Jak dobrać drzwi do rodzaju i koloru podłogi?

Atrakcje w Pucku – co warto zobaczyć?

Puck – pełne uroku miasteczko nad morzem. Dlaczego warto tu przyjechać?

Puck to niewielkie miasto powiatowe liczące 11 tysięcy mieszkańców położone w województwie pomorskim nieco na północ od aglomeracji trójmiejskiej. Położone jest nad Morzem Bałtyckim, dokładnie nad Zatoką Pucką, co przyciąga do tego miasta rokrocznie wiele turystów spragnionych słońca i wypoczynku na piaszczystej plaży.

Apartamenty do wynajęcia w Pucku to świetna opcja na wakacje. A oprócz samego leżakowania, miasto jest jednak w stanie zapewnić wiele innych atrakcji turystycznych, co powoduje, że jest co robić również popołudniami, kiedy zajdzie już słońce i trzeba powoli zwijać parawany. 

Dla pasjonatów regionalizmu 

Pasjonatów zwyczajów regionalnych z pewnością zainteresuje fakt, że Puck jest jednym z najbardziej prężnych ośrodków kultywujących tradycje kaszubskie i unikalny język tego regionu, w którym w Polsce można nawet zdawać egzamin maturalny. Cenne pamiątki związane z dziejami Kaszubów, które nierozerwalnie splatały się z morzem zebrane zostały w Muzeum Ziemi Puckiej. Instytucja ta posiada aż trzy oddziały.

Pierwszy z nich znajduje się w jednej z kamienic przy puckim rynku. Znajdują się tam pamiątki związane z historią miasta, z których najstarsze pochodzą aż z kultury łużyckiej, a także z okresu eksplorowania regionu przez handlarzy uczęszczających szlakiem bursztynowym w II wieku n.e. Przy ulicy Wałowej 11 w dawnym szpitaliku wybudowanym w XVII wieku w charakterystycznym kaszubskim stylu znajduje się natomiast drugi oddział muzealny.

Prezentowane są tam materiały związane z działalnością miejskich rzemieślników na przestrzeni wieków. Do muzeum należy również unikalna zagroda rybacka w Nadolu niedaleko Pucka. 

Atrakcje związane z morzem

Morze Bałtyckie stanowi centrum nadmorskiego miasta i to właśnie wokół niego koncentruje się uwaga większości przyjezdnych. Wykorzystaj apartamenty do wynajęcie w Pucku jako bazę wypadową do zwiedzania całego miasta. W tym mieście znajduje się przystań jachtowa, która stanowi jeden z największych tego typu portów w Polsce. Turystom udostępniono również molo, doskonałe na długie wieczorne spacery.

Plaże nad Morzem Bałtyckim są strzeżone, a więc dochowuje się na nich wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Towarzyszą im rozmaite punkty handlowe, w których można zakupić pamiątki czy sprzęt nadmorski. Dobrze rozwinięta jest także sieć restauracji, smażalni ryb i innego rodzaju miejsc, w których można spożyć posiłek. W Pucku odbywają się liczne festiwale muzyczne. Zainteresowani mogą również popłynąć w rejs po Zatoce Puckiej którymś z licznych statków. 

Otaczająca miasto przyroda

Nad brzegiem morskim w Pucku znajduje się pomnik przyrody nieożywionej, a mianowicie grupa robiących duże wrażenie głazów narzutowych nazwanych Dwunastoma Apostołami. Z miasta wychodzi żółty znakowany szlak turystyczny do Władysławowa, który przechodzi przez Nadmorski Park Krajobrazowy.

Jest to niesamowity obszar chroniony, w którym turysta może zachwycić się niesamowitymi walorami przyrodniczymi polskiego wybrzeża. Brzegiem Zatoki Puckiej ciągnie się natomiast ścieżka rowerowa, która z pewnością zainteresuje zapalonych cyklistów. Kończy ona swój bieg aż w Helu. W pobliskim Mechowie duże wrażenie robią natomiast znajdujące się tam groty. 

Apartamenty do wynajęcia w Pucku znajdziesz na stronie: https://www.blueapart.pl/apartamenty/puck