Jakie pytania zadać przed rezerwacją sali weselnej?

Jakie pytania zadać przed rezerwacją sali weselnej?

Sala weselna to nie tylko krzesła stoły i dekoracje.

Przyszła Młoda Para, myśląc o wyborze sali na wesele, zazwyczaj wyobraża sobie, że będzie ona wyjątkowa tak, jak cały dzień ślubu i wesela. Sala weselna to nie tylko krzesła stoły i dekoracje. To przede wszystkim atmosfera. Nic niespodziewanego nie powinno jej zakłócić. O czym należy się upewnić przed zarezerwowaniem sali, żeby nie mnożyć sobie problemów w tym czasie?

Cena, która jest sumą kilku składników

Na pierwszym miejscu zazwyczaj pytamy o cenę talerzyka. Można również zapytać ile kosztuje menu dla dzieci i czy za pobyt dzieci do lat trzech również obowiązuje opłata. To dobry moment, żeby zapytać o zaliczkę. Niektórzy menedżerowie sal weselnych ustalają opłaty za dodatkowe atrakcje, takie jak kącik wiejski czy fontanna czekoladowa.
To również trzeba wiedzieć na początku. Istotne jest również kiedy następuje całkowite rozliczenie ceny za salę i czy trzeba płacić za ewentualne szkody, takie jak zbity talerzyk czy szklanka. Najlepiej na początku zapytać o składniki ceny i nie zapomnieć o pytaniu odnośnie ewentualnej odpłatności za parking.

Ogólna logistyka i obsługa weselna

Niejedna sala weselna w Gdańsku, oprócz kuchni, posiada własne zaplecze personalne. Dlatego też warto zapytać ilu kelnerów będzie obsługiwać wesele i na ilu gości przypada jeden obsługujący. Istotne jest też czy kelnerzy roznoszą alkohol, ponieważ tradycyjnie należy to do kogoś z rodziny. Dobrze wiedzieć też, czy podczas przyjęcia będzie obecny menadżer lub właściciel sali i do kiedy trzeba dostarczyć ostateczną liczbę gości.
 Inne istotne pytania dotyczą klimatyzacji na sali i liczby miejsc na parkingu. Przed weselem wypada również zapytać o szatnię i toalety w lokalu a także o możliwość korzystania z ogrodu wokół obiektu. Można również zapytać o sejf dostępny dla Pary Młodej. Dodatkowo dobrze wiedzieć kiedy dokładnie podpisuje się umowę.

Menu podczas wesela

Niektórzy twierdzą, że pytania dotyczące tego tematu są najważniejsze. Dlatego też nie należy ich pomijać. Dlatego też trzeba o to zapytać na samym początku. Może się nawet zdarzyć, że sala weselna w Gdańsku, umożliwia próbną degustację. Jeżeli jednak tak nie jest, trzeba dokładnie wypytać o szczegóły.
Istotne jest pytanie o liczbę dań ciepłych na weselu a także o dania dla wegetarian i wegan. Dobrze też wiedzieć, czy cena tak zwanego talerzyka zawiera w sobie również ciasta i owoce. Warto też zadać pytanie czy po weselu można będzie zabrać jedzenie które zostało.
Na koniec dobrze zapytać o takie istotnie szczegóły jak kształt stołów i czy istnieje możliwość wyboru w tym temacie. Trzeba również ustalić gdzie będzie siedzieć Młoda Para z drużbami a także gdzie znajduje się miejsce dla orkiestry.
Sprawą orkiestry i parkietu warto zainteresować się wcześniej, albowiem nie każdy ma wizję części jadalnej z salą taneczną w jednym pomieszczeniu. Jeżeli nawet tak by było, to warto przekonać się, czy jest wystarczająco dużo miejsca, żeby te dwie strefy wzajemnie się nie przenikały. Na koniec warto zapytać czy wystój sali wliczony jest w cenę, czy raczej załatwić go we własnym zakresie.
Organizacją wesel zajmuje się Restauracja nad Potokiem ( www.restauracjanadpotokiem.pl/)