Drzewko dla kota - plac zabaw, drapak i legowisko w jednym

Drzewko dla kota – plac zabaw, drapak i legowisko w jednym

Jak uchronić się przed zniszczeniem mebli przez kota?

Kiedy malutka, puszysta kuleczka pojawia się w naszym domu, chcemy zapewnić jej wszystko, co najlepsze. Dobrej jakości karma i dbanie o zdrowie w postaci regularnych wizyt u weterynarza to nie wszystko. Równie ważne jest to, aby nasze mieszkanie było miejscem, w którym pupil będzie czuł się dobrze i w bezpieczny dla nas i dla naszych mebli sposób wyrazi swoją kocią naturę. W urządzaniu idealnej przestrzeni dla czworonożnego domownika z pewnością przyda się drapak – drzewko dla kota.

[materiał zewnętrzny]

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Drapanie jest jednym z podstawowych instynktów kota, ponieważ jest to sposób pozostawiania zapachu, który jest bardzo ważny w kociej komunikacji. Dodatkowo, drapanie jest również czynnością pielęgnacyjną. Podczas drapania, kot ściera starą część pazura i pobudza do wzrostu nowe jego warstwy. W ten sposób, kocie pazury pozostają ostre, dzięki czemu posiada on naturalną broń przed ewentualnym zagrożeniem, ale również może się o wiele lepiej wspinać. Koty wychodzące mają wiele możliwości samodzielnego dbania o pazury, jak chociażby ostrzenie ich o drzewo. W przypadku kotów niewychodzących, należy zadbać o odpowiedni drapak dla kota, gdyż bez niego, prędzej, czy później nasz koci przyjaciel sam znajdzie sobie idealne miejsce do pielęgnacji pazurków, na przykład w postaci naszej nowej kanapy. 

Drapak – drzewko dla kota to idealne miejsce kocich zabaw

Drapaki dla kota występują w różnych postaciach, na przykład w formie drzewka, które jest miejscem pielęgnacji kocich pazurów, ale również jest przestrzenią do zabawy. Drzewka dla kotów to swego rodzaju koci plac zabaw, skonstruowany z wielu poziomów, drabinek i hamaków połączonych pałąkami do drapania. Wielu kocich behawiorystów wskazuje uwagę na fakt, że koty czują się dobrze, kiedy mogą obserwować otocznie z góry. Drapak w postaci drzewka ma właśnie za zadanie zapewnienie różnych wysokości, z których kot może obserwować przestrzeń mieszkalną. Dodatkowo, drzewko dla kota bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z kotem, na przykład za pomocą wędki i zapewnia mu codzienną dawkę ruchu.

Drapak w postaci drzewka – miejsce spokojnego snu kota

Drzewka dla kotów pełnią nie tylko funkcję kociej zabawy. Na poszczególnych wysokościach drzewka rozmieszczone są również zakryte legowiska. Wiadomo, jak koty kochają chowanie się w kartonie i w takich miejscach lubią też się ukrywać przed światem, by móc spokojnie spać. Legowisko dla kota połączone z drapakiem i podestami to właśnie taka przytulna buda dla kota, do której nasz czworonożny przyjaciel może wejść wspinając się po poszczególnych poziomach. To sprawia, że kot może ułożyć się wygodnie na wysokości, obserwować otoczenie i jednocześnie pozostać niewidocznym, co jak wiadomo jest szczególnie ważne dla naszych domowych drapieżników. Legowiska wyłożone są ciepłym i miękkim w dotyku materiałem, co dodatkowo przyciąga kota na miłą drzemkę w odosobnieniu. 

Drzewko dla kota – stylowy, koci mebel

Poza oczywistymi funkcjami drapaka dla kota w postaci drzewka, może być on również elementem ozdoby naszego mieszkania. Szeroki wybór drzewek dla kota, który znaleźć można tutaj sprawia, że drapak może być dopasowany do kolorystyki pomieszczenia, w którym zostanie ustawiony. To sprawia, że drzewko stworzy spójną całość z pozostałymi meblami i wystrojem wnętrza. Dodatkowo, taki drapak może być dostosowany również do przestrzeni, którą możemy zagospodarować dla kota. Małe mieszkanie nie oznacza od razu, że trzeba będzie zrezygnować z takiej atrakcji dla kota jak plac zabaw, ponieważ można wybrać mniejszą wersję drzewka. Z kolei jeśli dysponujemy większą przestrzenią, możemy pokusić się o szerszą, wielopoziomową atrakcję dla kota, która z całą pewnością zachwyci naszego pupila. Dodatkowo, drzewko dla kota jest również pomocne, kiedy na ścianach mieszkania znajdują się deski, po których kot może spacerować. Wówczas, taki drapak jest platformą, po której nasz czworonożny przyjaciel może wspiąć się na pozostałe części swojego kociego terytorium.

Sklep z drapakami dla kota - Msell24h.pl