Materac średnio twardy czyli najbardziej uniwersalny rodzaj materaca

Materac średnio twardy czyli najbardziej uniwersalny rodzaj materaca

Dla kogo najlepszy będzie materac średnio twardy?

Materac średnio twardy to materac skierowany do najszerszej grupy odbiorców, czyli osób których waga mieści się w przedziale 60 – 100 kg.

Jest najchętniej i najczęściej wybieraną twardością materaca. Uniwersalność materaca średnio twardego gwarantuje wygodny sen sporej grupie wagowej. Materace średnio twarde oferowane przez sklep Kaszmirowysen.pl są wykonane z atestowanych i solidnych materiałów, klienci więc otrzymują towar taki jak w opisie. Nie ma obaw, że siadając czy kładąc się na materacu średnio twardym zapadną się w nim jak w materacu miękkim.

Warstwy materaca średnio twardego tworzone są za pomocą takich surowców jak pianka termoelastyczna Visco Memory, lateks, pianka wysokoelastyczna HR oraz pianka profilowana i profilowana pianka Visco Memory. Te wszystkie warstwy posiadają odmienne cechy, ale jedną wspólną. Zapewniają średnio twardą powierzchnię snu.

Pianka termoelastyczna Visco Memory to pianka dopasowująca się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Stopniowo się ogrzewając mięknie a dzięki swej dużej plastyczności dopasowuje się idealnie do sylwetki, podpierając ją na całej długości. Pianka otula śpiącego i delikatnie go ogrzewa. Dzięki tej piance mięśnie są odciążone i zrelaksowane, na ciało nie działa żaden nacisk, krew swobodnie krąży. Ceniona przez osoby, które w nocy marzną.

Lateks to pianka o wysokiej elastyczności i sprężystości. Doskonale podpiera kręgosłup, usatysfakcjonuje więc osoby cierpiące z powodu jego częstych bólów. Lateks doskonale wentyluje materac średnio twardy, dzięki temu nie gromadzi się w nim wilgoć i nie gromadzą chorobotwórcze drobnoustroje jak bakterie, wirusy i grzyby. Lateks jest bezpieczny dla alergików.

Pianka wysokoelastyczna HR czyli pianka o zwiększonej gęstości wynoszącej 35 kg/m3. Odporna na wypracowanie, sprężysta i komfortowa. Dzięki niej materac średnio twardy zapewnia wygodę i relaks naszemu ciału. Komfortowe materace średnio twarde znajdziesz na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-srednio-twarde

Moletowanie czyli profilowanie pianek polega na nacinaniu pianki w celu zwiększenia jej elastyczności dzięki czemu jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała. Posiada liczne wypustki i wgłębienia, które rozmasowują delikatnie mięśnie naszego ciała. Jest przewiewna i warto mieć ją w swoim materacu średnio twardym.