Kredyt hipoteczny 500 tys. — ile trzeba zarabiać, by uzyskać taką kwotę kredytu?

Kredyt hipoteczny 500 tys. — ile trzeba zarabiać, by uzyskać taką kwotę kredytu?

Kredyt mieszkaniowy – jak go uzyskać?

Przyrost naturalny w Polsce lekko wzrasta, a przynajmniej nie znajduje się na poziomie ujemnym. Polacy zakładają rodziny, rodzą się dzieci, a nie każdy chce dzielić swoje miejsce z rodzicami. Pojawia się coraz więcej inwestycji, jeśli chodzi o nowe budownictwo i wygrywa ono coraz mocniej ze starszymi blokami mimo długiego czasu na oczekiwanie i  konieczności wykańczania nieruchomości od podstaw.

[materiał sponsorowany]

Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na kupno mieszkania o pożądanych walorach od ręki. Z tego powodu decydujemy się na wzięcie zobowiązania, jakim kredyt kredyt hipoteczny. Taka pomoc finansowa często opiewa na wysokie kwoty, np. kredyt hipoteczny na 500 tys. zł. Sprawdźmy, ile musimy zarabiać, aby móc pożyczyć tyle środków od banku.

Kredyt hipoteczny — po co go zaciągamy?

W dzisiejszych czasach ceny mieszkań przekraczają nasze możliwości zarobkowe i zgromadzone oszczędności. Spodziewane efekty finansowe nie zawsze przekładają się na możliwość kupna nieruchomości, dlatego musimy szukać rozwiązań, które pomogą nam zrealizować postawiony cel, świetną pomocą w tym przypadku możeokazać się również kredyt gotówkowy. Pomoc socjalna w kupnie własnego M jest znikoma, często korzystamy z kupna mieszkania z wykorzystaniem bankowego kredytu hipotecznego, którym możemy się podpierać również przy pracach remontowych w naszej nieruchomości. Istnieje bardzo wiele opcji takiego rozwiązania, a banki prześcigają się kolejno w przedstawianych ofertach ze względu na uzyskiwane przez nich, a płacone przez indywidualnych klientów odsetki. Powoduje to u wielu z nas zadłużenie, jednak pomaga w realizacji osobistych marzeń dla osób, które zamierzają swoje najbliższe lata spędzić w ojczystym kraju.

Kto otrzyma kredyt hipoteczny?

Nie każdy z nas może cieszyć się dużym i komfortowym mieszkaniem bądź domem na własność. Biorąc pod uwagę sytuację, gdy nie mamy wystarczających środków, nie każdemu może zostać przyznany kredyt hipoteczny. Wszystko zależy od regularnych wpływów zarobkowych indywidualnej osoby. Niektóre banki wprowadziły taką specyfikację jak „Klient Gold”. Jest to grupa zamożnych klientów, którzy ze względu na swoją profesję łatwiej mogą osiągnąć realną możliwość przyznania kredytu hipotecznego. Natomiast dla większości z nas wysokość wpływów pieniężnych stanowi potężny czynnik przesądzający o tym, jak dużą kwotę możemy otrzymać od banku oraz czy kredyt hipoteczny w ogóle może zostać przyznany potencjalnemu kupującemu.

Jakie rodzaje dochodów stanowią podstawę uzyskania kredytu hipotecznego?

Jakie minimalne wymagania kładą banki na kredytobiorcę, który chce uzyskać zwrotną pomoc finansową przy kupnie nieruchomości? Liczy się tu przede wszystkim całościowy dochód uzyskiwany przez potencjalnego nabywcę. Banki biorą pod uwagę także źródło, z jakiego owy dochód otrzymujemy. Pieniądze otrzymywane z tytułu prawa do renty czy emerytury, a także z wynajmu mieszkań, wchodzą w sumę dochodową, która musi być klarownie określona. W razie podania wyższego dochodu niż jest uzyskiwany, grozi odpowiedzialność karna, jednak wszystko musi mieć odwzorowanie w dokumentach, aby nie doszło do nadużycia u żadnej ze stron umowy.

Wkład własny a kredyt hipoteczny

Dziś nie jest możliwe, aby wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Jego wysokość jest obecnie zależna od określonego banku, jednak determinowana jest także przez obowiązujące przepisy. Najczęściej wynosi ona 10% wartości nieruchomości bądź kosztów remontu. Istnieją jednak banki takie jak ING Bank Śląski oraz BNP Paribas, które wymagają min. 20% wkładu własnego. Jest to niezwykle istotne przy zaciąganiu kredytu, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na wykorzystanie odgórnie wymienionej sumy 20% od wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny 500 tys. Jakie zarobki i na jakich warunkach?

Zaciągając kredyt hipoteczny 500 tysięcy zł., musimy posiadać regularne, udokumentowane zarobki o odpowiedniej kwocie. Nigdy nie dostaniemy kredytu hipotecznego bez zabezpieczenia finansowego, które jest wymagane i niezbędne w każdym banku. Buduje to naszą zdolność kredytową. Wysokość minimalnego dochodu uzależniona jest od liczby członków rodziny oraz wieku. Minimalny dochód dla rodziny trzyosobowej przy kredycie hipotecznym 500 tys. zł. musi wynosić średnio 6 tys. zł. netto.

Naszą zdolność kredytową możemy obliczyć samodzielnie dzięki kalkulatorowi. Tego typu narzędzie pozwala w zaledwie kilka sekund sprawdzić, ile orientacyjnie będziemy mogli pożyczyć z banku z ramach kredytu hipotecznego. Kalkulator zdolności kredytowej wskazuje również przykładowe instytucje, które będą w stanie udzielić nam kredytu w konkretnej kwocie oraz wyświetla podstawowe informacje o ofercie. Dzięki temu możemy zorientować się, jak wyglądają aktualne na rynku usługi, a także jakie warunki musimy spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny.

Jak znaleźć kredyt hipoteczny 500 tys?

Na rynku znajdziemy ogrom ofert różnorodnych banków, które kierują swoje usługi do osób chcących zaciągnąć kredyt hipoteczny 500 tys. zł. Tego typu zobowiązanie udzielane jest zazwyczaj konsumentom, którzy mają bardzo stabilną sytuację finansową, np. gdy od lat prowadzą działalność gospodarczą. Jednak również osoby, które od długiego czasu są zatrudnione na stałe w konkretnej firmie i osiągają stosunkowo wysoki dochód, mają duże szanse na otrzymanie takiej pomocy. Kredyt hipoteczny 500 tys. możemy znaleźć w kilka minut, korzystając z rankingu online. Tego typu zestawienia wyświetlają nam bowiem nie tylko dostępne oferty banków, ale również wszelkie szczegóły dotyczące konkretnych produktów finansowych. Ranking kredytów hipotecznych rozwiewa również wszelkie wątpliwości co do wysokości rat, prowizji czy odsetek, jakie przyjdzie nam płacić w przypadku zaciągnięcia zobowiązania.