Nowy internetowy przewodnik. Ruszaj na szlak... ze smartfonem w ręku?

Nowy internetowy przewodnik. Ruszaj na szlak… ze smartfonem w ręku?

Opis trasy, zdjęcia i mapki. Czas w drogę

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby przygotowało wyjątkową stronę internetową – to gratka dla miłośników wędrówek po Kaszubach. Znajduje się na niej opis „kartuskiego” odcinka Czerwonego Szlaku PTTK, tak zwanego „Kaszubskiego”.

 


Czerwony Szlak PTTK, tzw. „Kaszubski” w gminie Kartuzy
od Kamienicy Młyn do Ostrzyc

ZOBACZ TUTAJ

Nowy internetowy przewodnik. Ruszaj na szlak... ze smartfonem w ręku? 2


 

Czerwony Szlak PTTK, tzw. „Kaszubski” został wytyczony z Sierakowic do Gołunia i liczy 138 kilometrów. Na odcinku od Kamienicy Młyn do Ostrzyc  prowadzi przez gminę Kartuzy, „odwiedzając” po drodze Chmielno – to w sumie 64 kilometry trasy.

Razem z autorami strony możemy wirtualnie – ale i jak najbardziej realnie, w terenie, wędrować przez najpiękniejsze tereny Kaszub Środkowych. Na dowód tego autorzy zamieszczają szereg zdjęć, które nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że…

Czas wyruszyć w drogę na Czerwony Szlak PTTK, tzw. „Kaszubski”

Szlak można przemierzyć na piechotę – to zasadniczy i podstawowy sposób podróżowania w tym przypadku. Ale można też go przejechać na rowerze, choć niektóre odcinki mogą sprawić niewielkie kłopoty mniej doświadczonym cyklistom. Wreszcie – jak piszą autorzy strony, poszczególne odcinku szlaku można pokonywać parkując samochód w określonych miejscach, bezpośrednio przyległych do trasy.

Autorzy strony podzielili opisywaną część Czerwonego Szlaku PTTK (w granicach gminy Kartuzy) na cztery odcinki, które są również propozycjami pieszych wędrówek. Znajdują się tu mapki – mapa turystyczna (opublikowana dzięki uprzejmości wydawnictwa Eko-Kapio) oraz linki do serwisu Google Maps z lokalizacjami określonych punktów na trasie. Czyli, że nawet mniej doświadczeni podróżnicy nie powinni mieć trudności z orientacją w terenie.

Teraz, siedząc w domu, gdy szaruga za oknem, można, klikając na zdjęcia i ich opisy, przenieść się w czasie i przestrzeni, rozmarzyć i podjąć decyzję: czas ruszać w teren – na Czerwony Kaszubski Szlak PTTK!

***

Projekt sfinansowany ze środków Gminy Kartuzy