Południowa Polska na weekend

Południowa Polska na weekend

Małopolska z Krakowem, Górny Śląsk z Katowicami – co zwiedzić?

Mieszkańcy północnych regionów naszego kraju kojarzą południe Polski głównie z górami i Zakopanem. Tymczasem Małopolska i Górny Śląsk oferują wiele różnorodnych atrakcji mogących stać się celem weekendowej wycieczki z rodziną.

Zabytki Krakowa

Jeden weekend może okazać się zbyt krótki na zwiedzanie Krakowa. Miasto królów jest znane z licznych zabytków i muzeów, których zwiedzanie może umilić wolny czas dorosłym i młodzieży. Są tu jednak również obiekty takie jak Ogród Doświadczeń, gdzie przy poznawaniu zasad rządzących zjawiskami fizycznymi na całe godziny mogą zatracić się również młodsze dzieci. Sporą atrakcją nie tylko dla najmłodszych, może być również rejs gondolą po Wiśle i podziwianie Wawelu z tej niecodziennej perspektywy.

Szaleństwo w Energylandii

Największy park rozrywki w Polsce, również położony jest na południu. Aby nacieszyć się jego atrakcjami w pełni, turyści okupują w sezonie okoliczne hotele Zator przeżywa prawdziwe oblężenie w sezonie, więc jeśli chcemy spędzić w parku rozrywki rodzinny weekend, warto zająć się rezerwacją noclegu z dużym wyprzedzeniem. Wprawdzie w samym Zatorze nie ma typowych, wielkich obiektów hotelowych, ale są zaciszne ośrodki oferujące komfortowy wypoczynek po aktywnym dniu spędzonym w parku Energylandia, w Zatorlandzie, czy na zwiedzaniu dalszej okolicy.

Nowe oblicze Katowic

Stolica Górnego Śląska przeszła w ostatnich latach znaczną metamorfozę. W żaden sposób nie kojarzy się już z brudnym powietrzem, zniszczonymi kamienicami i obskurnym dworcem. To miasto, które imponuje charakterystycznym, śląskim klimatem i architekturą. W Spodku, będącym od wielu lat wizytówką miasta, odbywa się wiele imprez kulturalnych, które przez okrągły rok przyciągają tłumy. Zwiedzając Katowice, mieszkańcy innych regionów widzą Górny Śląsk w pigułce. Charakterystyczne kamienice, kopalnie, śląska kuchnia w klimatycznych restauracjach i obecna wszędzie śląska gwara, przenoszą przybyszów w inny świat. Południowa Polska jest atrakcyjnym regionem dla turystów w każdym wieku i o różnych upodobaniach. Każdy znajdzie tu coś, do czego warto wracać.