Odwiedzanie Gdańska pod koniec sezonu

Odwiedzanie Gdańska pod koniec sezonu

Dlaczego warto przyjechać do Gdańska po sezonie?

Nieubłaganie zbliża się koniec sezonu letniego, co dla jednych kojarzy się z goryczą, ale innych samym miodem. Część ludzi bowiem niespecjalnie interesuje się zatłoczonymi kurortami nad morzem, przepełnionymi plażami i atmosferą stresu z powodu ciągłych kolejek. Dlatego dla wielu to właśnie koniec sezonu w postaci września jest najlepszym momentem na odpoczynek, co widać na przykładzie Gdańska. Dlaczego właśnie wtedy warto, jest się tam wybrać?

Turystyczny klimat dumy Pomorza przyciąga do siebie co rok wiele tysięcy ludzi. W tym artykule rzucimy okiem na argumenty stojące za spędzeniem tam przynajmniej kilku przyjemnych dni.

Bałtyk

Na pierwszym miejscu nie mogło być przecież nic innego jak nasz piękny Bałtyk. W czerwcu, lipcu oraz sierpniu gdańskie plaże przykryte są sporą ilością parawanów i bywalców opalających się na kocach. W takich warunkach dość trudno jest znaleźć dla siebie miejsce. Co innego we wrześniu, gdzie warto, jest się udać w kilka miejsc, jak Park Ronalda Reagana, pozwalający zarówno na plażowanie, jak i korzystanie z pięknej zielonej przestrzeni wokół. Prócz tego do dyspozycji jest urocze Brzeźno i klimatyczne Jelitkowo.

Dostępne atrakcje

Morze morzem, ale co z samym miastem? To oferuje szereg atrakcji: samo skręcenie na ulicę Długą otwiera przed turystami masę możliwych form przyjemnego spędzenia czasu. Nieważne, czy są oni głodni, spragnieni, chętni na intensywną zabawę, czy po prostu relaks. Wszystko w akompaniamencie imponującej architektury Starego Miasta i statków na Długim Pobrzeżu. Jeśli nie centrum, to pozostaje jeszcze rozbudowany usługowo Wrzeszcz i klimatyczna Oliwa, na czele z tamtejszym Parkiem.

A co z noclegiem?

Nie sposób w pełni cieszyć się z powyższych zalet, jeśli wcześniej nie załatwimy sobie noclegu w Gdańsku. Najlepiej jest od razu zarezerwować sobie taki na kilka dni, wątpliwe jest, że w jeden zdążymy obskoczyć wszystkie interesujące nas miejsca. Zaleca się wybór komfortowego, dobrze skomunikowanego hotelu, aby w miarę możliwości szybko dostać się z punktu A do B. Właściciele tutejszych dokładają wszelkich starań, żeby oferowały one wysoką jakość usług i przyjemną atmosferę.

Podsumowanie

Po przeczytaniu niniejszego artykułu wrześniowy Gdańsk powinien deklarować się jako świetne miejsce na wykorzystanie zaległego urlopu lub po prostu niezobowiązujący wyjazd. Pozostaje tylko spakować walizki i w drogę!

Szukasz komfortowego hotelu w centrum Gdańska? Sprawdź ofertę Hotel Hanza.