W pudełkach siła drzemie - catering dietetyczny

W pudełkach siła drzemie – catering dietetyczny

Jest wiele korzyści z korzystania z jedzenia pudełkowego – cateringu dietetycznego

Świadomość w zakresie zdrowia, a przede wszystkim odżywiania na nie wpływającego, stale rośnie w obecnym społeczeństwie. Jest to stan rzeczy napawający optymizmem, gdyż osiąganie dobrego stanu zdrowia i jednocześnie zadowalającej formy fizycznej wpływa znaczenie na poprawę czy utrzymanie dobrego stanu psychicznego. Mówi o tym choćby od lat powtarzane powiedzenie „”w zdrowym ciele zdrowy duch””. Niektórym jednak wydaje się, że nie ma nic trudniejszego od utrzymania właściwej diety dostarczającej do organizmu wszystko to, czego człowiek potrzebuje (i tylko to!). Z pomocą przychodzi coraz bardziej popularny w ostatnich latach catering pudełkowy.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Nazwa dieta pudełkowa jest związana z formą podania jedzenia, czyli umieszczaniem gotowych potraw w pudełkach. Skąd te pudełka? Jedzenie zamawia się w firmach, które zajmują się cateringiem pudełkowym, po czym wybrane posiłki dostarczane są pod adres odbiorcy codziennie w ramach opłaconych pakietów (np. 30-dniowych). Praktycznie wygląda to tak, że każdego dnia rano kurier dzwoni do drzwi klienta i dostarcza mu jedzenie pudełkowe. Warto zaznaczyć, że są to gotowe dania na cały dzień więc można zapomnieć o gotowaniu.

Catering pudełkowy wyróżnia się tym, że dowożone posiłki są w pełni dopasowane do potrzeb klienta. Każde z dań jest odpowiednio zbilansowane pod względem wartości odżywczych, więc nie trzeba się martwić o niedobory w organizmie. Ponadto prawie każdy catering dietetyczny daje klientom możliwość wykluczania produktów, których chcą unikać. Przykładowo, osoby cierpiące na nietolerancję histaminy mogą zamówić dietę stworzoną w oparciu o produkty z najniższą zawartością tej substancji. Oczywiście nikt nie powinien zgadywać co mu jest potrzebne, a z czego powinien zrezygnować – przed skorzystaniem z cateringu pudełkowego najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą, który pomoże określić m.in. zapotrzebowanie kaloryczne i bilans składników odżywczych. Często firmy sprzedające jedzenie pudełkowe mają w swojej ofercie również konsultacje z dietetykiem. 

Korzyści wynikające ze stosowania diety pudełkowej

Istnieje wiele pozytywnych efektów wynikających z wprowadzenia w swoje życie cateringu dietetycznego. Aby móc rozważyć korzyści, należy jednak skupić się na motywacji osób decydujących się na jedzenie pudełkowe. Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których warto zainteresować się tą formą odżywiania. 

  1. Zmiana nawyków żywieniowych za zdrowsze

Pomimo wszechobecnych fit-kampanii część społeczeństwa nadal potrafi na obiad zjeść tłustego burgera, na kolację wór chipsów i popić to słodkim napojem gazowanym. Niestety, niektórzy tak funkcjonują. W życiu takich osób pojawia się w końcu taki moment, w którym chcą coś zmienić. Wspaniale! Pierwszym krokiem na drodze troski o swoje zdrowie może być dieta pudełkowa. Już po kilku tygodniach stosowania można rozpoznać pozytywne zmiany w codziennym funkcjonowaniu organizmu, np. lepszy metabolizm, poprawa cery.

  1. Oszczędność na czasie

Przyrządzanie posiłków może zabrać naprawdę wiele czasu w ciągu dnia. Do tego można doliczyć czas spędzony na zakupach spożywczych i sporządzaniu list produktów do kupienia. Wiele osób woli ten czas poświęcić na pracę, hobby czy po prostu większy luz grafiku. Catering Łódź dietetyczny to wręcz doskonała opcja, a czas trzeba poświęcić jedynie na wybór diety i kliknięcie „”zamów””.

  1. Konkretny cel dietetyczny

Chęć pozbycia się zbędnych kilogramów jest najczęstszą motywacją do stosowania różnego rodzaju diet. Podobnie jest w drugą stronę – osoby chcące zbudować więcej masy też muszą zadbać o odpowiednie odżywianie. W obu przypadkach idealnym rozwiązaniem jest jedzenie pudełkowe, w którym do organizmu dostarcza się tylko to co potrzebne, aby osiągnąć dany cel. Kaloryczność posiłków jest ustosunkowana do płci, wieku, aktywności fizycznej, a przede wszystkim ilości kilogramów, które mają przybyć lub ubyć z wagi klienta.

  1. Dieta z powodu nietolerancji

Część społeczeństwa jest dotknięta przez różnego rodzaju alergie i nietolerancje. Na szczęście można pomóc sobie zniwelować nieprzyjemne ich objawy stosując odpowiednią dietę. I tutaj z pomocą przychodzi catering pudełkowy – po ustaleniu jadłospisu podczas konsultacji ze specjalistą nie trzeba już martwić się objawami po przypadkowo spożytych alergenach. Wystarczy zamówić odpowiednią dietę i cieszyć się jedzeniem!

Pośród wielu plusów diety pudełkowej należy również zaznaczyć jej cenę. Jeszcze kilka lat temu nie każdego było stać na ten rodzaj żywienia, lecz obecnie sytuacja wygląda inaczej. Wraz z pojawianiem się na rynku wielu nowych firm oferujących usługi cateringowe, ceny ukształtowały się na dostępnym dla większości poziomie. Dzięki temu, bez względu na motywację, każdy może zadbać o siebie.