Gdzie na kemping w Polsce?

Gdzie na kemping w Polsce?

Ranking najciekawszych kempingów Polsce

W pierwszej chwili wakacje w Polsce mogą wydawać się mało atrakcyjne, ale nic z tych rzeczy. Nasz kraj jak długi i szeroki, tak kryje całe mnóstwo atrakcyjnych miejsc, gdzie można wspólnie z bliskimi spędzić miło czas, odetchnąć pełną piersią i nabrać sił do dalszej pracy.

[materiał sponsorowany]

Zwolennicy wielogodzinnego wygrzewania się na kocyku nad morzem powinni zapoznać się z bazą wypadową nad wybrzeżem, miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu polecamy Mazury, a ci co wolą więcej chodzić niż leżeć czy pływać nie powinni przejść obojętnie wobec kempingów w górach.

Wybraliśmy 3 propozycje kempingów, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę, bez względu na preferencje. Oto one:

Zielona Polana

Umiejscowiona na Pogórzu Przemyskim Zielona Polana to wymarzone miejsce dla rodziców, którzy chcą pokazać swoim pociechom, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest ciekawsze, niż siedzenie z nosem w telefonie. Spływ kajakiem, krótkie spacery i długie piesze eskapady, wycieczki rowerowe i jazda konna – to wszystko czeka na Ciebie po przybyciu na Zieloną Polanę. Wybierając ten kemping możesz być pewien, że nawet podczas niepogody nuda nie będzie Ci straszna.

Widok

Kto z nas nie marzy o domku z widokiem na jezioro? Nie każdy może sobie na budowę takiego domku pozwolić, ale na postawienie kampera lub przyczepy kempingowej w taki sposób, aby po przebudzeniu i wyjściu na skąpaną w rosie trawę zobaczyć ładny widok już tak. Parkowe Centrum Wypoczynku Widok udostępnia trzypoziomowe pole namiotowe nad Wigrami. Malowniczy krajobraz wokół kempingu na długo pozostanie Ci w pamięci.

Brandysówka

Szukasz kempingu niedaleko Krakowa? Odpowiedzią na Twoje wołanie jest Brandysówka! W Dolinie Będkowskiej, u stóp Sokolicy znajduje się pole kempingowe, które jak magnes przyciąga zwolenników caravaningu z różnych części Polski. To miejsce idealne dla wspinaczy. Rozpościerające się wokół skałki aż się proszą o zdobycie. Obierając na cel swojej podróży Brandysówkę nie zapomnij o ekwipunku niezbędnym podczas pieszych wycieczek, bo z pewnością Ci się przyda.

***

Do wakacji w kamperze trzeba się odpowiednio przygotować. Mowa tutaj nie tylko o zabraniu tego co potrzebne na kempingu, ale przede wszystkim o zakupie ubezpieczenia (np. Campervan Insurance), które zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wycieczki w trasie i poza nią. Zakres ochrony można dostosować indywidualnie, aby zyskać ochronę, jakiej potrzebujemy. Im wyższy zakres ochrony, tym wyższa składka ubezpieczeniowa. Mimo wszystko ubezpieczenie dla kampera takie jak Motorhome Insurance to coś, na czym nie warto oszczędzać.