7 polskich utworów na długą podróż kamperem i nie tylko

7 polskich utworów na długą podróż kamperem i nie tylko

Czego słuchamy w samochodzie? Maanam, Piersi, IRA czy Budka Suflera?

Długa podróż na wakacje upływa w miłej atmosferze, gdy słucha się ulubionej muzyki. Jeżeli podróżuje się z grupą przyjaciół, można wspólnie śpiewać znane i lubiane utwory. Oto 7 znanych polskich piosenek, które zaśpiewa się razem z towarzyszami podróży.

[artykuł sponsorowany]

Piąty Bieg – Budka Suflera (2000)

„Muzyka to najlepszy lek, ona jest jak w długiej trasie piąty bieg!” – słowa refrenu hitu Budki Suflera trafiają w samo sedno. Nie ma nic lepszego niż dobra muzyka w długiej podróży. Singiel liczy sobie już 20 lat, gdyż wydano go w 1999 roku. Autorem tekstu jest Andrzej Mogielnicki, a muzykę skomponował Romuald Lipko. Utwór wykonuje Krzysztof Cugowski z Romualdem Czystawem i Felicjanem Andrzejczakiem.

Szczęśliwego Nowego Jorku – Artur Gadowski/IRA

Hit powstał w 1998 roku jako singiel promujący film komediowy o tym samym tytule. Piosenkę wykonuje Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA. Na każdym koncercie Gadowski wraz z fanami wspólnie śpiewa piosenkę Szczęśliwego Nowego Jorku, a gitarzysta wykonuje solówkę, którą pominięto w studyjnej wersji utworu. Słuchając tego singla, ma się każdego dnia ochotę wsiąść w kampera, opłacić campervan insurance i wyruszyć w daleką podróż.

Zabiorę Cię właśnie tam – Kancelaria

Romantyczna ballada sprawdzi się niezawodnie podczas podróżowania we dwoje, ale nie tylko. Utwór jest znany szerokiej publiczności, dzięki wykorzystaniu w serialu 39 i pół z brawurową rolą Tomasza Karolaka.

Bałkanica – Piersi

Utwór z 2013 to prawdziwy powersong! Piosenka ma chwytliwy tekst, wpadającą w ucho melodię i wszystko inne, co potrzebne, by stać się hitem. Muzyka i słowa piosenki wprawiają w znakomity nastrój i umilają długą podróż.

Agnieszka – Łzy

Prawie 20-letni utwór opowiada o wakacyjnej miłości z mało szczęśliwym zakończeniem, lecz jest prawdziwym hitem początku XXI wieku. Wychowało się na nim całe pokolenie, które z radością zanuci chwytliwy tekst w czasie jazdy kamperem po całej Europie.

Baśka – Wilki

Piosenka z 2002 roku jest jedną z najbardziej znanych w dorobku zespołu, hitem wakacji i laureatem SuperJedynki w kategorii przebój roku. Utwór szybko wpada w ucho, a jego nucenie przywodzi na myśl udane wakacje sprzed prawie dwóch dekad.

Cykady na Cykladach – Maanam

Piosenki wykonywane przez Korę są nieśmiertelne – nucą je kolejne pokolenia, a charyzma wielkiej artystki zwycięża z gwiazdami jednego sezonu nawet po śmierci Olgi Jackowskiej. Cykady na Cykladach to piosenka napisana przez samą Korę po jej powrocie z wypoczynku na greckiej wyspie, na której co dzień rozbrzmiewają głośne cykady.