Orientu kojarzą się często z pięknymi, ciemnymi i mocnymi włosami. Poza naturalną predyspozycją od ciemnych odcieni, ważna jest też odpowiednia pielęgnacja, która wzmacnia cebulki sprawiając, że włos na całej długości staje się silny i lśniący. Jeśli marzy Ci się ciemny brąz włosy, pomyśl o zastosowaniu preparatu, doskonale znanego w krajach Orientu, czyli o hennie.

Włosy ciemny brąz zdrowe i błyszczące

Henna to naturalny preparat, od stuleci wykorzystywany do barwienia ciała oraz włosów. Pozyskiwany jest z pędów i z liści rośliny zwanej Lawsonia Inermis. Aby nadać hennie określonego koloru, stosuje się domieszkę różnych ziół, które nie tylko barwią, ale i zapewniają włosom odpowiednią pielęgnację. Ciemny brąz można uzyskać, stosując hennę z domieszką ziela indygo.

Na rynku dostępne są gotowe mieszaniny, które pomogą Ci przefarbować na zimny brąz włosy. Warto po nie sięgnąć, ponieważ zawierają one nie tylko idealne proporcje, ale też pełną instrukcję obsługi.

Jak używać henny?

Aby uzyskać zimny ciemny brąz z odcieniami głębokiej, gorzkiej czekolady, należy sięgnąć po produkt dobrej firmy. Warto skorzystać z mieszanek pochodzących od producentów z Indii. Wtedy zyskujesz pewność tego, że to produkt wysokiej jakości.

Zanim uzyskasz ciemny braz wlosy, należy wsypać zawartość torebki z henną (bez indygo!) do miseczki i zalać taką ilością ciepłej wody, jaką zaleca producent. Najlepiej, żeby miała około 50-60 stopni. Gdy uzyskasz już ciemną pastę, odłóż mieszankę w ciepłe miejsce na minimum 6 godzin.

Bezpośrednio przed farbowaniem zmieszaj indygo z chłodną wodą i połącz z rozrobioną wcześniej henną. Umyj głowę delikatnym, oczyszczającym szamponem i nałóż na wilgotne jeszcze włosy przygotowaną mieszankę. Spłucz ją po 1-2 godzinach, a Twoim oczom ukaże się piękny ciemny brąz kolor, którzy utrzymywać się będzie przez wiele tygodni!

Szybko zauważysz, że Twoje włosy stały się nie tylko bardziej błyszczące, ale też grubsze i mocniejsze.