Kilka trików na oryginalne wnętrze

Kilka trików na oryginalne wnętrze

Każde mieszkanie jest niejako odzwierciedleniem charakteru jego właściciela

Z powodu zamiłowania społeczeństwa do silnej inspiracji obowiązującymi trendami mieszkalnymi często można zauważyć, że wiele domów różni się między sobą marginalnie. Wszystko naturalnie z powodu nieprzemyślanego powielania pomysłów i dosłownego przenoszenia 1:1 internetowych koncepcji na wykańczanie wnętrz. W celu uniknięcia pustego kopiowania wystarczy zastosować poniższe triki.

[materiał sponsorowany]

Kilka trików na oryginalne wnętrze
Źródło: bbconstruction.pl

Warto urozmaicić ściany

Nie sposób bagatelizować tego, że ściany pomalowane na jednolity kolor nie prezentują się atrakcyjnie ze względu na swoją estetykę. Przy tym taką kompozycję można zauważyć w przeważającej ilości polskich domów, dlatego stała się odrobinę nudna. Aby przełamać rutynę, można umieścić na ścianie dodatkowy kolor, nieco cegły czy fototapetę. Coraz częstszym rozwiązaniem jest decydowanie się na pomalowanie ściany za pomocą farby tablicowej. Można ją zauważyć w niektórych restauracjach, ponieważ to na niej umieszczane jest menu lokalu. Z kolei fani loftowych wnętrz zakochają się w betonie architektonicznym. Natomiast miłośnicy ciepłego domowego klimatu czym prędzej powinni sięgnąć po korek na ściany.

Precz z nudnymi meblami

Gdy odwiedzimy jakikolwiek salon meblowy, zauważymy, że prezentuje on naprawdę spory przekrój dostępnych meblowych konfiguracji. Nie ma naturalnie nic złego w uprzednio przygotowanej opcji, ale w żadnym razie nie można wówczas mówić o oryginalności. Zatem ucieczka od szablonowości równoznaczna jest z porzuceniem schematów. Po co kupować stolik, krzesło czy szafę pochodzącą z tej samej serii? Znacznie lepiej jest stworzyć indywidualne zestawienie, ewentualnie wdrożyć w poczet swoich mebli element wyróżniający się, chociażby komodę w starym stylu. Jeśli jednak wciąż będziemy chcieli kupić mebel z sieciowego sklepu, dobrze byłoby wybrać taki o nieortodoksyjnym kolorze.

Diabeł tkwi w dodatkach

Kilka trików na oryginalne wnętrze 1
Źródło: bbconstruction.pl

Załóżmy, że mimo wszystko nie udało się rozwiązać problemu zarówno z monotonnymi ścianami, jak i meblami. Diabeł tkwi jednak w szczegółach, a ściślej – w dodatkach. Niech w pomieszczeniu pojawią się ciekawe zdjęcia, nietypowe poduszki czy awangardowa wykładzina dywanowa, aby zmieniło ono klimat. Można również wymienić zasłony w oknie na te wzorzyste czy umieścić na stoliku osobliwy wazon. Wszystko zależy od własnej inwencji!

Podsumowanie

Każde mieszkanie jest niejako odzwierciedleniem charakteru jego właściciela. Dlatego jego skuteczne wykończenie powinno być kwestią priorytetową dla osób chcących czuć się jak najlepiej w swoich czterech ścianach.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wykańczaniu wnętrz sprawdź ofertę BB Construction!