Dobry i tani iPhone 11

Dobry i tani iPhone 11

iPhone 11 – zalety i wady. Czy warto go kupić?

Smartfony marki Apple cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. W Polsce zwolenników telefonów z logiem jabłuszka jest również wiele. Niestety zakup iPhone wiąże się z dość sporym wydatkiem. Ciekawą opcją stanowi iPhone 11, który kosztuje najmniej ze wszystkich modeli.

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zakupić swojego pierwszego iPhone i rozpocząć przygodę z iOS. Czy rzeczywiście jest nie tylko tani, ale i dobry?

Wygląd i waga

IPhone 11 w porównaniu z innymi modelami, wyróżnia się dość prostym, wręcz przeciętnym wyglądem. Wpływa na to m.in. moduł tylnego aparatu oraz dość grube ramki dookoła ekranu, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Jednak samo wykonanie, do którego zastosowano matowe szkło i metalową ramkę, jest naprawdę wysokiej jakości. Możesz go zobaczyć na tej stronie https://idream.pl/iphone/iphone-11.html.

Do minusów wyglądu można zaliczyć zbyt mocno wystający aparat. W rezultacie telefonu nie można położyć płasko na blacie. Zbyt wystający aparat sprawia, że po prostu smartfon się buja za każdym razem, gdy się go dotknie.

IPhone 11 to telefon, który zdecydowanie nie zalicza się do wagi piórkowej wśród telefonów. Waży aż 194 g, co jest odczuwalne przy każdym wzięciu telefonu do ręki. Jeśli ktoś lubi filigranowe urządzenia, to jedenastka może na początku wydawać się nie wygodna i wymagać po prostu przyzwyczajenia. Natomiast w przypadku osób, które na to nie zwracają uwagę, waga nie będzie przeszkodą.

Wyświetlacz

Panel smartfona ma przekątną 6,1, co dobrze sprawdza się przy użytkowaniu telefonu, ale wpływa i na spore wymiary samego telefonu. Zamiast panelu OLED mamy panel Liquid Retina LCD o rozdzielczości 1792 x 828.

Nie jest to pełne Full HD, dlatego bardzo dobre oko może zauważyć kilka niedoskonałości. Jednakże wyświetlacz i tak wyróżnia się wiernym oddaniem kolorów, bardzo szerokim kątem widzenia i naprawdę dobrą jasnością, która sięga 625 nitów.

I choć ekran jest naprawdę dobry, to jednak brakuje mu do ekrany z iPhone 11 Pro czy te iPhone 11 Pro Max.Na korzyść przemawia czułość na dotyk, która jest wręcz idealna.

Wydajność

Trzeba przyznać, że od strony wydajności iPhone 11 wcale nie traci zbyt wiele względem droższych modeli. Zastosowano w nim układ Apple A13 Bionic, który jest naprawdę wydajną konstrukcją. Do tego wspiera go 4 GB RAM-u, pozwalające osiągnąć płynność.

Dzięki temu radzi sobie z wielozadaniowością. A przy takiej cenie każdy oczekuje, by telefon działał szybko i płynnie. Nie będą na niego również narzekać gracze, bo gry naprawdę świetnie śmigają.

Aparat

Nie ma wątpliwości, że aparat w iPhone 11 jest naprawdę świetny. Telefon posiada z tyłu dwa sensory 12Mpix, które połączone są z szeroko i ultra szerokokątnym obiektywem, które robią bardzo dobrej jakości zdjęcia. Mamy tutaj również Slofie czyli tryb zwolnionego filmu dla przedniej kamerki.

Można nagrywać 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz w trybie Smart HDR. Z przodu mamy sensor o rozdzielczości 12 Mpix, na który nie można narzekać. Wybierając tryb standardowy, telefon wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 7Mpix.