Premiera filmu "Podróż. Zdroje Raduni". Już jutro w Magazynie Kaszuby! 3

Premiera filmu „Podróż. Zdroje Raduni”. Już jutro w Magazynie Kaszuby!

Jest taki sposób wędrowania: wyruszyć w teren z zupełnie już nieaktualnym przewodnikiem. O tym jest film: „Podróż. Zdroje Raduni”

 

Jest taki sposób wędrowania: wyruszyć w teren z zupełnie już nieaktualnym przewodnikiem.A może… To tylko pozór, że przewodnik jest nieaktualny, nawet jeśli ma ponad sto lat?

Zdjęcia do filmu „Podróż. Zdroje Raduni” były kręcone jesienią ubiegłego roku. Reporter – Tomasz Słomczyński wyrusza na wędrówkę po Kaszubach… Ale jest to podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.

Kieruje się przewodnikiem „Zdroje Raduni”, autorstwa Aleksandra Majkowskiego, wydanego w 1913 roku. Dociera do miejsc, które przed stu laty opisywał najwybitniejszy pisarz kaszubski. Zadaje pytanie: co powiedziałby autor przewodnika sprzed stu lat, gdyby ujrzał i doświadczył tego, co widzi współczesny wędrowiec?

Rzecz jasna, pytanie to musi zostać bez odpowiedzi. Ale warto je zadawać, chociażby po to, by każdy z widzów spróbował samodzielnie znaleźć na nie odpowiedź. Niekiedy perspektywa sprzed wieku pozwala dostrzegać współczesność…

Poniżej kilka fotosów z filmu. Zapraszamy do Magazynu Kaszuby jutro, 30 stycznia, od godziny 9.00.

AKTUALIZACJA:

Film już w sieci, zobacz: