Jak zarazić malucha miłością do przyrody? 2

Jak zarazić malucha miłością do przyrody?

Jaki wybrać prezent dla dziecka zafascynowanego przyrodą?

Pamiętasz jeszcze swoje dzieciństwo – spędzone na trzepaku, boisku między blokami czy pobliskiej łące? Dla dzisiejszych dzieci może się to okazać niebywałe, że wcześniej bawiono się zupełnie bez dostępu do internetu. Zadbaj o to, by Twoje dziecko kochało przyrodę tak jak Ty – oto kilka porad, które Ci to ułatwią!

[materiał sponsorowany]

Jak zarazić malucha miłością do przyrody? 2
Źródło: euro.com.pl

Wspólne wypady na łono natury

Dzieci nieświadomie naśladują rodziców. Nie sposób więc oderwać je od wpatrywania się w ekran telewizora czy komputera, jeśli rodzice właśnie tak spędzają cały swój wolny czas. Chcąc zmienić zwyczaje malca, zacznij od zmiany swoich codziennych przyzwyczajeń – być może wykształcicie w ten sposób nowe, rodzinne tradycje, które będziecie kontynuować z biegiem czasu? Naprawdę warto się nad tym zastanowić!

Dobrym pomysłem będzie organizowanie rodzinnych wypraw na łono przyrody na różną skalę. Krótki spacer po pobliskim parku czy całodniowa wędrówka po górach stanowią tu jednakową wartość – ważne, że jest to czas spędzone w gronie rodziny i na świeżym powietrzu. Uwaga – zostawcie wszystkie telefony w domu i cieszcie się pięknem przyrody. Teraz na pewno dostrzeżecie to, ile w niej życia!

 

Jak zarazić malucha miłością do przyrody? 1
Źródło: euro.com.pl

A może harcerstwo?

Wydaje Ci się, że popularne za czasów Twojego dzieciństwa harcerstwo straciło na popularności i umarło powolną śmiercią? Nic bardziej mylnego! Harcerstwo żyje, a młodzi harcerze wciąż biwakują w polskich lasach, poznając ich piękno i śpiewając wiecznie żywe harcerskie pieśni przy ognisku – i czytając prostą poezję w tematyce górskiej. Może więc warto znaleźć drużynę z Twojej okolicy i zapisać do niej swojego malca? Harcerskie zbiórki to coś, co rozbudzi zew poszukiwacza przyrody w każdym maluchu – nawet w tym, który na co dzień nie wyściubia nosa poza komputer. Sprawdź i zaraź malca harcerskimi ideałami, a zapewnisz mu dzieciństwo pełne niezapomnianych wspomnień i mnóstwo przyjaźni, które pozostaną z nim bardzo długo. Harcerstwo to moc!

Jak zarazić malucha miłością do przyrody?
Źródło: euro.com.pl

Prezenty dla małego miłośnika przyrody

Udało Ci się zarazić malucha bakcylem odkrywcy? To świetnie, możesz sobie naprawdę pogratulować. Warto też podtrzymywać pozytywną pasję dziecka, fundując mu artykuły ułatwiające jej rozwijanie. Jednym z nich będzie chociażby lornetka. Teraz jeszcze więcej ciekawych obiektów obserwacji nie umknie czujnemu oku małego odkrywcy. Zwierzęta, ptaki, a może nieco mniejsze organizmy – co pooglądacie razem podczas kolejnej wyprawy?

Nie sposób nie docenić też piękna przyrody po zmroku, gdy wszystkie uśpione w ciągu dnia zwierzęta wychodzą z kryjówek i rozpoczynają swoje nocne życie. Aby jednak w pełni docenić wycieczki przyrodnicze po ciemku, musisz wyposażyć malucha w odpowiedni sprzęt. Noktowizor – nawet ten naprawdę najprostszy i najtańszy – zapewni mu ogromną frajdę i znacznie poszerzy jego pole zainteresowania. Może udacie się teraz na nocne podglądanie sów i innych ptaków polujących nocą? Ostrożnie, żeby ich nie wystraszyć!