1

Jak dobrać drzwi do rodzaju i koloru podłogi?

Jak wybrać drzwi do mieszkania?

Drzwi razem z podłogą należą do elementów, które rzadko podlegają wymianie. Jeżeli urządzamy wnętrze, to powinniśmy dobrze zastanowić się nad doborem rodzaju drzwi oraz stylu i kolorystyki podłogi, gdyż te elementy z pewnością będą nam służyć przez lata.

Jak dokonać wyboru, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się dobrze dopasowaną kolorystyką drzwi wewnętrznych z resztą pomieszczenia, skoro na rynku jest bardzo dużo ofert i możliwości? Tego dowiecie się Państwo w tym artykule – zapraszamy do lektury!

Reguła podobieństwa – dla kogo?

W przypadku, gdy lubimy stonowane kolory i styl klasyczny, powinniśmy rozważyć dobór drzwi i podłogi na zasadzie podobieństwa. Warto wtedy dobrać te dwa elementy w takim samym kolorze i o identycznej fakturze.

Dopuszczalne jest delikatne zróżnicowanie w odcieniu, natomiast nie powinno się wybierać dwóch rożnych oklein, odwzorowujących dwa odmienne gatunki drzewa. Przykładowo, jeżeli decydujemy się na podłogę, która przypomina słoje klonów, to drzwi również powinny być „klonowe”. Dlaczego to jest takie ważne? To proste – takie rozwiązanie zapewni nam sporą dowolność podczas wyboru mebli oraz dodatków do danego pomieszczenia.

Stonowany charakter wnętrz jest idealny dla osób, które cenią sobie uniwersalność. Jeżeli zależy nam na klasyce, to warto rozważyć zakup białych drzwi – Gdańsk to miasto, w którym każdy znajdzie drzwi dla siebie. Takie w kolorze bieli idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach słabo oświetlonych, gdyż je delikatnie rozjaśnią.

Kontrast – wyrazistość i ekspresja

Nie każdemu może odpowiadać zwyczajne rozwiązanie, jakim jest stonowana klasyka. Wtedy powinno się postawić na kontrast, który nada pomieszczeniu ekspresji, a także pozwoli wyrazić siebie i nadać niepowtarzalny charakter danemu wnętrzu.

Możliwości jest wiele. Jasne panele, ciemne drzwi czy może na odwrót? Taką decyzję warto dobrze przemyśleć, gdyż istnieje ryzyko złego doboru kolorów i struktur. Jednakże gdy dobrze to wszystko zaplanujemy, z pewnością otrzymamy wnętrze, które wpasuje się w aktualnie panujące trendy.

Jeżeli szukasz drzwi w Gdańsku, to warto szukać tutaj – https://citymeble.com/gdansk/drzwi-podlogi-schody,274,pl.html. W zależności od wybranego przez siebie odcienia i stylu podłogi, możemy dokonać zakupu idealnych dla siebie drzwi.

Jeżeli już zdecydujemy się na kontrast, to powinniśmy unikać ekstrawaganckich wzorów. Warto wiedzieć, że nie powinno się też łączyć ze sobą dwóch różnych rodzajów oklein, których natężenia barw są do siebie zbliżone.

Przemyślane wybory

Należy pamiętać o tym, że ważny jest nie tylko właściwy dobór kolorów, wzorów oraz faktur. Warto też zwracać uwagę na ogólny efekt. Przykładowo, jeżeli w danym pomieszczeniu będą ciemne panele, to warto dokonać zakupu drzwi z przeszkleniami, gdyż nadadzą one wnętrzu trochę lekkości i wpuszczą do niego trochę więcej światła. 

Ważne jest, aby decydować się na takie połączenia kolorystyczne, które nie będą żadnym ograniczeniem podczas zmiany aranżacji po pewnym czasie, takiej jak meble czy dodatki. Moda ciągle ulega zmianie i na rynek wciąż wkraczają nowe trendy – warto o tym pamiętać.