Dokąd warto się udać na urlop w 2019 roku?

Dokąd warto się udać na urlop w 2019 roku?

Chorwacja, Egipt, Hiszpania, Indonezja… Gdzie na wakacje?

Zastanawiasz się, do którego kraju pojechać bądź polecieć na tegoroczne wakacje? Być może w znalezieniu odpowiedzi pomoże Ci zestawienie najchętniej wybieranych lokalizacji urlopowych w 2019 roku. Przekonaj się, dlaczego rzesze ludzi odwiedzają właśnie te kraje. Poznaj atrakcje, jakie czekają na Ciebie na miejscu. Zakup wycieczkę już teraz, by zaoszczędzić!

[materiał sponsorowany]

Dokąd warto się udać na urlop w 2019 roku?
Źródło: kioskpolis.pl

Chorwacja i Egipt – państwa znane i lubiane

Egipt i Chorwacja to kraje, do których rokrocznie udaje się wielu Polaków. Oferują wspaniałą pogodę i niezapomniane atrakcje. Egipt to również lokalizacja chętnie wybierana na zimowy urlop. Ceny są wówczas znacząco niższe, temperatura zaś wciąż przekracza 20 stopni Celsjusza. Poza sezonem trafisz na mniej ludzi, a co za tym idzie nie będziesz czekał w kolejkach. Zwiedzisz więcej miejsc, jednocześnie wydając na każdy bilet mniej. Uwaga jednak: planując podróż do Egiptu, wybierz miejsce uznane za bezpieczne. Sprawdź dostępny w internecie raport Ministerstwa Spraw Zagranicznych!

Z kolei Chorwacja to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych na letnie wakacje. Warto tu odwiedzić Split. Fani „Gry o tron” nie mogą pominąć wizyty w Dubrowniku. Miejsce tuż obok Chorwacji zajmuje malownicza Grecja z wciąż żywymi odciskami antyku. Przekonaj się, jakie inne kraje odwiedzają Polacy: https://kioskpolis.pl/najchetniej-wybierane-kierunki-wakacyjne-na-2019-rok/.

Dokąd warto się udać na urlop w 2019 roku? 1
Źródło: kioskpolis.pl

Pomysł na coś nowego

Wśród mniej oczywistych kierunków wakacyjnych znajduje się chociażby niewielka, niepozorna Malta. Słynie z malowniczości krajobrazów, doskonałej pogody i wielu atrakcji, z których skorzystasz na miejscu. Mało tego, za lot na Maltę nie zapłacisz wiele, więc zaoszczędzisz pieniądze, które wydasz na lokalne pyszności, bilety wstępu do interesujących miejsc i pamiątki. Na Malcie koniecznie spróbuj nurkowania – to tamtejszy hit!

Tanie wakacje latem spędzisz także w Indonezji. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Niedrogie loty kupowane w ofertach first minute oraz sprytne zakupy na miejscu – w lokalnych sklepach i na bazarach – umożliwią Ci długi pobyt bez przekraczania przygotowanego budżetu. Miłośnicy plażowania będą się wygrzewać na czystym piasku, zapaleni turyści i piechurzy zaś wyruszą w głąb tętniącej życiem dżungli.

Dokąd warto się udać na urlop w 2019 roku? 2
Źródło: kioskpolis.pl

Rzut beretem, czyli słoneczna Hiszpania

Wakacyjnej lokalizacji nie musisz szukać wcale daleko. W Europie jest wiele krajów, które na lato wydają się wprost idealne. Weźmy na przykład Hiszpanię – kraj zróżnicowany pod względem regionów, w którym za każdym razem odkryjesz coś nowego. Odwiedź Granadę, San Sebastián, Málagę, Barcelonę czy Sevillę. Przespaceruj się po starówce, zażyj kąpieli w słońcu na plaży i zwiedź najpiękniejsze zabytki. Udaj się np. do Muzeum Guggenheima w Bilbao lub odwiedź wpisane na listę UNESCO złote miasto w Salamance.

Niepowtarzalne widoki znajdziesz w mieście Cuenca. Tamtejsze domy umiejscowione na krawędzi klifu zapierają dech w piersi. Segowia to miejsce dla miłośników historii, z racji iż trafisz w niej na monumentalne ślady przeszłości: katedrę, zamek, rzymski akwedukt.

A może wakacje w Polsce?

Masz ograniczony budżet lub z jakichś powodów nie możesz wyjechać na wakacje poza Polskę? Nic nie szkodzi, tu też znajdziesz świetne miejsca do wypoczynku! Klasyka to miejscowości położone przy Bałtyku, choć tam pogoda bywa kapryśna. Z dzieckiem udaj się np. do Doliny Charlotty, gdzie maluchy pobawią się z fokami i spędzą niezapomniany czas w krainie bajek.