Catering dietetyczny - hit czy kit?

Catering dietetyczny – hit czy kit?

Czy warto odchudzać się dietą „pudełkową”?

Dieta pudełkowa to potoczna nazwa oferty gastronomicznej, która polega na dostarczaniu we wskazane miejsce gotowych posiłków dietetycznych na cały dzień. Aktualnie firmy cateringowe cieszą się dużą popularnością i coraz więcej osób przekonuje się do takiego sposobu żywienia.

[materiał sponsorowany]

Na czym polega catering dietetyczny?

Choć catering dietetyczny jest odmianą oferty gastronomicznej to znacząco różni się od tego, co oferują popularne bary i restauracje. Dieta pudełkowa to długookresowy sposób żywienia, dlatego zwykle nie można zamówić pojedynczego posiłku tylko trzeba zdeklarować się na dłuższy czas. Wyjątkiem są oferty promocyjne w ramach, których nowy klient może zamówić całodzienne wyżywienie w promocyjnej cenie. Praktykuje się to po to by klienci mogli zapoznać się ze smakiem i wyglądem potraw oraz sposobem dystrybucji.
Catering dietetyczny różni się od barów szybkiej obsługi także tym, że nie ma miejsca, do którego można przyjść i zjeść posiłki, gdyż z założenia dowożone są one do domu albo do miejsca pracy.


Najważniejszą jednak cechą wyróżniającą diety pudełkowe jest fakt, że posiłki przygotowuje się ściśle według wskazań dietetyka i zgodnie z daną dietą. W cateringach dietetycznych na próżno, więc szukać takich dań jak frytki, pyzy czy smażony kotlet. Tutaj stawia się na dania niskokaloryczne przygotowane w zdrowy sposób. Jeśli wiec na obiad jest mięso to z dużym prawdopodobieństwem będzie to kurczak z grilla albo łosoś. W dietach pudełkowych znajdziemy dużo sałatek, koktajli, potraw z kaszą czy pełnoziarnistą mąką. Tym, co przyciąga klientów jest duża różnorodność oraz fakt, że mają oni okazję spróbować jak smakują egzotyczne owoce i zdrowe dodatki pochodzące ze sklepów ekologicznych.

Dlaczego warto postawić na diety pudełkowe?

Po diety pudełkowe sięgają przede wszystkim te osoby, które mają problemy zdrowotne i potrzebują wyeliminować określone produkty. Z myślą o nich firmy cateringowe tworzą diety dla diabetyków, diety bez laktozy, bez glutenu czy diety wegetariańskie. Kolejna grupa klientów to osoby, które pragną zdrowo schudnąć. Mogą oni wybierać spośród takich ofert jak: dieta 1200, 1500 i 1800 kcal, dieta sokowa, dieta Atkinsa. Catering dietetyczny zamawiają także osoby związane ze sportem, które dużo trenują na przykład na siłowni i potrzebują żywienia z odpowiednią ilością białka.


Korzystanie z diet pudełkowych jest, więc bardzo wygodne, bo to doświadczony dietetyk za nas układa plan żywienia. Nie musimy, więc sprawdzać ile dany produkt ma białka czy węglowodanów ani stale pilnować limitu kalorii. Z kolei doświadczeni kucharze po otrzymaniu wytycznych od dietetyka dbają o to by dania były różnorodne, ciekawe i smaczne.
Dieta pudełkowa to duża wygoda i oszczędność cennego czasu. Gdy mamy zamówione posiłki nie musimy myśleć o zakupach, zastanawiać się, co dziś ugotujemy ani tracić czasu na przygotowywanie dań. Mamy także mniej zmywania, dzięki czemu zyskujemy wolny czas dla rodziny. Diety pudełkowe mogą też być bardzo ciekawym doświadczeniem kulinarnym bo mamy okazję próbować nowe dania, które są smaczne, zdrowe i pięknie podane.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach – PrimaFoodCatering.pl